logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Wymiary

Wymiary

Czy wał napedowy z taunusa pasuje do Capri oczywiscie z takimi samymi silnikami

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-02 18:05:06 /


ooo to pytanie jest dobre.
Mam taki problem bo miałem skrzynke na zewnętrznych wodzikach ale chcę ją wymienić na taką z wewnętrznymi i nie pasuje na wypustach ani z przodu ani z tyłu. Z przodu to jeszcze sobie z tym jakoś poradze, a z tyłu chciałem zastosować wał z Taunusa (jeśliby pasował na tylny wielowypust). Czy są jakieś duże różnice (wymiary czy sama konstrukcja) czy jest to raczej takie samo ???

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-08-07 19:42:44 /


Zróbcie nowe wały!!!!!!!

B / 2002-08-07 23:47:02 /


I teraz jeśli mam być szczery to moge udzielić odpowiedzi na to pytanie :

Ponieważ mam skrzynke z Taunusa w idealnym stanie na wewnętrznych wodzikach - zamiast jak w moim Capri na zewnętrznych i mam zamiar ją umieścić w aucie to moge się podzielić obserwacjami

- skrzynka Taunusa ma inne wielowypusty (zarówno z przodu jak i z tyłu) - w przypadku jak u góry - tj. wew/zew wodziki
- wał z taunusa jest dłuższy na tylnym odcinku za podporą
- z tyłu ma identyczne mocowanie do mostu
- z przodu Capri ma jeszcze krzyżaki (jest łamany na nich w dwóch miejscach) a wał wchodzi bezpośrednio do skrzynki - natomiast Taunus ma rozwiązanie podobne do tego z poloneza - z taką gumową tuleją między wpustem do skrzyni a resztą wału.

Ponieważ mam skrzynke z Taunusa + sprzęgło + wał z Taunusa - musze teraz rozbić na krzyżakach wał za podporą i wrzucić tam ten kawałek wału od Capri krótszy o pare cm.

Czyli wał Taunusa zdecydowanie nie będzie pasował ot tak po prostu ......

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-08-08 20:47:20 /