logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Jaki olej do kompresora Eaton

Jaki olej do kompresora Eaton

Witam. Przejrzałem dotychczasowe forum w których był poruszany temat kompresorów. Pomimo wielu wypowiedzi nie znalazłem jednego pytania i co za tym idzie odpowiedzi do niego - jaki olej stosuje się kompresorów montowanych w Mercedesach? Rozebrałem dzisiaj taki w celach wyczyszczenia i okazało się, że nie ma prawie oleju w kołach zębatych. Słyszałem, że jest potrzebny jakiś specjalny (który jest cholernie drogi) a mi wydaję się, że wystarczy dobry przekładniowy - czy ktoś dokładnie wie jaki powinien być tam olej i czym on takim specjalnym się charakteryzuje? Pozdrawiam

fourM 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-08-15 19:09:45 /


Moim zdaniem trzeba zastosować dobrej klasy olej syntetyczny przekładniowy.

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-08-15 19:53:19 /


A ja nie mam iskry w volkswagenie...

granadabus / 2009-08-15 20:34:49 /


Jakbys chcial oryginalny olej do kompresorow Eatona to mam jeszcze kilka butelek. Od razu mowie ze na nalepce nie ma specyfikacji wiec nie wiem co to za cudo, wiem ze jak sie przepracuje to dosc dziwnie smierdzi, takiego zapachu nie wydziela ani olej do manuali, ani automatow, ani dyfrow ani silnikow wiec jest to pewnie cos dedykowanego do Eatonow co wytrzymuje obroty jakie osiagaja te kompresory (do 14 tysi bodajze).

Hektor / 2009-08-15 20:47:18 /


granadabus - dzięki ale mnie to nie interesuje (delikatnie mówiąc)
Hektor - ile za flaszkę?

fourM 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-08-15 21:04:58 /


granadabus - nie masz iskry w volkswagenie, to szkoda. Ale z tego co kojarzę to fourM chce związać temat kompresora z mietka z jakimś fordowym silnikiem, więc chyba. Czy napisał, że to do mercedesa?
Twoja wypowiedź jest lekko nie trafiona :/

Wg ludzi z forów mercedesowych i innych - tu masz przykład:
http://www.minimaniauk.co.uk/web/Item/NME7250/InvDetail.cfm
http://new.minimania.com/web/Item/NME7250/InvDetail.cfm
http://www.wbodystore.com/grandprix/gm-supercharger-oil-4oz-p-89.html

Wg polskiego forum może być olej przekładniowy:
http://www.racingforum.pl/lofiversion/index.php?t39396-50.html

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-08-15 21:07:01 /


50 zylka

Hektor / 2009-08-15 21:09:27 /


Ale ja też mam świece z forda :)
Chciałem tylko zwrócić uwagę, że np. ja i wielu innych zostalibyśmy za taki wątek zlinczowani.
Nawiasem mówiąc mi to akurat nie przeszkadza i nigdy nie przeszkadzało (wręcz przeciwnie) szkoda tylko, że wciąż są równi i równiejsi.

granadabus / 2009-08-15 22:38:19 /


zlinczuj reniferka za eatona w consulu...

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-08-15 23:02:10 /


Fusz - dzieki
Hektor - jak z przesyłką to biorę
granadabus - nie znamy się a może i szkoda. Ci co mnie znają to wiedzą, że nigdy nie miałem zapędów do tych uprzywilejowanych i wiedzą, że już nie jeden ciekawy projekt wyszedł spod mojej ręki - a to jest następny. Nie raz warto "ugryźć się w język" - pozdrawiam.

fourM 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-08-15 23:05:10 /


szacun dla ludzi takich jak four co kombinują i im wychodzi...

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-08-15 23:09:40 /


Też żałuję że się nie znamy osobiście, ale wszystko przed nami. I się czasem nie obrażaj, bo absolutnie nie to miałem na celu. Ale dopuki szanowni moderatorzy nie zaczną nas traktować równo doputy będą zgrzyty na forum... I jeszcze raz podkreślam, że MI TO NIE PRZESZKADZA A WRĘCZ PRZECIWNIE. Sam lubie wydumki.

Pozdrawiam serdecznie.

granadabus / 2009-08-15 23:29:16 /


Bez przesylki bo ponizej kosztu zakupu nie oddam. Ale jak dobrze pojdzie to w poniedzialek moze ten olej znalezc sie w Gdyni skad go sobie odbierzesz ...

Hektor / 2009-08-15 23:29:55 /


Ok może być - jakby nie było to bez przesyłki ;-)

fourM 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-08-16 00:06:44 /


Jutro spodziewam sie wizyty kumpla z Gdyni ktory wraca z Chorwacji, dam mu olej, przekaze namiary i dam Ci znac co i jak.

Hektor / 2009-08-16 00:21:30 /


Tak bdw. to wydaje mi się, że to powinien byc olej niskopieniący, coś rodzaju ATF tyle że syntetyczny, gdyż taki ma małe wahania gęstości w funkcji temperatury. Cena takiego pewnie będzie zbliżona do 50 zł jak nie wyższa. Swoją drogą to łożyska turbin są smarowane zwykłym olejem silnikowym a obroty też tam są nie niższe.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-08-16 01:03:42 /


zapek??? !G.O.P! no wlasnie turbiny sa smarowane olejem z silnika, ale byle co to nie moze byc kumpel zalal 1.8T minerałem(chociaz dobrym markowym) zaczely sie tluc szklanki i turbina jakby osłabła :|

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-08-16 10:45:39 /


Witam. Fakt faktem olej smaruje dwa koła zębate o prostych zębach, dwa łożyska kulkowe 6203 i jedno łożysko na wałku (oznaczenia nie widać ale podejrzewam, że dwurzędowe kulkowe. Dlatego gdybym usłyszał, że olej kosztuje 150-200 pln to bym to olał i zalał syntetykiem przekładniowym ale za 50 pln. Pozdrawiam

fourM 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-08-16 11:00:11 /


Kumpel bal sie ze jak spocznie u mnie po 24 godzinach jazdy to juz nie wstanie wiec nie przyjechal :> ... w niedziele mam byc w Gdyni na 14-ta i pewnie posiedze do wieczora wiec bedziesz mial okazje odebrac olej osobiscie.

Hektor / 2009-08-17 14:48:41 /


Ok, jak będziesz w Gdyni to daj znać a przyjadę. Pozdrawiam
Ps Nr telefonu w profilu

fourM 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-08-18 23:36:27 /