logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » z rozmyślań przy śniadaniu

z rozmyślań przy śniadaniu

Wiosna już nadchodzi, widać też bliski koniec afery RywinGate i paliwo jak zawsze idzie w górę ale nie o tym chciałem tu mówić. Jakiś czas temu wysłałem do władz strony list z jedną propozycją ale nie otrzymałem odpowiedzi. Dlatego pozwoliłem sobie pokrótce naświetlić moje wizje na forum i poddać je ogólnej akceptacji bądź krytyce (byle była konstruktywna). Chodzi mi o fakt iż liczba samochodów zamieszczanych na stronie w dziale my i nasze pojazdy, może nie podawać faktycznych danych gdyż często zdarza się tak że jeden pojazd widnieje przy dwóch różnych właścicielach. Ja osobiście doświadczyłem czegoś takiego. Auto którego jestem szczęśliwym posiadaczem wisiało na stronie jako ostatnie a kilka opisów wyżej wisiały jeszcze foty i opis z czasów panowania Mike’a, a dodam że nie był on poprzednim właścicielem. W międzyczasie samochód jeszcze raz zmienił właściciela, od którego to właśnie nabyłem capri. Teraz już jest ok., ale mój przypadek nie jest odosobniony, gdyż mam przyjemność wytwarzać produkt krajowy brutto w jednej firmie z człowiekiem który zakupił capri w listopadzie zeszłego roku. Co prawda jeszcze nie dodał galerii na stronę gdyż auto jest poddawane odbudowie ale dalej wisi foto i opis poprzedniego właściciela w dodatku na tamtych zdjęciach auto ma kolor bordowy a kupiony był już jako czarny. Wiem że aktualizacja strony zależy w głównej mierze od dostarczania przez użytkowników informacji o ewentualnych zmianach, zniszczeniach, zgubieniach czy też sprzedaży samochodów. Więc moja propozycja jest taka aby w każdym info do konkretnego samochodu zrobić coś w rodzaju historii modelu. I tak można tam zamieścić foto + opis poprzedniego właściciela z informacją np. skąd on go nabył, w jakiej cenie i stanie technicznym, co się z autem działo. Wchodziłoby się do takiej historii np. przez kliknięcie linku zamieszczonego przy aktualnym opisie.
Pomysł oczywiście do przedyskutowania ale na pewno wymagałoby to zaangażowania poprzednich właścicieli (jak ktoś oczywiście ma dojścia) no i trochę pracy włożonej przez każdego użytkownika w zredagowanie całości odnośnie swojego pojazdu.
Pozdrawiam

Ps. Balcerowicz musi odejść!

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-07 09:37:44 /


Mądrze prawi! Też kiedyś o tym myślałem.
Inną propozycją byłoby stworzenie osobnej kategorii "samochody sprzedane" i umieszczanie tam aut, których nowi właściciele nie są użytkownikami capri.pl.

/ 2004-03-07 10:35:49 /


No , ja też lubię tą płytę Myslovitza:)Pomysł dobry, tylko pracochłonny, ale tu są pracowici ludzie:)

Michał Rau / 2004-03-07 10:39:55 /


ja tez tak miałem... przez krótki czas moje autko miało 2 strony na capri.pl... a później MK skasował strone ze starym właścicielem i jest ok. a co do pomysłu z tymi linkami do stron ze starymi właścicielami to mam troche sceptyczne podejscie bo... często wcześniejsi właściciele robią samochody na sprzedaż i w żadnym wypadku nie chca mieć nic wspólnego z nowymi właścicielami i na odwrót :) i zdaza sie tak jeszcze że kupuja sobie inne autko, a o Capri zapominają... i nie mają ochoty sie tym zajmować, albo poprostu nie maja czasu... uważam że tak jak jest, jest ok. kazdy opisuje historie swojego autka i tam może przedstawić co się z nim dzaiało... a jeśli nie chce to wrzuca tylko fotki i koniec... ludzie komentuja wyglad... no... i to byłoby na tyle... pozdrawiam.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-07 10:44:09 /


ja to bym chciał, żeby była możliwość komentowania ogłoszeń... jak widzę text w stylu: "jak macie jakieś shelby gt500 do popchnięcia, to dajcie znać" to od razu mam lepszy humor z rana...

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-07 10:53:29 /


Mi też porawiło humor to ogłoszenie (wiele innych też ...)

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-07 11:43:09 /


Wiadomo że każdy ma inny interes przy odsprzedaży capri. Chodzi tylko o info skąd gościu go nabył, czy z koziej wólki czy z pcimia dolnego. To nie powinno zająć poprzednikom wiele pracy i czasu. A kto nie chce mieć nic wspólnego to ok. Będzie wtedy biała karta w historii modelu.

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-07 11:45:43 /


no jeśli tylko o to chodzi... to nie powinno być problemu, takie informacje poprostu można uzyskać kupująć auto... zwyczajnie sie zapytać... i chyba zdaża się że na stronach naszych maleństw takie informacje czasami juz się znajduja... można jedynie zachecić posiadaczy Caprików do zamieszczania takowych informacji...

a co do ogłoszeń to bywają czasami śmieszne, ale komentowanie ich byłoby chyba złym pomysłem, bo dla niektórych ogłoszenie jest zabawne, a inni poprostu marzą o np. Mustangu GT500, albo o koparce rozwijajacej prędkość 120 km/h :)... a jeszcze inni zamieszczają ogłoszenie tak na wszelki wypadek, bo a nóż sie trafi takie cudo...

pozdrawiam.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-07 12:07:54 /


napewno sie trafi i go kupi :-) najlepiej tanio z gazem i za 1000 zł :-)

pomysł nie jest zły jak chcesz wiedziec skąd go kupiłem i jak to wszystko działało to napisz @ albo można kiedyś skoczyć na bro i pogadać bo daleko w sumie nie ma

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-07 15:27:50 /


dobrze gada wódki mu dać!!! moje capri dalej am stronke jako samochód josi-ego.... dobrze by bylo zrobic taka ksiage ale zeby ten pierwszy włąściciel z czpri,pl pisał z kąd je wytrzasnął za ile i czemu aż tak przepłącił.
pozdro

grabasz / 2004-03-07 19:48:19 /


Pomysł OK.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-11 11:45:15 /


Jak zwylke powiem nie. :) ale to z czystej przekory:) Nie, pomysł jest OGÓŁNIE ok, ALE: ja np.mam całą dokumentację mojego maleństwa od wyjazdu z fabryki a o ostatnim właścicielu nie bardzo chciałbym pisać, bo musiałbym użyć baaardzo wielu niecenzuralnych słów. Jak kupowałem od niego Capri, to mi nic konkretnego nie powiedział a połowa była nieprawdą, wię c po co mam takie bzdury pisać? Mam taki plan, żeby kiedyś zrobić wypad po kolei odwiedzając wszystkich jego poprzednich właścicieli (jestem szóstym) i od nich się dowiedzieć jak się to to im sprawiało. A ostatni wcisnął mi kit, żeby się auta pozbyć. Poza tym nie przewiduję sprzedaży mojego Capri, a nawet gdyby, to następny właściciel też dowiedziałby się ode mnie niewiele, bo tylko przez czas, który JA go użytkowałem (obecnie 2 lata) a to jest trochę mało na auto, które się urodziło w innym kraju i to 24 wiosny temu. Ale kończąc... nie jestem przeciwny samej idei- jeśli ktoś chce i ma co napisać, niech pisze! Jestem za ;))

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-11 13:11:42 /


Dobra podczepiłem to pod ten wątek bo ma odpowiedni tytuł :)

Chciałem sie zapytać MK czy jest w planach, bądź czy jest możliwe zrobinie czegoś takiego ze osoby które są aktualnie na stronie mogą do siebie wysłać wiadomość coś a'la gg ale versia capri.pl i zintegrowana ze stroną...

JA widze to tak że każdy do każdego może wysłąć prywatna wiadomość i nawet jak go nie ma to to taj jak w gg po wejsciu na strone wyświetlało by sie np "masz nową wiadomość" ....

Czy to jest realne???

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-24 22:55:23 /


a po co obciazac serwer?:P

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-24 23:47:16 /


skun, jak dzieciak, jak nowy:
http://www.capri.pl/forum/3e53ee185a585

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-25 07:34:03 /


ja poprostu nie mogłem znaleść tego wątku...szukałem szukałem i nie znalazłem :)

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-25 10:33:03 /


Wiem wiem, że tytuł jest nijaki ale ..... kiedy to byyyyło!!!

do rzeczy. chciałem ponowić propozycję o usunięciu ze strony prezentacji samochodów których nie ma już wśród żywych lub właściciele się ich pozbyli i od długiego czasu nie zaglądają już na capri.pl.

Na dobre złego początki sam podkabluję dwa przypadki.

1. capri II czarny - użytkownik Orestes (auto sprzedane ponad rok temu, późniejszy właściciel po przetarciu oczu i przekalkulowaniu kosztów prac wystawił auto na allegro, trochę powisiało tam i zniknęło. obecnie los auta nie znany)
2. to samo capri II tyle że wtedy jeszcze bordowe - użytkownik Pudel, człowiek z Brzeska od którego Orest nabył kapcia.
3. capri III - użytkownik Mycha - capri sprzedane ze dwa lata temu albo i dalej, pojechało chyba gdzieś w okolice Opola.

to tyle z tego co wiem.

ps. niech ktoś zmieni tytuł wątku :)

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-15 15:54:38 /


Tytuł moim zdaniem bardzo fajny swoją droga można by dopisac czasami i swoje rozmyslania " sniadaniowe" a i nie tylko takie .. ja tak rozmyslam kiedy rozwinie sie kwestia kart pocztowych którą to zapodał hrabia ale ja to pije wieczorną kawę ..
pozdro :)

cortinas !G.O.P! / 2009-04-15 20:08:56 /


?

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-15 20:10:17 /


Hrabia nie rozmyślał chyba o tym przy śniadaniu hehe

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-15 20:13:36 /


Późno jesz śniadanie Szymal ;-)

A sprawa tych aut jest ... hmmm no co ? Można te strony powyłączać tylko - do sprzedanych ciężko przenieść

Zresztą nie wiem jak się tu przenosi
http://www.capri.pl/club/cars?car=sold

Chyba właściciel konta do którego podlega samochód musi wpisać datę sprzedaży ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-16 00:54:34 /


Kolejny przypadek-Wiewiór sprzedał swoje capri, poszło do Wrocka i słuch po nim zaginął.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-16 20:28:06 /


zobacz karty pocztowe..

cortinas !G.O.P! / 2009-04-16 20:59:33 /