logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Zmiana 1.6 na 2.3

Zmiana 1.6 na 2.3

Co musze zmienic w autku przy zmianie silnika z 1.6(rzad) na 2.3 V6 ?

Marcin Ozarek / 2002-07-07 23:30:22 /


poczytaj forum temet byl juz poruszany kilka razy

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-08 00:24:39 /


http://www.capri.pl/forum/forum-thread.php?id=3d2097c77026e
no dobra w "silnik" nie ma:
chlodnice, skrzynie biegow lub sam dzwon, moze sie okazac ze bedziesz potrzebowal innej lapy pod skrzynie biegow bo mk2 mialy inna,
jak chcesz to most takze, jak zostawisz ten od 1.6 to bedziesz lepiej przyspieszal, ale spadnie Vmax... to tak mi sie przypomina na poczatek, pomijam gaznik, alternator, linki itp.
jak bedziesz wsadzal v, ke to przydala by sie przynajmniej wymiana sprezyn z racji wagi silnikow, chyba (sprawdz w garaz przednie zawieszenie) stabilizatory sa inne
obrotomierz od r'ki takze jest inny...
no i to by chyba bylo na tyle, zgadza sie?

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-08 00:37:03 /


powracam do tego pytania bo stanąłem przed możliwością nabycia takiego silnika.No więc co muszę wymienić juz wiem (silnik będzie pewnie od ścierki ewentualnie od Capri) ile mnie to będzie kosztować tak na oko ??????

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-12-05 16:08:21 /


Spawn: Niestety w naszym przypadku 1.6 - V6 to troszke wiekszy koszt bo oprócz silnika czeka nas jeszcze wymiana zawiechy, akurat w przypadku 2.3 to hamulce sa chyba takie same jak 1.6 wiec spox. Pozdro

jagoolmk2 / 2002-12-05 21:42:27 /


a to chiba jednak sobie daruję :(

ps. a dlaczeho wymena zawieszenia ??

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-12-05 23:17:27 /


dowiesz sie na zakręcie:)

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-05 23:48:41 /


hahaha :-) a ja mam wiekszy problem bo silnik ważący 100 kg chciałbym zastąpić takim 300 kg ..... jakie zawieszenie polecacie na przód zrobić ??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-06 00:54:13 /


oho, czyżby żeliwiak V8? ;)gratulacje!!! napewno Cię nie minie gruntowne wzmocnienie (najlepiej zmiana całego niż modernizacja) zawieszenia- sprężyny, amorki, wahacze, kielichy w nadkolach, no i pewnie rozpórka kolumn
Powodzenia :)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-09 12:30:26 /


To wiem ;-) ale jakie sprężyny i jakie amory ?? Może ktoś coś poleci ?? Chciałem przespawać inne zawieszenie, z początku chciałem zrobić rame przestrzenną i do niej mocowania zawieszenia ( ale za dużo roboty ) i cięcia auta żeby później dopasować do tego części karoserii :-)

Więc jak zmodyfikować te od Capri żeby wytrzymało ??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-09 12:50:34 /


gadalem z niemcem ktory wstawil V8 okolo z 300 konikami i nie przerabial prawie niczego, zalozyl mocniejsze sprezyny, hamulce i stabilizator od 2.8,
reszta zostala fabryczna i nic sie nie dzieje

sam myslalem zeby skonstruowac cos takiego, ale doszedlem do wniosku ze ten samochod jest caly zbyt delikatny, zawieszenie to jedno, ale zawieszenie musi byc do czegos przymocowane, zeby to zrobic porzadnie trzeba by przerobic pol samochodu a i tak pewnie po roku ostrego przyspieszania sie rozleci
ale do odwaznych swiat nalezy...

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-09 13:02:38 /


wiem o tym Bartek - juz nad tym pracuje :-)) właśnie mam do tego baze i bede wzmacniał konstrukcje ...... z hamulcami sobie poradze ale czy zawieszenie od 3.0 V6 np. wystarczy ??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-09 13:11:08 /


jesli jest w dobrym stanie to wystarczy, tylko sprezyny trzeba zmienic bo bardzo siada, no i okaze sie co z amortyzatorami przednimi czy nie beda zbyt delikatne

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-09 13:23:13 /


jest w dobrym stanie, ale na wszelki wypadek sie to wmocni, dorabiałem sprężyny do mojego mk2 kiedys to mieli książeczke z danymi twardości, może mają też od 3.0 albo jakieś progresywne sprężyny by zrobić ?? co do amortyzatora to pojęcia nie mam jaki by zastosować , albo zawieszenie z hamulcami od Scorpio 2.9 by ładnie pasowało (tylko to mnóstwo roboty z zamocowaniem tego w Capri :-(((

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-09 13:34:52 /


Obawiam się, że to nawet najmocniejsze zawieszenie montowane w Capri będzie zbyt filigranowe jak na możliwości V8, np. umnie drążek reakcyjny przedniego zawieszenia ma 42mm średnicy, a most jest ze skrzynią sprzęgnięty dodatkowym stabilizatorem. Ale dla chcącego...

actom Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-12-09 14:25:14 /


wytrzyma, tylko odpowiednio podejść do tematu ;) będę przerabiał ten temat na wiosnę :)teraz MYŚLĘ .... nad tym :P

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-09 15:05:53 /


Pytanie w kwestii przypomnienia , bo nie wszystko kumam choć już napewno o tym było ale nie mogę znaleźć :

-czy do każdej skrzyni od r4 (bo nie wiem jaki mam typ) trzeba dorabiać tulejkę jak zamieniam dzwon i dopasowuję do v-ki?
-czy rozrusznik od r4 pasuje do v-ki?
-czy mając zbiornik od 1.6 mam gdzie podłączyć powrót paliwa od 2.3 , wymiana zbiornika czy przeróbka/wymiana czujnika paliwa?

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-13 22:56:53 /


>-czy do każdej skrzyni od r4 (bo nie wiem jaki mam typ) trzeba dorabiać tulejkę >jak zamieniam dzwon i dopasowuję do v-ki?

tak (choć spotkałem się z jakimś dziwnym dzwonem przy którym nie trzeba było tuleji, ale to był jakiś dziwny dzwon z dziwną łapą sprzęgła :) )

>-czy rozrusznik od r4 pasuje do v-ki?
nie

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-14 08:40:39 /


dzięki , a czy można coś więcej o magicznej tulejce , gdzie dokładnie ma przyjść i jak ma wyglądać ?

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-14 11:13:31 /