logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Sprowadzenie nadwozia

Sprowadzenie nadwozia

Wyczytałem w przepisach, że możliwe jest sprowadzenie samego nadwozia (bez prawa rejestracji) z np. Niemiec. Może wie ktoś jak to się odbywa, co rozumieją przez same nadwozie, to goła blacha musi być czy jak? Jakie opłaty, bo nie mogę tego nigdzie wyśledzić :(

Pozdrawiam

Speedo / 2004-03-08 11:34:59 /


tak jak pisze samo nadwozie bez prawa rejestracji ale musisz miec jakis dokument zakupu ze szrotu lub od wlasciciela
na granicy nakladane jest 22% vatu i tyle :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-08 12:51:12 /


Czyli samo nadwozie, goła blaszka, nie może być tapicerek, deski, zawieszeń itp? Tragedia, a jak kupię całe auto i wywalę silnik do kosza, a papier będę miał na całe to rozumiem, że nie da rady :(

Ja potrzebuję całe kompletne nadwozie, bo moje zostało rozkradzione kiedyś, uzupełniłem to jakoś z bólem, ale tapicerki mam każda w innym kolorze, stare fotele, deskę poskładaną z różnych elementów i do tego silnik do dupy. Potrzebuję cale Scorpio, nie chcę klonować czy cuś tylko poprzekładać sobie te elementy a silnik oclić. Tylko nie wiem jak sprowadzić auto w Niemczech wymeldowane do Polski w jakiś rozsądny sposób. Może ktoś coś takiego robił, zajmuje się tym, mógłby pomóc, nie za darmo przecież. Ja takie auto mogę kupić i dowieżć w dowolne miejsce po stronie Niemieckiej, tylko co dalej???

Pozdrawiam

Speedo / 2004-03-08 13:05:59 /


Speedo nie prosciej poczekac do maja, i kupic cały samochód?

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-08 13:18:26 /


cOke, 'oni' napewno juz cos wymysla zeby to sie nie oplacalo, np jakas karte pojazdu i oplate rejestracyjna za 5 tys :-(

Mysza liil (EM) / 2004-03-08 13:30:43 /


najgorsze ze dopiero w maju bedzie waidadomo co jak i za ile. Na dobra sprawe to jedynie moga akcyza cos dowalic, ale ... :(

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-08 13:34:33 /


Do maja i tak musze czekac bo paszport mi sie skonczyl i nie oplaca mi sie robic nowego teraz ale nie wierze, ze po maju cos sie zmieni, akcyza 65% zostaje, miejmy nadzieje ze od ceny na umowie a nie z eurotaxu. A zreszta jak ja nie potrzebuje go rejestrowac to po co przeplacac ;)
Najchetniej to bym pojechal z przyczepka, kupil calego, z kolesiami rozbebeszyl w jeden dzien w proch i przywiozl same czesci, ale nie chce byc takim burakiem i zostawic nadwozia im gdzies w lesie a zadnych zaprzyjaznionych miejsc nie znam :(

Speedo / 2004-03-08 13:47:56 /


ale skoro potrzebne ci samo wnetrze itp to mozesz kupic w niemczech poprosic wlasciciela zeby ci przez granice przejechał a dalej sobie juz smigniesz do garazu i wymontujesz co ci potrzeba :) reszte potniesz rozsprzedasz i finito

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-08 15:48:46 /


Kup gazete z ogłoszeniami a tam roi sie od Scorpio "na białych" za ok. 2-3 tys zł. I jeszcze Ci go na miejsce podprowadzą.
Po co tu kombinować "jak koń pod góre"

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-08 16:08:37 /