logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » odrzuty » Zielone, żółte,zielone...

Zielone, żółte,zielone...

Taka niespodzianka mnie dziś spotkała na skrzyżowaniu Włókniarzy i Wróblewskiego(chyba to jest Wróbloewskiego jeszcze)w Łodzi oczywiście; światła zmieniły się w kolejności jak w temacie czyli:
Zielone, żółte, zielone...
Czego ci drogowcy nie wymyślą, żeby nam kierwocom życie umilić ;-)

Paladinus z Krańca Świata / 2004-03-09 20:19:59 /


a duza faje dzis spaliles? dobrze ze nie na niebiesko sie zaswiecily...

Mysza liil (EM) / 2004-03-09 20:31:26 /


NIc nie paliłem, mam świadków, że tak bylo z tymi światłami.

Paladinus z Krańca Świata / 2004-03-09 20:36:44 /


tez takie motywy widzialem i nawet wiem dlaczego tak sie dzieje :D
wystarczy w takich przyciskach ktore naciskaja piesi(dla wlaczenia zielonego swiatla :P )wepchnac zapałke :]

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-09 21:34:12 /


yhhh to nic niezwykłego chyba - w katowicach mamy takie mądre światła (na fotokomórke to działa albo na jakieś pętle wtopione w ziemie) że jak jedziesz taką drogą po 2 pasy w jedną to jak jedziesz wiecej niż 70 to bankowo trafi Cie kombinacja zółte - czerwone i po 2 sekundach zółte - zielone........ robią to chyba po to żeby tam jechać wolniej i faktycznie coraz mniej ludzi daje sie nabrać ;-)) byle tylko nie zaczeli olewać i na czerwonym przeskakiwać HEHEHE

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-09 22:06:03 /


mike, no tym to mnie zabiłes... mam takie 'ulubione' swiatła co zawsze jak sie do nich zblizam to cyk, na czerwone (to nic ze jest 3 w nocy, i poza mna nikogo na krzyzowce nie ma) ... tylko ze u mnie to działa odwrotnie, przyspiesze zdaze jeszcze na zielonym. :)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-09 22:53:26 /


tu nawet jakbyś jechał no moze powyżej 120 to Cie nie złapie ale to jest z górki a z przeciwka samochody skręcają podjeżdżając pod góreczke i są niewidoczne za barierką wiec raczej odpada tam wpadanie 120 i szybciej :-) już 3 razy hamowałem tam na ostro z 90 kmh :-))) i ledwo sie da wyrobic

na trasie do bielska też są takie światła za czechowicami jest powieszone 70 - jak ktoś jedzie wiecej niż 90 to chlast i wszyscy sobie stoją z minutke ....
taką technike mamy fajną :-)))))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-09 23:02:21 /


a jeszcze paladinus niewspomniał jakie zmyślne światła mamy na naszej ukochanej Pabianickiej system ambitnie nazwany zielona fala jago nazywam złapała mnie pała;) jak jadę przepisowo 70km/h to na 6 świateł na 3 czerwonych stoję jak pędze powyżej 110km/h to piknie na zielonych tylko,że za ostatnimi światłami wiadukt a ni nim trza 40km/h i tam właśnie staje policja;]nie wspomnę,że jak się na pierwszych złapie czerwone to później na każdych będzie czerwone;]

gilmor / 2004-03-09 23:14:44 /


to taki wynalazek w polskiej interpretacji "zielona fala" ale zawsze dla ruchu poprzecznego :-))))

hehehe tak zeby zaoszczedzic czasu paliwa nerwów sprzegła itd :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-10 00:21:22 /


hmm ja mialem ostatnio na krzyzowce zielone-zolte-czerwone a po chwili niebieskie i stoweczka w plecy :(

Puzon / 2004-03-10 00:43:53 /


Ha. A z tymi światłami /ynteligentnymy/ na pętlę, to jest najfajniej jak się motocyklem w nocy jedzie. Czułość tego jest tak ustawiona na ogół, że moturka nie dostrzega i do usranej śmierci se można czekać na zielone, a przynajmniej do momentu aż jakiś samochód się nie napatoczy.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-10 09:47:32 /


takie swiatla tez sa na trasie katowickiej zupelnie wykrecone (na wysokosci fabryki atlas) one sobie caly czas tak migaja czerwone zapala sie na kilka sekund pozniej zielone tez na pare sekund i tak przez 24h cholery mozna dostac

Michal FAZI / 2004-03-10 10:42:40 /


Fajne swiatla sa w Przezmierowie, jak sie wyjezdza z centrum handlowego na glowna ulice. Nie wiem, czy tam w ogole zapala sie zielone (mimo ze nic nie jedzie). Ja wytrzymalem 15 minut:)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-11 00:45:37 /


Pewnie jest taki system jak w NIemczech- płytki w asfalcie. Jak nie podjedziesz odpowiednio blisko, to się nie zapali zielone za chiny i możesz iść od razu w kimę;) Ja kiedyś dostałem ataku śmiechu za kółkiem, bo co zbliżałem się do świateł, to włączały się pomarańczowe pulsacyjne. Co prawda było gdzieś koło 23-ej i mniej więcej o tej godzinie wszystkie światła we Wrocku (za wyjątkiem niektórych skrzyżowań) idą spać, ale ja sądziłem, że światła się wyłączają wszystkie jednocześnie a nie po kolei.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-11 12:55:50 /


Pętle indukcyjne ułożone w dywaniku asfaltowym połaczone z systemem regulacji potoków ruchu, ale co tu będę gadał :) Gościu pewnie też więcej wie na ten temat bo ma to w sesji z którą walczy (albo będzie miał, a niektórzy już nie), pozdrowienia :)

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-11 13:27:54 /


U nas na jednym skrzyżowaniu (Pabianicka-Włókniarzy) zainstalowali jakąś magiczną kamerę, która ma kierować sygnalizacją w zależności od natężenia ruchu... chyba zapomnieli ją podłączyć...

Paladinus z Krańca Świata / 2004-03-11 21:20:49 /


Litości - kogo tu obchodzi dziwnie działające światło w mieście X na sprzyżowaniu Y ...

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-13 13:39:17 /


Wątek jest zamknięty, brak możliwości jego kontynuacji.