logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Omijajcie z daleko tą firmę .....wejdźcie i poczytajcie ku przestrodze...

Omijajcie z daleko tą firmę .....wejdźcie i poczytajcie ku przestrodze...

Drodzy koledzy,
Dzis pisze do Was, jako uzytkownikow samochodow.
Zapoznajcie sie z moja historia i przekazcie ja dalej...

Serdecznie pozdrawiam,
M.

****************************************************************************
***************************

Pewnego slonecznego dnia jechalem samochodem.
Droga byla sucha, warunki na drodze bardzo dobre. Kilka kilometrow przed
Wroclawiem zostalem uderzony na skrzyzowaniu przez kierowce forda, uderzenie
bylo dosc mocne, uderzylem pojazd stojacy przede mna.
Przyjechala policja, opisala wypadek i odjechala, a ja zostalem z
unieruchomionym pojazdem na drodze.
Wezwalem pomoc drogowa, sympatyczny laweciarz zaproponowal mi, zebym zawiozl
auto do firmy ZOJAN (Wczesniej dowiedzialem sie, ze usluga holowania
kosztuje 200 zlotych). Laweciarz opowiedzial mi, jak to firma ZOJAN dobrze
naprawia samochody, obiecal, ze dostarcza mi bezplatny samochod zastepczy,
ze rozlicza cala naprawe bezgotowkowo itd. Urzekl mnie swoja opowiescia i
zdecydowalem sie na zojan, poniewaz nikogo w danym regionie nie znam.
Rzeczywiscie kierownik warsztatu ZOJAN okazal sie byc czlowiekiem niezwykle
dynamicznym, natychmiast zaproponowal samochod zastepczy (bez kosztow),
zaproponowal, ze poprowadzi cala sprawe w moim imieniu. Podsunal mi do
podpisania kilka papierow, w wiekszosci brakowal informacji, ale P. Wykrent
obiecal, ze sam wszystko uzupelni... (coz za blad !!!)

Moj ubezpieczyciel zadecydowal, ze sam zajmie sie likwidacja szkody. Po
kilku dniach, po malym nieporozumieniu (okazalo sie, ze P. Wykrent nie
chcial wpuscic na teren warsztatu mojego rzeczoznawcy) dowiedzialem sie, ze
naprawa mojego auta jest nieoplacalna.
W tym momencie P. Wykrent przedstawil podpisane przeze mnie dokumenty, o
ktorych tresci ja dowiedzialem sie poraz pierwszy. Okazalo sie, ze samochod
zostal mi wypozyczony za 500 zl /dobe (skad taka stawka?) plus 800 zlotych,
jezeli auto wyjechalo za granice. Zojan doliczyl koszty obslugi klienta 620
zlotych za obsluge w sobote w poludnie, koszt rzeczoznawcy 600 zlotych
(oficjalne stawki okolo 200), koszt holowania ponad 600 zlotych
(przypominam, ze laweciarz powiedzial 200...) uzyczenie folii ochronnej dla
rzeczoznawcy z ramienia mojego ubezpieczyciela = 200 zlotych... STAWKI
SKANDALICZNE
Od tej chwili P. Wykrent przestal odpowiadac na telefony i maile. Czym
predzej wsiadlem w "wypozyczony" samochod. Odstawilem go po 13 dniach o
godzinie 13.00, P. Wykrent wpisal jednak jako godzine powrotu 14.30, co
pozwolilo mu na dopisanie kolejnej doby wynajmu !!! (+500 dla P. Wykrenta).

P. Wykrent przedstawia podpisane przeze mnie in blanco dokumenty, ktore
prawdopodobnie skrupulatnie wypelnil po moim odjezdzie. Sekretarka nie laczy
z nim zadnych rozmow, nawet przedstawiciele Pol-Assistance (dzialajacy w
moim imieniu) nie moga z nim porozmawiac i nie moga odkrecic przekretu P.
Wykrenta.

Sprawa jeszcze sie nie skonczyla. Ubezpieczyciel nie chce pokryc kosztow
wynajmu i kosztow obslugi poza godzinami pracy, w zwiazku z tym ZOJAN
wyludzil ode mnie 8000 zlotych - tylko dlatego, ze okazalem firmie odrobine
zaufania...


W internecie mozna spotkac opinie o tej firmie... oto kilka z nich :

1. http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=85&w=11122355&a=11122355

2. http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=85&w=7215926&v=2&s=0

3. http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=85&w=4373114&a=7243541

4. http://arch2.triger.com.pl/2_17_1113718.html

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TA FIRMA I PROSZE O PRZEKAZANIE TEJ INFORMACJI
WSZYSTKIM, KTORZY JEZDZA PO POLSCE SAMOCHODAMI !!!

Zojan moze stosowac nasluch policyjnej czestotliwosci, wiedza o wypadkach
natychmiast.
Przypadkowo wezwane lawety (moj przypadek) rowniez probuja zawiezc auto
wypadkowe do ZOJANA. Czyzby mieli jakis uklad z zojanem? Dlaczego laweciarz,
ktory przywiozl moje auto zniknal na kilka chwil w biurze razem z P.
Wykrentem???

A jak samochody traktowane sa w ZOJANIE? No coz, szkoda o tym pisac,
przygladalem sie przez kilka minut pracy tamtejszych mechanikow,
przysluchiwalem sie ich rozmowom.
Szkoda mi wlasciciela stuningowanego punto (cerwony zderzak), szarego
seicento z rozbitym przodem i innych ...

****************************************************************************
***********************************

Od siebie tylko drodzy Climatowcy dodam tylko jedno MArek niedodał tylko jednego dzięki tej firmie mój przyjaciel stracił autko warte 5 tys euro...a jak wynikało z mojego taty auto miało jedynie do naprawy przedni pas oraz z tyłu należało wymienić zderzak kompleksowa na prawa maks 900euro...pozdrawiam was

gilmor / 2004-03-12 00:12:44 /


Stary wpisz na google Zojan, poczytaj, zapomnij o kasie :-(
Ps. Współczuję i dzięki za przestrogę.

Murol / 2004-03-12 00:52:57 /


Ha rzeczywiście wyrazy współczucia. Swoją drogą podepnę się pod wontek i powiem że właściciele części warsztatów żdzierają jak się tyko da.
Miałem kiedyś jedną przygodę w Warszawie ,za czasów co to jeszcze umiałem tylko dumnine znienić koło i paliwo tankować. Oprócz forda mam jeszcze astrę, jadę nią sobie a tu nagle gaśnie mi dziad jeden przy 80na godzine. Nie da rady odpalić , zepchaliśmy ją z bratem. No i znalazłem jakiś warsztat w pobliżu. (Serwis za championem, koło multikina na imielinie). No i tak, najpierw diagnoza 50zł. Stwierdził, że pad pasek rozrządu , to on bedzie głowice zdejmował(1000zł). Tłumacze tumanowi ze ten silnik jest bezkolizyjny. Ok przyjął do wiadomości( 1000 został u mnie). No ale dalej, Pasek niby miał, ale tu trzeba "pół silnika rozbierać, ustawiać rozrząd,i w ogóle" trzymał mi samochód 3 dni. Zainkasował za ten "remont" 400. No jeszcze regeneracja akumulatora(50zł),(po prostu go naładował prostownikiem).
Może to nie jest 8000zł, ale fakt jest taki że przepłaciłlem sporo.
Dodam tylko że mi wykonanie w/w czynności jak remontuje bez wzmocnienia;) zajmuje poniżej godziny. A pasek kosztuje 60zł.
Z regóły nie ufam mechanikom, i wszystko robie sam, a jak nie mam czasu to ,wierzcie mi, nikomu nie życze takiego klijęta jak ja ( jak ktoś grzebie mi w opelku, bo forda nie dam tknąć, to jestem bardzo upierdliwy).
Wiem że podobne posty już były, ale podłączam sie pod ten bo jest świeży.

Pozdrawiam.

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-12 02:17:45 /


szkoda mi Twojego kolegi, bo ciezko zaplacil za swoja naiwnosc
ale pretensje moze miec do siebie ze podpisywal jakies papiery bez wypelniania i czytania
oczywiscie to nie usprawiedliwia tamtego i ktos powinien mu spalic ten warsztat

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-12 08:12:53 /


O kurde Camaro , a jeśli za kilka dni spłonie ten warsztat ....będzie kłopot z podżeganiem do przestepstawa ;-))))

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-12 10:27:31 /


mafia

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-12 11:14:28 /


eeetam mafia zwykly obszczajmorda- adolfa zklonowac na takich.

gibeon / 2004-03-12 12:15:15 /


no nieźle... jak by mi taki numer wykrecił to bym... ehhh... szkoda gadać... wyrazy współczucia. pozdrawiam.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-12 14:05:38 /


wiesz napalm sie dorze nadaje, nic innego nie przychodzi mi do glowy
jak tylko postapic z ta firma tak samo jak oni.
czyli wziasc od nich troszke grosza uzywajac odpowiednich argumentow
"na chamstwo trzeba chamstwem", ale czy nie bedziemy wtedy tacy jak oni???
nieeee moim zdanim kara sie nalezy;)))

bood-o / 2004-03-12 14:52:46 /


ja cie krence wysłałbym tam starego (mojego Ojca) zeby jego sprubowali tak zrobić... ale bym mial ubaw :) Ktoś powinien tam zrobić troche porządku a moj ojciec jest "troszke" nerwowy i do tego jest wojskowym..:))

ale takie człeko podobne suk... żyją na tym świecie, aż strach pomyśleć...
szczerze to na miejscu Twojego kumpla zapłaciłbym kaske odebrał auto i dołożył drugie tyle ale w ręce "nieprzyjemnych" panów żeby pana szefa odpowiednio potraktowali i zaraz by jego stawki zeszły na ziemie tak jak i jego jaja... ,kurde aż nie wyobrażalne

Pozdrawiam i szczerze współczuje...

jagoolmk2 / 2004-03-12 20:57:36 /


Takich opowieci można by tysiące napisać.Mi przy silniku disla padł automat sterujący świecami żarowymi. W ASO po długuich bojach to ustalili i stwierdzili że to ten automat cena z wymianą 750 zł w sklepie 300 metrów dalej ten sam automat kosztował juz tylko 350 zł (wymiana banalna 3 kabelki na wsówki i 4 śróbki).Ale postanowiłem pojechac do mojego elektryka.Rozebrał modół wymienił z jakiegoś innego modółu część i skasował ..... 15 zł.I tak to ten świat wygląda nie znasz się to płać........

Arni12 / 2004-03-12 21:16:07 /


A ja bym na miejscu tego chłopaka nie dał ani grosza!! Fakt, że podpisał coś in blanco, ale laweciarz mu mówił inne stawki a to jest UMOWA USTNA!!!!!!!! Stanowi to podstawę prawną na drodze sądowej!!! Poza tym całą sprawę bym nagłośnił-np. do programu UWAGA w TVN -oni tam są wygłodniali na takie sprawy a wiele z nich rozwiązują. Gość (pan P.) straci więcej niż 8000 pln! straci potencjalnych nowych "klientów", bo będzie już miał ogólnopolską reklamę. Poza tym założę się, że zgłoszą się inni poszkodowani i jak zobaczą że sprawę ktoś ruszył, to nie popuszczą. Taka mentalność, ale sądzę, że razem coś by wszyscy adziałali. Współczuję, naprawdę. Pozdro.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-13 02:35:17 /


drodzy zmotoryzowani!!!
nie dajcie sie tak oszukiwać. za wszelką cenę zawsze starajcie sie o swój transport. osobiście nie ufam nawet dobrze mi znanej firmie laweciarskiej z mojego miasta. gdyby mnie spotkała stłuczka osobiście bym odholował auto jakim akurat bym jechał. pomagajmy sobie wzajemnie(w przeciwieństwie do innych posiadam swoją lawetę i prawko kategorii CE). nie dajmy zarobic złodziejom. pozdrawiam i współczuję poszkodowanemu koledze.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-30 12:07:25 /


Wiśnia ja też niemam problemu z awariami ale Marek mieszka i pracuje we Francji...jechał z Łodzi więc awaria spotkała go na trasie auto rejestrowane we Francji więc Marek też nie zabardzo wiedział co robić...zauafał i się przejachał...żal mi go i autka bo auta było w wfantastycznym stanie i do tego Marek dał za nie 2tys euro więcej niż takie auta stoją właśnie dlatego by miec dobre autko i nie na cieszył się nim za długo...więc FUCK THE ZOJAN!!!!!!

gilmor / 2004-03-30 16:33:40 /


Witam ja tez mialem przygody z ZOJANEM i rowniez zostalem oszukany przez nich. Ja postanoiwilem walczyc skontaktowalem sie z Prawnikiemi machina rusza zojan nie moze byc bezkarny!!!!!!!!! zapraszm do przylaczenia sie do mnie prosze o kontakt na gg 4449853

maciek123 / 2006-04-22 11:53:29 /


Z pełną odpowiedzialnością mówię że gdyby mnie coś takiego spotkało to bym zajebał.

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-23 23:08:29 /


"Fakt, że podpisał coś in blanco, ale laweciarz mu mówił inne stawki a to jest UMOWA USTNA!!!!!!!! Stanowi to podstawę prawną na drodze sądowej!!!"

W tym przypadku udowodnienie umowy ustnej bedzie praktycznie niemozliwe. Jest to trudne nawet gdy nie ma umowy pisemnej! Jezeli facet byl na tyle ciemny zeby podpisac COKOLWIEK in blanco, to ma teraz duzy klopot. Zaden sad tego nie kupi.
Pozdrawiam!

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-24 14:53:05 /


gdyby mi sie takie cos przytrafilo to chyba bym podlozyl bombe pod tego zajebanego ZOJAN'A !! Albo bym powylapywal po kolei i bym tlukl do konca!!
Ale oszusci

ozzy / 2006-04-25 12:58:08 /


Zojan to niestety firma zbójecka, jak o nich wypowiada się sam rzecznik praw konsumenta we Wrocławiu. Złych opinii o tej firmie jest w internecie tyle, że aż dziw, że ciągle łapią ludzi na te same sztuczki. A jakie to sztuczki?

Przeczytajcie Państwo:

http://e-lama.pl/1118,0,Biznes+z+kraksą+w+tle.html

eVr / 2006-04-26 21:34:59 /


Oszukani łączcie się!!!!
Wydałam fortunę na prawników i mam zamiar skutecznie walczyć z Wykrentem nawet jakby jeszcze 10 razy zmieniał nazwisko.
Wszystkich chętnych proszę o kontakt.
Jestem w stanie dużo poświęcić by sprawiedliwości stało się zadość i wiem, że to jest do osiągnięcia....

tarra@wp.pl

colaa / 2007-07-25 22:34:45 /


pracuję w takiej instytucji, gdzie nazwisko pana wykrenta przewija się non stop... cała masa donosów jest na działalność tego cwaniaka

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-25 23:11:42 /


http://www.zojan.pl/ ładną stronke sobie zrobili:) ( w cenniku nie ma cen)
Dzieki za ostrzeżenie.

afro !G.O.P! Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-26 11:16:18 /


swego czasu jak pracowałem w firmie Elvia Assistance to w bazie danych wypożyczalni aut mielismy ta firmę ale w opisie było info.... "NIE KORZYSTAĆ W ŻADNYM WYPADKU"...

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-26 11:26:42 /


Ale prawdę mówiąc ostrzegają. Na samym dole strony jest napis- "wypożyczalnia inna niż wszystkie"

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-27 07:46:49 /


Dobre :)

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-27 09:08:03 /