logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » c3 czy inna?

c3 czy inna?

Witam
Panowie, jestem calkowitym laikiem pod wzgledem Capri czy innych fordow, dlatego zwrocilem sie z zapytaniem na to forum.
moja wiedza na temat automatycznych skrzyn biegow jest na poziomie zerowym9chociaz jestem mechanikiem)
Mam pytanko - czy mozna zamienic skrzynie c3 lub na odwrot na inna(c4,c5 itp)i jakie zmiany sa potrzebne, czy wal sie ruzni itp.
Bede bardzo wdzieczny za odpowioedz poniewaz porownywanie metoda prob i bledow moze byc kosztowne...
pozdrawiam Diro

diro / 2004-03-14 14:46:41 /


wał to pikuś, bo go sobie przerobisz. Kwestia czy na silnik założysz? W zasadzie większość skrzyń od V6 forda jest ze sobą (prawie) zamienna. "Prawie" to kwestia odległości powierzchni przykręcenia konwertera od przedniej płaszczyzny skrzyni, innymi słowy odsadzenia Flywheel-a i grubości dystansu na końcu wału silnika.
MacGyver to także ty!!!

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-14 16:04:36 /


to zalezy od jakiego silnika bedzie ta np C4

C4 byly montowane na poczatku lat 70-tych w Granadach i Consulach do sporych silnikow, jest to amerykanska skrzynka do V8-ek, w Capri do mniejszych silnikow montowana byla BW35, o ile dobrze pamietam obie te skrzynie zostaly zastapione przez C3 (inaczej bordeaux) w roku 74 ktora byla niezastapiona w Fordach przez okolo 15 lat, pozniej A4LD i A4LDE, na tym sie skonczyly skrzynki do tylnonapedowcow

w kazdym razie nie zastepuj C3 przez BW35 albo C4 bo nie dostaniesz do nich tak latwo czesci (pomijajac sam fakt ze tych skrzyn nie ma)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-14 20:43:45 /