logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » podłączenie modułu

podłączenie modułu

wiem ze to było wałkowane 1000 razy ale mam problem. Ostatnio chciałem pozbyc sie starego układu zapłonowego z przerywaczem, wiec wziąłem sie za zmiane na układ z modułem korzystałem z opisów na forum i niby wszystko sie zgadzało aż do momentu przekrecenia kluczyka, rozrusznik zrobił tylko cyk cyk i cisza. Czy ktos mogłby poswiecic mi pół godziny i opisać jak ma podłaczony moduł u siebie, głównie chodzi mi o ten pin gdzie z modułu wychodzą 2 przewody i idą do rozrusznika a pomiedzy jest rezystor balastowy, chodzi o taunusa TC III 2.0 R4, nie wiem co mogłem zrobic zle. Z góry dziekuje za pomoc.

Patyk Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-30 12:22:45 /


Za krecenie rozrusznikiem odpowiada kabel od stacyjki do rozrusznika. Fakt krecenia rozrusznikiem nie ma nic wspolnego z modułem ani rezystorem balastowym. Poświęć pół godziny, popatrz w schemat i zobacz co namotałeś.

Mysza liil (EM) / 2009-09-30 18:50:26 /


Najszybciej to bedzie tak ze jak przy kabelkach robiles cos tam to pociagles kabel od rozrusznika to sie uksyl i nie styka... tak wiec na glebe i popatrz czy kabelki sie dobrze trzymaja... najlepiej bedzie odkrecic i wyczyscic a na koniec wazelina techniczna posmarowac albo takim czym co by nie sniedzialo... Bo dobre polaczenia to podstawa. :)

PiotrekGran Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-30 18:56:49 /


Cyk cyk z rozrusznika to padnięty akumulator albo brak kontaktu na wysokim natężeniu.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-30 21:26:54 /


Wiec tak jak radziliscie przejrzałem jeszcze raz wszysko no i faktycznie wupadł mi przewód od rozrusznika, ale to nie koniec problemu jak podłącze wszystko tak jak na zamieszczonym schemacie to po przekreceniu kluczyka na pozycje zapłon rozrusznik już kreci, a przecierz powinny sie tylko zapalic kontrolki, a gdy zamienie przewody przy stacyjce (50) i (15) to nawet nie musze wkładac kluczyka do stacyjki a on już kreci. Pomocy bo już mi rece opadają a od schematów to mam juz koszmary nocne.

Patyk Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-10-03 11:11:22 /


zapomniałem o schemacie

Patyk Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-10-03 11:27:30 /


Przewód ze stacyjki przy rozruszniku podłączyłeś w miejsce balastowego. Sorry, ale jak Ci takie jazdy wychodzą przy podłączeniu zapłonu i rozrusznika, to może już nic więcej tam nie rób sam przy tym aucie. Zgłoś się do kogoś o pomoc manualną, a sam na razie stój obok, przyglądaj się i się ucz.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-03 11:35:07 /


Tylko ze kupiłem taką wiązke niby już gotową do podłączenia, a poza tym to podłaczałem według schematów z forum wiec to nie moja wina, jak byś mógł to moze jasniej mi to troche wytłumaczysz, albo co z czym mam zamienic.

Patyk Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-10-03 11:52:52 /