logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » gniazda zaworowe

gniazda zaworowe

czy jest mozliwosc wymiany/regeneracji gniazd zaworowych w 2.3 v6 czy niestety glowica jest do wyrzucenia?

PiotrekT Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-07-10 11:06:10 /


jesli sa tylko troche zuzyte to mozna je bez problemu dotrzec
zanies je do warsztatu gdzie planuja glowice i robia szlify silnikow

jsli sa strasznie zzarte to mozna je wymienic, od razu na utwardzone zeby ich nie niszczyla bezolowiowka i gaz
ale to kosztuje i czasem oplaca sie bardziej kupic inne w dobrym stanie

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-10 11:18:16 /


gniazda można wstawić np na parowcowej w wawce... i nie jest to drogie bo szt. kosztuje 50 pln... problem jednak w tym że w głowicach od v-ki jest mało "mięcha" i istnieje możliwość że gniazdo wypadnie... jak silnik się przegrzeje...

rozwiązaniem jest napawanie nowego /trwalszego/ materiału i obróbka... sposób skuteczny i znalazłem nawet warsztat w wawce który to robi... problemem jest jednak cena ok 150 napawanie z obróbką.... za szt oczywiście...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-10 14:40:38 /


Jak pytałem w Krakowie to powiedzieli że jedyny warsztat w okolicy który robi takie rzeczy jest w Sosnowcu. Ale da się. Na cytowanej przeze mnie stronie http://www.burtonpower.com/pages/services1.asp jest właśnie artykuł o benzynie ołowiowej, bezołowiowej, i że najlepiej jest wymienić gniazda na utwardzone, którą to usługę w/w firma poleca.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-10 16:18:04 /