logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » soczewki, ale do długich świateł.....

soczewki, ale do długich świateł.....

Nawał mam pytań, ale sądzę że nowe rzeczy i coś wnoszą, więc, powiedzcie, kto wie, czy jak mam soczewkę i usunę z niej przesłonę (oryginalnie to była do świateł mijania) to nada się ona na długie światła - drogowe? czy lepiej gładkoszybowy reflektor (halogen, z odbłyśniekiem paraboidalnym chyba, ale raczej spłaszczonym, jak to w halogenie) dalekosięny (na H3 żarówę) wbudować ??? Dodam, że soczwki nie są z tych najmniejszych, więc może.....?

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-24 21:56:22 /


ni cholery nie przejdzie bo kształt lustra i ogniskowa soczewki do mijania powoduje rozproszenie światła. Jak masz wejście w komunikacji miejskiej to niech ci wyniosą z jakiegoś pukniętego niskopodłogowca soczewki do długich.
ale najlepiej poszukać takich halogenów z gładziutkim kloszem. Miałem kiedyś takie... S.E.V. Marschal... eech, nie ma takiej prostej, której końca nie oświetliły... To były światła do jazdy dziennej..... w nocy! nawet TIR-y miękły, a żaróweczki H-2 55W.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-24 22:40:46 /


Wlasnie... Jak wyjmiesz ta przyslonke, pozbawisz slup swiatla kata zalamania, tak jak to jest w amerykanskich wozach... NIestety nadal pozostana to swiatla mijania.

Mysza liil (EM) / 2004-03-25 07:03:53 /


to nie beda wtedy swiatla mijania tylko swiatla typu hujumuju bo beda swiecily krotko i beda wszystkich oslepialy, to nieprzejdzie ... w bixenonach po przelaczeniu na dlugie przesuwa sie zarnik, mozesz sprubowac ale niewiem czy uda Ci sie osiagnac skupienie w punkcie zamiast szerokiego swiecenia,, ale potestowac mozna ...

DeMaDeS / 2004-03-25 21:37:07 /


Odświerzę temat - Jarek dobrze rozumiem jeżeli załatwię sobie do długich w Kapciu totalnie gładki klosz to będę znacznie mocniej świecić?

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-22 13:54:04 /


Mi sie wydaje ze klosz od NIE halogenów tez jasniej swieci.

Mysza liil (EM) / 2006-10-22 14:44:29 /


No to jak to będzie jeżeli do długich wpakuję gładkie klosze? Będą lepiej świecić, czy nie?

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-22 15:24:56 /


wsadz soczewki z bmw, do tego 100W H1, a jak bedzie słabo to dowal serie halogenów na dach, albo na cały pas przedni, albo jeszcze lepiej tu i tu.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-22 16:28:19 /


A Tobie co, zły dzień dzisiaj masz?

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-22 16:33:03 /


no co ci , napewno taki zestaw dobrze oswietla cała droge.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-22 16:37:35 /


To sobie taki zamontuj;) Ja jednak pozostanę przy czterech reflektorach, ewentualnie dodatkowych dwóch na przednim pasie.

Reflektory dalekosiężne mają zazwyczaj gładkie szkła, więc widzę dwie opcje:

- dorzucić parkę dalekosiężnych podpiętych pod długie
- wrzucić do długich gładkie klosze (tylko nie wiem, czy da to taki efekt jaki mnie interesuje)

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-22 16:46:31 /


Mialem kiepskie swiatla. Wykonalem prosty tuning - zakupilem reflektory z czystymi szybkami i niepordzewialymi odblysnikami. Do tego przeczyscilem styki. Polecam ;)

Dodatkowe halogeny podpialbym raczej pod pozycje (z osobnym wlacznikiem) i ustawil tak, zeby swiecily lekko pod gore i na boki. Wtedy z dlugimi + dodatkowymi widac (prawie) wszystko, a po cyknieciu samych halogenow widac szeroka panorame - przydaje sie w manewrach na ciemnych parkingach, w lesie itp,
to jest wazniejsze od oswietlenia drogi daleko naprzod. Oczywiscie zakladam ze dlugie sa sprawne i dobrze ustawione.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-22 23:42:44 /