logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » Trochę zmian na stronie

Trochę zmian na stronie

Wprowadziłem trochę zmian na stronie, wkrótce jeszcze trochę dalszych. Proszę uważnie przeczytać dalszy opis. Zmiany głównie dotyczą prezentacji samochodów w dziale "nasze samochody". Cały zamysł był taki, żeby udostępnić Wam możliwość samodzielnej edycji tych stron - dodawania/usuwania zdjęć, i edycji części opisowej. Dzięki temu, w końcu nie będę tego robić własnoręcznie, co pozwoli na prezentacje nie tylko Capri, ale i innych starych Fordów. Po kolei:

Każdy zarejestrowany użytkownik będzie mógł własnoręcznie edytować stronę z prezentacją swoich samochodów - istniejące dotychczas prezentacje wymagają konwersji na nową postać, a właściwie zamiast konwersji, stworzenia ich w nowej postaci, tak będzie prościej. Więc wszystkich którzy już tam mają swoją stronę, ale chcą coś pozmieniać - czytać dalej.

Niezależnie od tego czy przewidujesz taką prezentację czy nie, proszę udać się do ustawień swojego konta, tam zniknęła pozycja "samochód" w polach wpisywanych przez użytkownika. Dotychczasowa postać tego pola miała jedną wadę - ciężko było podać więcej niż jeden samochód, oraz dowolny nieformatowany sposób wpisu nie pozwalał nic z tymi informacjami dalej zrobić. Zamiast tego, jest teraz cały mechanizm do deklarowania posiadanych przez siebie samochodów - część strony o tytule "Twoje samochody". Tam jest lista samochodów - na początku pusta, ale przy pomocy linku "dodaj" można tam coś wpisać. Wpis jest rozbity na części - marka/model/generacja/silnik/rok/itp/itd, dzięki czemu można będzie automatycznie coś z tego wywnioskować, i zrobić w końcu statystykę jakie to mamy samochody, silniki, itd. Formularz do podania danych ma wydzielone pola dla Fordów Capri/Taunusa/Granady, i pola "inne" dla całej reszty. Użytkowników innych starych Fordów, jeśli są wśród nas, proszę o ewentualne uwagi w celu dodania do formularza jawnie wymienionych innych Fordów, póki co nie miałem pod ręką precyzyjnych informacji o generacjach/rocznikach dla tych innych, tak więc ograniczyłem się do podanych 3 modeli. Jest to do uzupełnienia, podobnie jeśli jakieś silniki przeoczyłem - proszę o informacje. "Twoje samochody" pozwala na wpisanie dowolnej ilości samochodów, można również wpisywać inne niż Fordy, o ile będzie to interesujące dla reszty publiki. Dane można później edytować lub usuwać, w miarę potrzeb.

Podsumowując powyższe, proszę wszystkich o podanie informacji o swoich pojazdach w ustawieniach konta przy pomocy nowego mechanizmu. Niestety stare dane są dość bezużyteczne.

Jeżeli któryś z Twoich samochodów to stary stary tylnonapędowy Ford, i chciałbyś go pokazać w dziale "nasze samochody", to obok tego samochodu w Twoim koncie jest link "utwórz stronę". Przy jego pomocy można założyć stronę dla swojego samochodu. Po stworzeniu takiej strony nie jest ona jeszcze publicznie widoczna. Możesz ją jednak edytować z poziomu swojego konta. Po zapełnieniu jej zdjęciami (aktualnie limit ustaliłem na 10 zdjęć) i napisaniu opisu
należy zgłosić ją do publicznego pokazania. Do tego celu służy link "zgłoś aktywację" w ustawieniach Twojego konta, w części "Twoje strony". Ja wtedy włączam ją aby była widoczna w dziale "nasze samochody". Jak samochodów przybędzie, podzielić trzeba będzie trochę ten dział na jakieś poddziały, bo już teraz dośc dużo już tego. Ten krok ze zgłoszeniem aktywacji strony zostawiam jako środek zaradczy przeciwko temu, żeby nie namnożyło się stron zupełnie nie na temat, bo znając niektórych użytkowników na pewno skorzystają z danych możliwości nadużycia. W ten sposób będę mógł jeszcze obejrzeć stronę przez upublicznieniem.

Teraz inna sprawa: istniejąca na stronie lista kontaktów to byt zupełnie niezależny od kont użytkowników. Żeby to połączyć, lista kontaktów generowana będzie teraz na podstawie danych z kont użytkowników. Jeżeli na tej liście chcesz być widoczny/a, to w ustawieniach swojego konta trzeba zaznaczyć ptaszek przy "chcę być widoczny na liście kontaktów", no i uzupełnić swoje dane w koncie aby były jakoś użyteczne.

Jeszcze inna sprawa: jakiś czas temu zrobiony został mechanizm do przeglądania kategorii tematycznych na forum z podziałem na strony. Z tego co widzę, to prawie nikt z tego nie korzysta, zakładam że z powodu takiego, że domyślnie to stronicowanie jest wyłączone. Tak więc "na siłę" włączyłem wszystkim stronicowanie po 20 wątków naraz (oprócz osób które już sobie ustawiły jakąś wartość - tu bez zmian). Jeżeli to komuś nie odpowiada, to w ustawieniach konta można sobie ustawić wartość 0, wyłączającą stronicowanie. Przepraszam za kłopot wszystkich którzy nie chcą stronicowania. Proszę ustawić wartość 0 i nie kląć przy tym za dużo. Mam wrażenie po prostu że duża część nie korzysta z tego, bo nie wie o istnieniu takiego mechanizmu. Więcej takich ruchów już nie będzie :-)

Zdjęcia w koncie: celem tych zdjęć było zaprezentowanie swojej facjaty, a nie samochodu, czy zupełnie już nie wiem czasem czego, jak to przeglądam. Do prezentacji samochodów mamy teraz nowy mechanizm, więc proszę z niego skorzystać, nawet jeśli do pokazania masz tylko jedno zdjęcie. A zdjęcie w koncie ma być Twoim zdjęciem - znaczy się Ty masz być na tym zdjęciu.

Edycja loginu: z jakiegoś powodu zdarza się, że użytkownicy chcą zmienić sobie login (nie nick który jest potem widoczny na stronie, ale login używany tylko przy logowaniu się na stronie). W ustawieniach konta jest teraz taka możliwość.

To na razie tyle, dalsze prace trwają. Póki co proszę wszystkich o aktualizacje informacji w swoich kontach, a wszystkich chętnych do prezentacji swoich samochodów o kontakt.

W przypadku jakichś kłopotów - coś nie działa, działa nie tak, cokolwiek jest źle - proszę o informacje !

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-14 01:21:04 /


Mam nadzieje że sie przydadzą te nowe zmiany, choć uważam iż bez tego strone też jest very cool

syrop / 2003-02-14 11:42:07 /


A mam jeszcze jedna propozycje, mianowicie moze by tak umiescic na stronie startowej kilka nowych linkow do najwazniejszych czesci serwisu, a przedewszystkim co najważniejsze do "Mapy Serwisu" bo trzeba dego linku szukac na innych stronkach i nigdy nie wiadomo gdzie...

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-14 12:32:22 /


Link do mapy strony jest w nagłówku każdej innej strony, a na stronie głównej - na dole, obok "pobieżny spis treści" jest link do tejże mapy. Słabo widoczny ? Jeśli tak, to proszę o uwagi, cała strona niestety wymaga trochę uporządkowania.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-14 12:56:41 /


Żeby link do mapy strony był bardziej wyraźnie widoczny, to trzeba by go przenieść na górę. A skoro jego to pewnie zaraz pojawią się prośby żeby na górę przenieść też linki do garażu, historii, galerii itp., w końcu wszystkie linki znalazłyby się na górze i wypełniłyby cały ekran. :-( A może by tak dodać na górze tylko link yyy... jak się taki nazywa... no taki z hashem, taki: <a href="#dol_strony"> informujący że linki są na dole i tam należy zaglądać?

Z propozycji: a może by tak wyszukiwarka do ogłoszeń?

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-14 13:14:01 /


Wysukiwarka do ogłoszeń - w wolnej chwili ...

A póki co zmodyfikowałem nieco metodę dodawania stron dla swoich samochodów - w ustawieniach konta można już taką stronę założyć samemu, ja jedynie muszę ją na koniec włączyć do publicznego widoku. Dokładniejszy opis powyżej, w zmodyfikowanej treści głównej tej strony.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-14 14:02:50 /


...ale moze rzeczywiście licznik osób na czacie ...chociaż pewnie proste to nie jest skoro nie ma

starrsky / 2003-02-14 14:21:52 /


Sorry - korzystamy z jakiegoś chata-gotowca, i na moje oko nie widzę prostej metody na licznik. Może i jest takowa, ale nie bardzo mam moc drążyć ten temat. Jak ktoś się zna na chacie z polchatu, to proszę o wskazówki.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-14 14:35:33 /


duzy +

dobre pomysły i odciążenie samego siebie jest niezłe, ale lista kontaktów fakt, oderwana od rzeczywistości (aż zapomniałem o niej i jest tam mój nieaktualny tel., w przeciwieństwie do tego na koncie :))
Może konto użytkownika /lista kontaktów (rozumiem, że teraz to będzie razem, lub dane będą automatycznie z konta i lista kontaktów klubowiczów byłaby powiększona tylko o właścicieli Capri, aby uniknąć bałaganu z posiadaczami Opli urodzonych pomiędzy 2000 a 2003 rokiem) powinno zawierać link do "mojego samochodu", żeby można było łatwiej kojarzyć twarze z pojazdami.
Kupę czasu wkładasz w tę stronę - słowa uznania.
P.S. Chyba to jest właściwa pora poprosić o własną stronę ;)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-14 14:42:45 /


Właśnie dokładnie tak - lista kontaktów będzie generowana automatycznie z danych z kont, znajdą się na niej tylko Ci, co zaznaczą odpowiedni ptaszek w swoim koncie, że chcą być na tej liście. Nie wykluczałbym ludzi nie posiadających Capri, bo ta lista ma być ogólniejszą pomocą, niż lista samochodów. Lista samochodów jest gdzie indziej. Lista kontaktów jeszcze się robi, więc proszę na razie nie pisać, że nie widać jeszcze zmian.
Co do kojarzenia ludzi z samochodami, to jest już dokładnie tak jak napisałeś - jak się wejdzie na stronę z informacjami o danym osobniku (z linku pod jakimś jego postem), to tam jest lista samochodów, które zadeklarował. Dodatkowo te wpisy samochodów, które mają założoną stronę będą linkami do stron z prezentacją tych samochodów. Więc jednym ruchem myszki można się pomiędzy tym poruszać. Trzeba tylko poczekać aż pojawi się więcej stron z samochodami.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-14 15:05:54 /


Jak dla mnie to jest ok. Teraz wszystko jest na swoim miejscu.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-14 17:39:51 /


Do Micha?a Koniecznego

Podziwiam twój zapał i poświęcenie i nie chcę, żeby moja uwaga była ujmą dla ciebie lub twojej pracy, ale nowy system z wprowadzaniem samochodów (a zastosowałem go dokładnie tak jak przykazano) powoduje następujący efekt:

Matra - SIMCA Bagheera Mk I 1300 R4 Simca 1974 "Rust Devil"

A tak to wygląda u kolegi Micha z Krakowa (pozdrawiam), żeby ktoś się nie rzucał, że podaję przykład nie-Capri:

Ford Capri Mk I 1700 V4 Koeln XL 1970

Przydało by się, żeby były przynajmniej przecinki pomiędzy poszczególnymi informacjami.
Ta uwaga nie ma na celu skrytykowania twojej pracy, drogi Autorze. Wręcz przeciwnie - jest tylko opinia, mogąca pomóc ci ulepszyć swoje dzieło.

Z poważaniem

P.S.
Miałem nadzieję, że wkradnie się jakiś błąd, który pozwoli posiadaczom nie-Capri na umieszczanie swoich autek na tej stronce - chociaż z tego co wiem to Bartek128 ma swoją stronę o Fiacie 128 a Capri nie posiada..... ;-)))))

Sąsiad / 2003-02-14 18:12:08 /


Heh, Sąsiad, jak na mój gust to wszystko jest na swoim miejscu i jakby tak przyrównać twoją Simcę i Capri to nazwy są analogiczne. u mnie XL to u ciebie Simca.
Matra SIMCA Bagheera Mk I 1300 R4 Simca 1974 "Rust Devil"
Ford Capri Mk I 1700 V4 Koeln XL 1970
Wszystko jasne:)

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-14 19:02:32 /


Holera nie wyszło:
Matra***SIMCA Bagheera***Mk I 1300 R4*********Simca***1974 "Rust Devil"
Ford****Capri************Mk I 1700 V4 Koeln***XL******1970

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-14 19:05:30 /


nie ma do czaego sie przyczepiac i tak wszyscy wiedza o co chodzi a jak ktos niewie to juz jego problem :p

Michal FAZI / 2003-02-14 19:25:03 /


No w sumie masz rację. Nie mam Capri - zrobie sobie sam przecinki ;D.

Pozdrawiam

Sąsiad / 2003-02-14 22:22:39 /


a co z 'starszymi' ?

zmiany na plus :)
czy 'starsze' auts na stronie 'my i nasze...' takze beda podlegały recznej obróbce? tzn. czy była by taka mozliwosc? prosze :)
pozdrawiam

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-15 02:24:58 /


> Ford Capri Mk I 1700 V4 Koeln XL 1970
>
> Przydało by się, żeby były przynajmniej przecinki pomiędzy poszczególnymi informacjami.

Może tak, może nie, nad układem jeszcze się zastanawiam, taki wydał mi się na pirwszy rzut oka wystarczająco dobry. Jedynie nazwa typu silnika trochę jest tu na siłę.
> czy 'starsze' auts na stronie 'my i nasze...' takze beda podlegały recznej obróbce? tzn. czy była by taka mozliwosc? prosze :)
Sprowadzić to się musi do zrobienia nowej strony, i usunięcia starej - technicznie albo zrobię to ja, albo Ty. Jak wolisz. Dotychczasowe komentarze są przenoszone na nową stronę.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-17 16:12:08 /


ok. :)
to moze tylko dodam ze za 'ksywa' uzytkownika mozna by dodac tak jak bylo to wczesniej miasto, moze sie czepiam ale np. dla mnie bylo to bardzo czytelne :)
pozdrawiam

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-17 18:40:26 /


Ja bym dodal jeszcze taki patent (nie wiem moze gdzies to juz sie pojawilo) chodzi o to zeby widziec kto w tym momencie jest z zalogowanych osoob na stronie. Dalo by to moze cos w zwiasku z chatem. Jeszcze jedno - Nie wiem moze to tak ma byc z jakiegos powodu ale, Jak odpalam strone to pokazuja mi sie nowe kwestie, watki jak zamkne to okno i ponownie wejde
to mam informacje, ze "nic nowego od ostatniej wizyty". Tylko ze moze powinno to sie tak dziac ze sprawami ktoore juz odwiedzilem a nie ze strona gloowna bo czasem przez pomylke zamkne ja , badz zwiesi mi sie komp i trace strone gloowna i lipa nie mam juz pojecia co jest grane (bylo).

Q_Back / 2003-02-18 18:00:32 /


Drogi Michale czy jakoś da sie szybko i sensownie założyc stronkę w dziale "inne" - chodzi mi o amerykańce?? czy zawracać Ci głowe na maila czy możę jakos moge samemu to zrobić??
Pozdro
Ps: jak skasować samochód (strone o nim) skoro załozyłem do niego stronke a nawet dwie przez przypadek:) nie chce jej aktywowac a chce ją skasować niby nie potrzebne ale przy okazji pytam..:)

jagoolmk2 / 2003-03-03 22:47:25 /


jak jedna będzie aktywowana to druga sama się skasuje . (miałem to samo) ;)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-03-04 02:30:55 /


w związku z ostatnimi wybrykami słownymi niektórych nowych osób... później z zakładaniem kolejnych kont coby dalej siać zamieszanie... proponuje wprowadzić pewne opóźnienie czasowe pomiędzy zarejestrowaniem a możliwością umieszczania postów i komentarzy na stronce...

powiedzmy jakieś 48h od momentu zarejestrowania do możliwości umieszczania wątków na forum...

Wydaje mi się że jeśli komuś będzie zależało żeby do nas przyłączyć to zrozumie potrzebe oczekiwania i odczeka spokojnie swoje :)) pozostali w gorącej wodzie kompani powinni ostudzić nieco swoje zapędy przez ten czas.. lub nawet zapomną o istnieniu takiej stronki ...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-01-14 01:13:39 /


Popieram. Jak powstanie klub to proponuję za rejestrację pobierać opłatę 1,22 z vat za pomocą sesemesa o treści capri. Nie drogo i skutecznie :)

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-01-14 22:37:35 /