logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » Mamy problem - generowany ruch na łączach

Mamy problem - generowany ruch na łączach

Ci co wiedzą to wiedzą, a Ci co nie wiedzą, to mogą się dowiedzieć, że nasza strona - znaczy się capri.pl - jest utrzymywana na bazie przyjacielskich stosunków z firmą Internet Services. Wielkie dzięki i chwała za to - tutaj podziękowania należą się Domatorowi i załodze Internet Services. Wszystko pięknie, tylko ostatnio pojawił się problem - capri.pl generuje ruch zajmujący niepokojąco dużą część pasma dostępnych nam łączy. Ponieważ na tych samych łączach nasz provider obsługuje swoich komercyjnych klientów - http://www.is.com.pl/index.php?p=3 - olbrzymi ruch generowany przez nas zaczyna niepokoić naszych dobroczyńców, gdyż degradujemy tym nieco ogólnie postrzeganą szybkość działania pozostałych serwisów. Mamy dwa rozwiązania: albo dostawić kolejne łącze, albo ustawić limit przepustowości dla capri.pl. Pierwsze rozwiązanie wymaga sfinansowania, w czym firma IS sugeruje nasz udział, drugie zakończy się spowolnieniem działania strony. Po przeanalizowaniu tego co się tak naprawdę dzieje, wyszło na to, że ponad 20% ruchu generowane jest przez ogłoszenia. Jest ich masa, i każdy czytelnik ładuje wielką stronę ze wszystkimi ogłoszeniami. Zreorganizowałem więc ogłoszenia, tak żeby zmniejszyć ten ruch. Po drugie, chwilowo przeniosłem gdzie indziej część binariów (zdjęcia, filmy) z ostatnich imprez, które cieszą się największą oglądalnością - tak żeby przymiarkowo oszacować ile zmniejszy się ruch. Badania trwają, co dalej - zobaczymy, będę informować. Niewykluczone że trzeba będzie nieco zmniejszyć ciężar objętościowy niektórych materiałów - chodzi głównie o zdjęcia, gdyż to pożera najwięcej pasma. I nie chodzi tu o miejsce na dysku, bo tego jest w tzw. pytę - chodzi raczej o to, że jeśli np. w prezentacji samochodu jest teraz 15 zdjęć, to każdy kto to ogląda załaduje te 15 zdjęć. Jak było 10 zdjęć, to tak każdy ładował 10 zdjęć - to już 1/3 zysku. Prawdopodobnie wrócimy do mniejszego limitu ilości zdjęć w prezentacjach, ale to za chwilę, zobaczymy najpierw ile zyskamy na dotychczasowych zmianach.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-12 00:41:42 /


Faktycznie jak sie biega po stronce to najwolniej ładują się ogłoszenia. Jeśli moge cos zasugerować to może by tam zrobić podobny mechanizm jak tu na forum że wyświetla tylko nowe ogłoszenia a ewentualnie całą resztę czy coś w tym stylu. Pozdrowienia i wytrwałości życzę!!!

Seba / 2003-09-12 00:49:37 /


Proponuje nie ograniczac ilosci fotek tylko lazna wielkosc. Niech sie ludki w koncu naucza zapisywac obrazki pod internet, a nie walic wszystko jak popadnie jakims super m$-softem;)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-12 01:42:48 /


TO PODZIELMY,CZLONKOW KLUBU NA RZECZYWISTYCH I WIELBICIELI,WSROD POWAZNYCH MANIAKOW WPROWADZMY OPLATY ZA PRZYNALEZNOSC DO KLUBU, JAK SIE JEZDZI POTWOREM PALACYM 18/100 TO MOZNA CHYBA WYDAC TROSZKE NA KLUB I JEGO STRONE ?
A GENERALNIE TO MOZE FORD POLSKA POWINIEN TROSZKE SYPNAC KASA, POWINNI SRAC ZE SZCZESCIA ,ZE ISTNIEJE TAKI KLUB I TAKIE AUTA. ZAPROJEKTOWALEM RAZ SALON FORDA DOSYC SIE PRZYJAZNIE Z WLASCICIELAMI MOGE ICH PODRECZYC O KONTAKTY W CENTRALI.
POZDRO

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-12 08:05:09 /


A może dało by coś umieszczenie tylko jednego zdjęcia domyślnego, i opcji -> następne zdjęcie? Tak, żeby ładowało się tylko po jednym, a nie wszystkie na raz.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-12 08:47:01 /


Moim zdaniem niewielka oplata na rzecz Capri.pl nie byłaby zła, alo to tylko propozycja, umieścić małą reklamę na pirwszej stronie np Forda, taki ruch jaki generowany jest na capri.pl mógłby ich zainteresować...

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-12 13:18:07 /


Dopóki nie będzie absolutnie najwyższej potrzeby, to ja żadnej kasy nie chciałbym brać - to jest zawsze jakieś zobowiązanie.
Choć jest jeden aspekt co do którego rozważałem taką możliwość - przy ogłoszeniach. Jednym z problemów jest to, że są tacy co uważają że muszą mieć swoje ogłoszenie zawsze na samej górze listy, w związku z tym regularnie zamieszczają w kółko to samo ogłoszenie. Nie kasując poprzednich. A nawet jakby kasowali, to i tak jest to nadużycie. W takim wypadku ustaliłoby się jakąś płatność za kolejne ogłoszenie, i po sprawie - albo wpływałaby kasa, albo byłby spokój ...

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-12 13:49:29 /


Zaś co do reklamy Forda, to po pierwsze sama firma nie wie czy jest zainteresowana nami, przerabialiśmy z firmą Ford ten temat w kontekście Pucharu, i mimo paru miesięcy drążenia tematu nie udało się od nich uzyskać nawet zajęcia jakiegoś konkretnego stanowiska. A po drugie, to kto chce reklamy na głównej stronie ?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-12 13:54:34 /


po 1) faktycznie - żadnych reklam
po 2) popieram - powtórne te same ogłoszenia płatne - koniec z bałaganem, kto chce to i tak wszystkie przeczyta, a nagłówek powinien być wyróżnikiem zawartości (żadne "pomocy" "pilne" etc.), oraz wrzucanie kilku nowych ogłoszeń na każdą pojedynczą część...paranoja.
po 3) składka na capri.pl może i jeszcze nie, ale dla MK za nerwy i jego czas jak najbardziej, np. na "przelew" na zlotach ;) ,
proponuję ogłosić ogólnopolski "przetarg" na storzenie Ciała Wielkiej Inkwizycji, pozwalającej autorytatywnie porządkować (w ostateczności) członków (np. prostym narzędziem upomnienie/cenzura/blokada) - oszczędzi wielodniowych jałowych/niemoralnych dyskusji podczas Twojego niebytu.

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-12 14:21:22 /


Jestem jak najbardziej za!!!Płatne kolejne ogłoszenia to świetne rozwiązanie. Panie i panowie - zbieramy głosy za ta koncepcją, proszę się dopisywać ;)

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-13 00:22:44 /


takie kluby prima funkcjonuja na calm swiecie, moze trzeba sie zapytac podobnych kolesi z niemiec czy anglii jak sobie radza ?
a co do forda polska, faktycznie ich wodz naczelny /poznalem go na otwarciu salonu forda/ wygladal raczej na goscia od interesow /wiecie co mam na mysli/ niz maniaka samochodow,czyli wygladal mi na ....... .moze najpierw sie dowiedzmy ile kosztuje posiadanie tej wielkosci strony w komercyjnej firmie ,a potem bedziemy kontynuowac narade. trudno sie gada o kasie , kiedy nie wiadomo ile jej wlasciwie ma byc.albo niech sie przynajmniej dowiem czegos o parametrach technicznych jakie sa nam potrzebne.
oczywiscie szczesliwym trafem projektuje akurat dom jakiemus gonzo od internetu, wiec go migiem przemagluje.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-13 07:22:52 /


BADBOY: Doceniam dobre chęci, ale nie doczytałeś chyba dokładnie na czym problem polega. Na całym świecie kluby funkcjonują na bazie: a) składek członków, b) sponsora, c) działalności gospodarczej. To są ogólnie znane mechanizmy. My na razie nie doszliśmy do etapu finansowego, bo po prostu nie ma takiej potrzeby.
Problem nie leży też w hostingu - ten mamy na zasadach na których można tylko pozazdrościć, nawet jak zapłacisz za hosting komercyjnie, to dostaniesz limit miejsca na dysku, i limit transferu miesięcznego, lub coś z tej kategorii. My żadnych limitów nie mamy, mamy już ponad 1GB materiałów na stronie, i ta liczba ciągle rośnie.
Zaakcentuję jeszcze raz na czym polega problem: szczytowy ruch w ciągu dnia osiąga poziom grożący przytkaniem łącza, które mamy do dyspozycji. Rzecz w tym, że to łącze jest nie tylko dla nas. Przy komercyjnym hostingu problem rozwiązałby limit transferu, i już. Pewnie nawet byś jako potencjalny właściciel takiej strony nie miał świadomości że ten limit czasem Cię przycina. Ja z konieczności zacząłem monitorować ruch, i kombinuję jak tu obejść się bez konieczności ustawienia limitu. Póki co żaden komercyjny hosting nie da nam więcj niż mamy teraz.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-13 17:08:07 /


niestety jako stary dziadek na internecie znam sie dosc mizernie. ale jezeli naszym dobroczynca przytyka sie lacze to moze powinnismy im troszke zaplacic , zeby zalozyli sobie wieksze ??? a co do ogloszen , ja doskonale sobie radze z allegro i ebayem , kupilem tam np. mase czesci do super sevena nad ktorym teraz pracuje.tutaj dzial ogloszen to kompletna paranoja, znajduje jakies starocie, ktore na bank sa juz nieaktualne. mamy adresy emilowe wszystkich czlonkow klubu , prawda ? kazdy moze sie zapisac ,tak , czy nie ? wiec moze ogloszenie powinno tak wygladac , ze przychodzi na strone , a jakis cudowny mechanizm przesyla je poza godzinami szczytu do wszystkich czlonkow klubu mailem.
kazdy sam decyduje ,czy zachowac je w swojej poczcie ,czy nie. a lise ogloszen ze strony won i chyba mamy problem z glowy ? na marginesie kupilem za...
fele z oponami do lotusa sevena wlasnie przez dzial ogloszen , od extra kolesia z krakowa , ale tylko dlatego , ze zdecydowalem sie niemal natychmiast po wejsciu tego ogloszen na strone.
jezeli napieprzylem tu koszmarnych glupot to sorry, naprawde slabo rozumiem technike internetu, po prostu nauczylem sie uzywac go dobrze do wlasnych podlych celow. jezeli chcesz MICHAL ,to moze zrob strone mojej firmy /odplatnie/
bo ja to w zyciu nie dam rady.mam nadzieje ,ze sie nie obrazisz za propozycje, ale widze ,ze doskonale sobie radzisz.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-13 18:58:42 /


Wracając jeszcze do spraw hostingu i reklamy, moim zdaniem mała reklama "internet services" nie zaszkodzi... a będzie to jakaś forma podziekowania? co wy na to? coś w stylu: "Capri.pl działa dzięki uprzejmości "internet services"

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-13 19:16:21 /


i tu GURDEN ma racje jak cholera , albo nawet bardziej

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-13 19:39:15 /


Z tą pocztą to jest nawet niezły pomysł, tyle, że przydała by się możliwość filtracji sprzedam/kupię i auto/częśći itp no i oczywiście wiara w inteligencję ogłoszeniodawcy, że umieścił ogłoszenie we właściwym dziale :) Pmysł z reklamą IS też nie jest zły, bo nie każdy zjeżdża na dół storny, żeby sprawdzić kto świadczy usługi hostingowe ;( Szkoda, że nie mamy "caprikowej" poczty, bo można by w każdym liście umieszczać automatycznie reklamę naszych dobroczyńców.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-13 19:50:54 /


Nie rozumiem ... Ogłoszenia przesyłane na maila ? Proszę bardzo, są od dawna. Wystarczy zaznaczyć w ustawieniach swojego konta odpowiednią subskrypcję, i voila. Sugeruję przed następnymi uwagami zapoznać się z dotychczasową funkcjonalnością strony :) Co do subskrypcji w zależności od kategorii ogłoszenia, to owszem, wszystko da się zrobić, tyle że z tego co widzę to na maila naprawdę mało kto przyjmuje te ogłoszenia, więc na razie temat jest klasy B w kwestii jego priorytetu.
Zaś wszelkie sprawy prywatne, jak np. oferta wykonania strony, są poza zasięgiem zainteresowań całej rzeszy klubowiczów, więc do takich spraw proszę używać bezpośredniego e-maila.
Dobra, dość tych uwag, żeby nie było żem nieprzyjazny :)

Forma informacji o hostingu, czyli firmie Internet Services została z rzeczoną firmą uzgodniona, i obydwie strony są usatysfakcjonowane aktualną postacią rzeczy.

Tak naprawdę w całej tej sprawie nie ma żadnego problemu - widzę że niektórzy odebrali to jako że mamy jednak jakiś poważny problem, bo ja pisząc o tym dość niefortunnie napisałem w tytule "mamy problem". W przypadku dalszego lawinowego wzrostu ruchu po prostu przytnie to limit na przepustowości, i już - postrzegane to będzie co najwyżej jako spowolnienie działania strony. Ja podejmuję jakieś działania żeby zmniejszyć ruch, ale jak się nie uda, to problemu nie ma, będzie tylko limit, żeby nie blokować zupełnie dostępnego nam łącza.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-13 21:55:52 /


drogi MICHALE chyba niezbyt dokladnie mnie zrozumiales, albo ja sie zle wyslowilem.zostawiam dalsze losy przepustowosci w twoich lapkach i juz nie bee sie odzywal ,bo prawdopodobnie mam zbyt duze dziury w mozgu.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-13 22:01:55 /


i chyba kupie jakes naprawde konkretne capri, bo chyba z tymi taunusami to jestem tutaj obywatelem drugiej swierzosci.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-13 22:09:13 /


Nie nie Michał, chodzi o to , żeby w ogóle wywalić możliwość oglądania ogłoszeń przez www. Zostawić tylko możliwość subskrybcji na maila! Poroniony pomysł może, ale skuteczny uważam, jeśli chodzi ołącze :)

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-13 23:58:03 /


Nie rozumiem ani tej "drugiej swieżości", ani tego nieodzywania się z powodu jakichś dziur w mózgu - o ile przy kontakcie osobistym z reguły wiadomo o co chodzi, to przy takiej formie wypowiedzi jak tu mamy wypada to co najmniej dwuznacznie.
Piszesz że ogłoszenia to paranoja i że powinny rozsyłać się na maila. Od dawien dawna jest tu taka możliwość. Ja rozumiem, że szczególnie dla nowych użytkowników zapoznanie się z całą zawartością strony i jej wszystkimi mechanizmami to zbyt często trud na który szkoda czasu. Ale czasem lepiej ten czas właśnie na to poświęcić - bo z tego będzie jakiś pożytek, a teraz obydwoje marnujemy czas zamiast zrobić coś konstruktywnego.
I jeszcze w kwestii blokującego się Caps Lock'a - to nie nasza fanaberia, ani nie małe monitory, ani nie mroczne niuanse netykiety. Posługujemy się tu językiem polskim, w którym konkretnie ustalono funkcję wielkich liter, i to w zasadzie powinno wszystko wyjaśnić.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-14 00:03:16 /


> Zostawić tylko możliwość subskrybcji na maila!

I zlikwidować forum ! Wskrzesić mailową listę dyskusyjną ! A prezentacje samochodów najlepiej przeprowadzać na zlotach ! A strony używać tylko do anonsowania kiedy będzie zlot ! To odciąży łącze :-)

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-14 00:08:58 /


Czy podział ogłoszeń na strony tak żeby było widać powiedzmy 20 na strone nie pomoże? Większość ludzi i tak chyba ogląda najnowsze. Podobnie z nasze samochody, nie chce nikogo obrazić ale czy nie powinno tam być tak że standardowo wyswietlają sie tylko Capri 1, 2 i 3 a reszta aut zostaje umieszczona w `inne` czy coś w tym stylu, nie ważne tu czy to są Taunusy czy inne Fordy. W sumie to capri.pl a nie fordy.pl...
Chodzi o to żeby na raz nie wyświetlała się strona z dużą ilością fotek, nawet miniaturki jak jest ich 180 potrafią spowolnić działanie.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-14 00:10:37 /


O to właśnie chodziło - żeby ta znakomita większość która śledzi tylko nowe ogłoszenia mogła zobaczyć tylko te nowe. Do tej pory musieli ładować wszystkie, teraz już nie muszą, mają wydzieloną stronę z listą tylko nowych. Mogę oczywiście zrobić również stronicowanie przy przeglądaniu pozostałych, ale teraz chcę popatrzeć przez jakiś czas ile zmniejszy obciążenie zlikwidowanie jednej wielkiej listy. A na to potrzeba trochę czasu żeby statystyka była statystyką.

Co do capri.pl czy fordy.pl - to jest temat który był już podejmowany. Ostatecznie zdecydowałem się zrobić coś dla szerszego grona z kilku powodów. Po pierwsze - ta strona żyje dzięki ludziom, a integracja tego środowiska, jak praktyka pokazała, nie uda się po linii obrysowanej wokół maski Capri. Od kilku lat działamy tutaj, organizujemy imprezy, i w naszym wyjściowym caprikowym gronie jakoś całkiem nieźle odnajdują się pasjonaci innych starych Fordów. Stało się tak z kilku względów - klimat strony (schodzący na psy :), klimat imprez, no i wspólna baza techniczna. Do tego osobnym klubom, jak np. Taunusom, nie do końca udało się urosnąć we własną siłę - tak czy owak byli na naszych zlotach często w większej sile liczebnej niż na własnych zlotach. Są też ludzie którzy ze względu na wątpliwą liczebność nie mają własnego punktu zaczepienia - Cortiny, Consule, ostatnio nawet Zodiac. Ja z radością ich wszystkich zaproszę na zlot, zamiast stawiać im szlaban. Siłą rzeczy przeniosło się to na stronę - mimo że strona nadal jest capri-centryczna, to Ci ludzie tu są, chwała im za to, pomimo różnych kwasów pojawiających się czasem mam nadzieję że to miejsce pozostanie im życzliwe. W moim odczuciu "caprikowość" tej strony specjalnie nie ucierpiała. Zapraszam MichaleW kiedyś np. do Gryźlin, tutaj słowa nie są w stanie oddać zbyt wiele.
Druga sprawa to materia techniczna. Fordy tamtych lat dzielą wspólną bazę techniczną na wskroś, tutaj udało się zebrać sporo materiałów o technice tamtych lat, do tego dochodzi baza wiedzy zgromadzona w głowach obecnych tu ludzi, i skupianie tego potencjału w jednym miejscu daje wymierne korzyści również właścicielom Capri.

A co do strony z prezentacjami samochodów, i zostawieniem Capri osobno, i wszystkich innych osobno, to jest to właśnie prosta recepta na dużo samochodów długim ciurkiem na jednej stronie. Podzielenie ich po modelach właśnie zmniejsza ilość na jednej stronie naraz. Przecież Capri i tak mają specjalne potraktowanie - osobno I/II/III, jak i zbiorczo wszystkie naraz, bez "innych". A inne - jak ktoś chce zobaczyć to ma je posegregowane, jak nie, to po prostu pomija je wzrokiem. Wszystkie naraz, niezależnie czy schowają się razem pod "inne", czy pod osobne, dedykowane nagłówki.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-14 01:06:27 /


MIchale... Nie denerwuj się na prostych ludzi ;) (mniędzy innymi na mnie ;D) Nie jestesmy oblatani w sprawach działania internetu tak jak Ty i staramy sie jakos pomóc, a że nie zawsze nasze pomysły są trafione... no cóż, ne każdy zna się na wszystkim :) Pisałeś, że ogłoszenia generują straszny przytyk łącza, więc dla laika wydaje się, że jeśli będzie się je oglądało z poziomu wasnego kompa za pomocą poczty i tylko tak, to obciążenie się zmniejszy. Tam jest taki bajzel i samowolka, że chyba nie było by to wielka stratą, jak przez strone można by je było tylko dodać, a zobaczyć via e-mail. Ale to moje prywatne zdanie...

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-14 01:31:30 /


Dobra wiedziałem że ne powinienem się odzywać. Nie chodziło mi o żadne podziały, stawianie komukolwiek szlabanu, cierpiącą caprikowość strony ani o to kto lepszy a kto gorszy. Z podziałem aut nie chodziło mi o to że Capri lepsze, a inne gorsze a tylko o to by nie otwierać na raz dużej strony ze wszystkimi, bo to obciąża łącze. Zresztą nie ważne! To tylko dla mnie kolejna nauczka że swoje zdanie mam zachować dla siebie...

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-14 01:37:13 /


chcialem tylko niesmialo dodac, ze bardzo dokladnie sie zapoznalem z funkcjonowaniem strony , zanim cokolwiek napisalem w tej dyskusii,
i nie lubie jak mnie ktos opiedziela bo przeczytal moja wypowiedz po lebkach,
co ne znczy, ze zaraz sie obraze, albo bede niemily /dziury w mozgu - to tylko taki zart/ a co do capsa, juz powiedzialem , ze w realu pisze wylacznie drukowanymi, jak to komus przeszkadza wystarczy poprosic , a nie w nieskonczonosc dokladac do pieca na ten sam temat, ktory juz dawno lezy martwym bykiem po wyrwaniu capsa z klawiatury /mojej/.a co do innych niz capri aut na stronie, hm.mysle ,ze w polsce jest bardzo niewiele dobrze utrzymanych starych tylnonapedowych fordow, wiec jezeli wszyscy ich posiadacze i maniacy nie spotkaja sie w jednym klubie to bedziemy mieli kilka malych klubow zupelnie bez sensu.dodam jeszcze ze jak ktos przez pietnascie lat ma odjazd na starszawe fordy /i musi wysluchiwac tekstow typu : stary to nie wypada zebys jezdzil czyms takim ,albo panie sasiedzie czy to auto musi tak potwonie ryczec/i nagle odkryje strone gdzie jest kilkudziesieciu podobnych dewiantow to moze mu troche urwac glowe. co wlasnie niedawno mialo miejsce w moim skromnym przypadku.
serdeczne pozdrowienia dla wszystkich a szczegolnie michala.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-14 07:46:15 /


Ludzie - o co wam chodzi !!!
Strona jest przejrzysta jak nigdy, każdy może oglądać, to co chce, kiedy chce i jak chce. Można sobie powiększać miniaturki, zmniejszać do miniaturek, wyświetlac całe tematy forum, dzielić je na ilość wątków, oglądać nowe ogłoszenia, albo wszystkie razem, robić subskrypcje na emila, lub nie.
W czym widzicie problem. Czy Michał nie zostawił nam prawa wyboru ?

Płatne powtórne ogłoszenia ? Na jakiej zasadzie ? Większość ogłoszeń, to ogłoszenia tego typu:
- Pilnie kupię "kapri" :)
- Super pilnie kupię MK I lub MK III, koniecznie 2.8i :)
- Do totalnego remontu kupię
Można zlikwidowac zdjęcia w ogłoszeniach - niech zainteresowani ślą je sobie na priv, a zamiast płatnych ogłoszeń, ogłoszeniodawcy niech zrobią coś dla klubu - tak od siebie :)

Dział - My i nasz samochody. Może wystarczyłoby to zaktualizować ??
Z tego co zauważyłem przynajmiej dwadzieścia aut nieistnieje, bądź zmieniło właścicieli.


PS. Do BADBOYA - UPARŁEŚ SIĘ ŻEBY PISAĆ DUŻYMI LITERAMI, następnie zacząłeś tylko małych używać i tłumaczysz się, że tylko drukowanymi piszesz. Pisząc na klawiaturze, czy małe czy duże, literki drukowanymi są :))

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-14 09:39:15 /


przeciez to nie jest stowarzyszenie poetycko-literackie

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-14 09:42:04 /


Zakończmy już może choć temat formy językowej. Muszę osobiście przyznać, że jestem często przerażony czytając niektóre posty. Pomijam już wielkie litery, bo to drobiazg w porównianiu z ortografią specjalnej troski, monosylabami zamiast zdań, brakiem jakiejkolwiek interpunkcji, albo emotikonami zamiast niej, czy nawet ilością literówek świadczących o zwykłym niedbalstwie - bo literówki się zdarzają, ale jeśli na 10 wyrazów jest ich 10, to już co innego. Niestety niewiele z tym da się zrobić - nie udało się nauczyć w szkołach, to na pewno nie uda się tu. Może to jest teraz modne nie umieć pisać po polsku, ja nie wiem. Ciebie to może mniej dotyczy, bo Ty sobie po prostu z wyboru upodobałeś wielkie litery, ale w korespondencji elektronicznej postrzegane jest to jako krzyk. Piszesz że wystarczyło Cię poprosić - co zostało uczynione. Dobrze że się nie obrażasz od razu, bo mamy tu klientów co od razu strzelają focha jak im sie zwróci uwagę, ale sam nadmiernie eksploatujesz temat - wystosowałeś parę komentarzy co Ty o tym myślisz, że czytanie Cię nie jest obowiązkowe (moja wersja brzmi: pisanie tu nie jest obowiązkowe :), że zrobisz nam łaskę bo mamy małe monitory, potem "ups znowu napiasłem wielkimi literami", "to nie stowarzyszenie poetycko-literackie" - dość dużo odzewu jak na prośbę o wyłączenie CapsLock'a i uzasadnienie jej. Ok, mam wrażenie że się porozumieliśmy, zakopujemy topory i bez żadnej urazy przechodzimy już w następnej polemice do tematu właściwego tej stronie.

MichaleW: własne zdanie cenna rzecz - ale nie wiem czemu przedstawienie przeze mnie uzasadnienia mojej wizji tej strony odbierasz jako nauczkę żeby się nie odzywać i zachować swoje zdanie dla siebie. Masz inne zdanie - to weź udział w dyskusji i przedstaw je tak, żeby był z tego jakiś konstruktywny wniosek. A teraz pokazałeś że Ci się coś nie podoba, po uzasadnieniu czemu jest tak a nie inaczej machasz ręką, mówisz "nieważne, lepiej było się nie odzywać i zachować własne zdanie dla siebie". Może nie podobają Ci się dyskutanci co maję inne zdanie ?
Ja jeszcze dodam do argumentów ku integracji środowiska, że niezwykle pozytywną cechą tego światka jes brak snobizmu, związany z tym że nasze samochody nie są postrzegane jako symbol statusu, biżuteria albo zabawka dla yuppies czy nowobogackich. Mamy tu takie wspólne czucie tego klimatu.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-14 12:18:10 /


Jestem sklonny postarac sie i przejsc na polszczyzne niemal literacka.
Zatytuowales notatke "Mamy problem...", wiec skoro to my go mamy, trudno sie dziwic ,ze znajdzie sie kilka osob z jakimis pomyslami.Nawet jezeli dziewiecdziesiat procent z nich to brednie, zawsze warto starannie kazdy przeczytac.Taka zabawa nazywa sie burza mozgow, i jest uwazana za skuteczna meode rozwiazywania problemow. Mam w realnym zyciu przyjemnosc koordynowania dzialan kilkudziesieciu ludzi ,ktorzy nie sa moimi pracownikami ,tylko wspolpracownikami.I chciaz to ja decyduje w gruncie rzeczy o ich bierzacych dochodach nigdy nie ustalam zasadniczych spraw w danym zadaniu bez konsultacii, z ich bezposrednim wykonawca.Nigdy tez nie mowie nikomu z nich wprost ,ze robi cos zle, po prostu staram sie ich nauczyc jak byc powinno.I wyobraz sobie ,ze naprawde bardzo mi sie to oplaca.
Dodam jeszcze ,ze mam klawiatre skonfigurowana na jezyk angielski, wiec pewne polskie znaki nigdy nie pojawia sie w moich tekstach , mam nadzieje ,ze mozna to jakos zniesc.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-14 13:16:05 /


Michał wiesz dobrze że nie chodziło mi o to jaki jest tu klimat, czy powinny być inne auta czy nie itp, chodziło mi tylko i wyłącznie o zasugerowanie czegoś, co mogłoby pomóc przy odciążeniu łącza. Nie wiem po co rozpisujesz się na temat klimatu strony czy zlotów, tego tu nie podważam. Czy nie lubie ludzi co mają inne zdanie? Mam wrażenie że jak napisze coś do Ciebie, czy to na miala czy tutaj, nie spotykam się z kontrargumentami z Twojej strony, ale z kontratakiem. Nie wiem czemu tak jest, nawet nie chcę tego wiedzieć, zresztą zaraz pewnie się okaże że tylko mi się tak wydaje i jestem przewrażliwiony. Chciałem pomóc i nie miałem złych zamiarów, ale nie wyszło.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-14 13:37:19 /


Zatytułowałem "mamy problem", i potem napisałem że dość niefortunnie. Wszystkie uwagi czytam bardzo wnikliwie, i wierz mi, że główny kierunek rozwoju tej strony sterowany jest oczekiwaniami użytkowników. Duża część mechanizmów powstała na podstawie właśnie ich propozycji. Wiele rozwiązań najpierw sondowałem, jak np. niefortunną próbę zmiany układu strony głównej. Wiem że to się opłaca.
Co do braku polskich znaków diakrytycznych to akurat to nie jest żaden temat - wiadomo że jak ktoś nie ma ich dostępnych na klawiaturze, to ich nie wyczaruje.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-14 13:38:38 /


Jeśli chodzi o moją ortografię to z góry przepraszam wszystkich urażonych, ale ja po prostu jestem dyslektykiem i za cholerę nie mogę nauczyć się pisania poprawnie. I choć używam jakiegoś słowa 100 razy dziennie to i tak za każdym razem muszę zastanawiać się czy na pewno napisałem je tak jak powinno się je pisać... Polska język trudna :)

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-14 18:36:41 /


MichaleW: Być może źle Cię zinterpretowałem, ale jeśli Twoja propozycja miała na celu zmniejszenie ruchu, i miała by dać ten efekt, to na moje zrozumienie tylko kosztem właśnie obecności na stronie tych innych, nie-capri. Dlatego napisałem to co napisałem, że to dla mnie zły kierunek. Jeśli pochopnie coś zinterpretowałem, to w żadnym wypadku nie miał to być kontratak na Twoją osobę, tylko kontrargument. Zresztą tu do niczego nie dojdziemy, spotkamy się kiedyś, to pogadamy.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-14 20:33:39 /


Myśle że Michałowi W chodziło raczej o strone

http://www.capri.pl/club/cars.php

gdzie przechodzimy po kliknięciu w "Nasze samochody"

żeby nie wyświetlał sie cały spis inwentarza
tylko np. Komunikat - "Wybierz które chcesz zobaczyć"

i to co mamy u góry - czyli Wszystkie , tylko Mk1 , tylko Consul itd ......

prawda to ??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-14 20:57:30 /


Prawda to. Na początku proponowałem, żeby standardowo wyświetlały się tylko Capri, a reszta po kliknięciu. Jednak sama lista z opcją wybierz jest dużo lepsza.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-14 21:49:27 /


No i udało się wyjaśnić - przyznaję że na wstępie mylnie zinterpretowałem ten pomysł, ale wystarczyło ciut dopowiedzenia i po sprawie. Rzeczywiście przy wejściu z głównej strony na "nasze samochody" leciała cała lista, co było nadmiarem szczęścia - teraz nie pokazuje się nic, jedynie monit o wybranie z listy interesującego modelu, lub ewentualnie wszystkich. Dopiero po wyborze dokonanym przez czytelnika pokazują się jakieś samochody.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-15 01:16:42 /


czy dające się zauważyć od wczoraj "spowolnienie" strony to efekt wprowadzenia limitu transferu dla capri.pl?

Simon Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-23 15:50:53 /


a czy casemi brak dostepności serwisu, poprzez komunikat serwera ma cosa z tym wspólnego?

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-23 18:40:50 /


"spowolnienie" ... to raczej przepotworne zamulenie ... :(

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-23 18:53:43 /


U mnie to samo... tragedia. Strona mi sie laduje kupe czasu, o ile sie w ogole laduje. Miejmy nadzieje, ze to tymczasowe...

KOBYSZ / 2003-09-23 19:02:26 /


Cały czas pisze to :

Service Temporarily Unavailable
The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.
--------------------------------------------------------------------------------

Apache/1.3.26 Server at www.capri.pl Port 80

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-23 19:09:38 /


Nie cały czas, "tylko" czasami, fakt że dość często, ale po kilku minutach znowu jest dostępny. Widocznie MK prowadzi ostry "maintenance". Pewnie wkrótce zobaczymy capri.pl w nowej lepszej wersji. :-)

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-24 12:31:18 /


I ja dorzuce pare kilobajtów do tej dyskusji.
Do tego momentu nasze dewagacje na temat sprawności capri.pl
dodały na serwer 30 kb (bez fotek, a nawet tutaj są dwie : na jednej jest Cobra, a na drugie chyba też Kobra), a rozwiązania jak nie było, tak nie ma. Myślę, że najskuteczniejszym, doraźnym krokiem będzie ograniczenie ilości zdięć w ogłoszeniach i prezentacjach naszych samochodów. Kto szuka maglownicy z pewnością wie jak ona wygląda, a na zdięciu i tak nie widać czy działa. Prezentacje naszych samochodów nie muszą zawierać całej sesji fotograficznej: z boku, z góry, z lotu ptaka, od spodu. Lista kontaktów jest na tyle sprawna, że bez trudu można nawiązać kontakt w sprawie informacji szczegółowych. To głównie zdięcia zamulają transfer, chociaż niewątpliwie są bardzo ciekawe i uatrakcyjniają serwis. Nieznaczne ograniczenie ich ilości będzie nieodczuwalne dla odwiedzających naszą stronę, a z pewnością usprawni to dostęp do Szanownej capri.pl. Moim skromnym zdaniem.

domin / 2003-09-24 14:50:41 /


wywalmy całą strone i po kłopocie

co do zmniejszania ilości zdjęć - jak ktoś nie ma czego pokazać to nie musi ładować wszystkich 15 zdjęć - nie ma przeciez takiego obowiązku. Może zdjęcia rozsyłane pocztą w kopertach na adres domowy ?
Brrrr


Co do ogłoszeń to mam pomysł : Termin ważności z miesiąca skrócić do 2 tygodni i nie wiem może małe cięcia po nie-Capri w nasze samochody (np. tu niższy limit) pozatym komentarzy nie ma znowu tak dużo - znacznie bardziej intensywne jest forum

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-24 19:29:27 /


proponuje jeśli ktoś ma możliwości, umiejętnośi chęci itp. aby na jednym zdjeciu umieszczać np. cztery mniejsze, taki mały montaż... i zamiast 8 bedę 2 zdjecia połączone...

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-24 20:45:36 /


i na żadnym nic nie będzie widać ? no to już chyba przesada :-) tu raczej chodzi o to że jak chcemy przeczytać nowy komentarz to pojawia sie do przesłania około 30 - 40 kb zdjęć (tych miniaturek) w przypadku każdej strony.

Może być tak że będzie jedna i guzik przejdź do zdjęc bo czasem nie chcemy oglądać zdjęć które znamy, tylko przeczytać nowy komentarz - z kolei ktoś kto jest tu pierwszy raz pewnie z przyjemnością obejrzy każdą ze stron o samochodzie dokładniej właśnie pod kątem obejrzenia fotek

zresztą niech sie w tej sprawie MK wypowie co o tym myśli :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-24 23:10:27 /


nie jest dobrze, jakby z Caprika do Malca sie przesiasc :((
Michal daj znac co sie dzieje

Maciasek_3M / 2003-09-25 11:39:58 /


miejmy nadzieje ze jakies z tego wyjscie bedzie i strona bedzie dzialala tak jak kiedys (czyli szybko)pozdrawiam

Michal FAZI / 2003-09-25 18:18:18 /