logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » Zmiany - dział ogłoszeń

Zmiany - dział ogłoszeń

W związku z kilkoma sprawami dział ogłoszeń przeszedł reorganizację. Przyczyny są różne - po pierwsze obciążenie łączy przez ogłoszenia jest zaskakująco duże, po drugie przy aktualnej ilości ogłoszeń potrzebna była wyszukiwarka, po trzecie wnioskowaliście o dodatkowe kategorie ogłoszeń, poczwarte cos tam pewnie jeszcze ...

Główne zmiany są następujące: nie ma zbiorczej listy wszystkich ogłoszeń z pełną treścią. To było GIGANTYCZNE. Wydzielona została osobna strona, która pokazuje tylko nowe ogłoszenia od ostatniej tamże wizyty, więc jak ktoś śledzić chce na bieżąco, to wystarczy tam zaglądać. Do celu przeglądania ogłoszeń jest wyszukiwarka - wybieramy typ ogłoszeń które nas interesuje, do tego opcjonalnie można szukać słów kluczowych, i prezentowane są tylko te ogłoszenia które spełniają zadane kryteria. Można oczywiście wybrać "wszystkie", co było dotychczasowym domyślnym działaniem. Doszły nowe kategorie - mamy teraz kupię/sprzedam samochód, kupię/sprzedam części i "inne", gdzie jest miejsce np. na zamienię, i nie wiem co jeszcze. Chwilowy problem jest taki, że dotychczasowe ogłoszenia miały tylko kategorię "kupię/sprzedam", i trzeba je teraz przejrzeć i rozdzielić adekwatnie po nowych kategoriach. Doraźnie wszystkie wylądowały jako "kupię/sprzedam samochód", ale z czasem to wyjdzie na prostą.

To w zasadzie główne zmiany, proszę o wszelkie uwagi i wnioski ...

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-12 00:56:52 /


No jestem pełen podziwu! Lepiej nie mogło to zostać rozwiązane. Jak zwykle gratulacje!!!

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-12 08:42:15 /


zmiany strony kupie/sprzedam chyba nie wyszły na dobre. Gdzie sie podziały...stare ogłoszenia !!!!???? Nie ma nic.Nie wiem o co chodzi?

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-12 09:57:11 /


tutaj

http://www.capri.pl/services/ads.php#search

na stronie głównej kliknij sobie na "przeglądanie i wyszukiwanie ogłoszeń" i zaznacz sobie jakie chcesz zobaczyć.
Poczytaj trochę co tam jest napisane i to wszystko co trzeba wiedzieć :-)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-12 10:01:44 /


Wybieram "wszystkie" a i tak nici z jakichkolwiek ogłoszeń. Nici.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-12 10:02:31 /


dziwne
mnie wysypało 510 ogłoszeń....

http://www.capri.pl/services/ads-search.php

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-12 10:04:18 /


A na czym Konradzie te "nici" polegają ? Co się pokazuje ? Spróbuj opisać trochę dokładniej żebym mógł powtórzyć Twoje czynności prowadzące do tych "nici" - może jest cos źle, albo może Ty coś źle robisz.

Kornik: ta strona co podałeś (ads-search.php) wywołana bezpośrednio nie pokaże żadnych ogłoszeń, ona wymaga wywołania z przekazaniem parametrów z formularza do wyszukiwania przez HTTP POST.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-12 10:40:49 /


Trzeba po prostu zaznaczyć czy chcesz zobaczyć ........

Sprzedam samochód

czy może

Kupie cześci

zaznaczyć i kliknąć "Pokaż ogłoszenia"

z początku ciężko sie połapać :-) ufff

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-12 11:28:28 /


jeezcze cos nie tak po wejsciu w nowe ogloszenie i cofnieciu do strony z ogloszeniami znikaja wszystkie ktore byly nowe i pojawia sie info ze nie ma zadnych nowych ogloszen
czyli moge obejrzec tylko jedno nowe ogloszenie a reszte przegapiam

Maciasek_3M / 2003-09-12 11:44:25 /


Michał na litośc boską!!!!Jeszcze wczoraj nie miałem problemu aby znalezć kontakt z ludkiem od którego mialem kupić silnik,a dzisiaj już od godziny próbuję namierzyc owo ogloszenie i klapa...Nie da sie jakoś ich wszystkich wyswietlić tak aby byo wiadomo czego szukać???
U ,mnie jest tak:szukam części próbuje przypomnieć sobie tytuł,najeżdzam...i oczywiście pudło!!potem cofam w wyszukiwarce i ZONK:strona wygasła!!cofam raz jeszcze i powracam do wątku ,w którym znów musze zaznaczyć szukanie...Wg.mnie ten system jest bardziej czasochlonny i skomplikowany.Michale spróbuj coś pokombinować...Pozdrawiam B@rtek

m.i.c.r.o.n. / 2003-09-12 11:54:31 /


Aby wyswietlic WSZYSTKIE ogloszenia, tak jak to bylo kiedys, wystarczy zaznaczyc 'wszystkie' i wcisnac 'pokaz oglosznia', bez wpisywania zadnych slow. Przynajmniej u mnie to dziala i nie ma problemu.

KOBYSZ / 2003-09-12 12:08:19 /


Do Maciaska - kliknij w żeby otwierało w nowym oknie, lub strzałkę "wstecz" - nie będzie aktualizacji tylko wyświetli ostatnio oglądaną stronę
Do microna - zaznacz - sprzedam części - tekst do wyszzukania - silnik - zaznacz - szukaj w tytule ogłoszenia - szukaj w treści ogłoszenia

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-12 12:10:50 /


Maciasek: powrót do strony z nowymi ogłoszeniami wiąże się z jej przeładowaniem, co traktowane jest jako jej następne obejrzenie - tym samym pokazuje ona nowości od poprzedniego razu. A że przy poprzednim razie zdążyłeś zobaczyć tylko jedno ogłoszenie, to już inna sprawa - trzeba sobie otwierać ogłoszenia w nowych oknach, zostawiając gdzieś tam w tle stronę z listą nowości. Tu jest moje przeoczenie - ponieważ był to taki sam problem zarówno przy nowościach na forum jak i ogłoszeniach, to tam zrobiłem tak, że link z nowości otwiera od razu sam nowe okno, a tu przeoczyłem to - ale już właśnie uzupełniłem. Tym samym linki z listy nowych ogłoszeń otwierają się same w nowych oknach, i nie trzeba przeładowywać strony z nowościami, tylko wrócić do listy (zamykając np. nowo otwarte okno). Ja osobiście nie lubię na siłę zmuszać nikogo do otwierania nowych okien, do tego służy interfejs przeglądarki używany świadomie przez użytkownika, ale tutaj najwyraźniej tak musi być, bo problem jest jaki jest - zapominając o tym traci się listę nowości.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-12 12:14:04 /


Zapomniałem napisać że super ;) jest ten nowy dział ogłoszeń. Bardzo szybko i łatwo się wszystko znajduje.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-12 12:14:39 /


micron: kontakt do gościa powinieneś mieć już zapisany gdzie indziej :) Żartuję oczywiście - ta wielka long-lista to był duży problem, gdyż każdy ja obligatoryjnie ładował żeby coś znaleźć. Teraz masz dostępne wyszukiwanie po słowie kluczowym - chyba z grubsza pamiętasz co tam było napisane w tym ogłoszeniu ? Zaznacz jedynie ptaszek "szukaj w treści", i musisz znaleźć ...

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-12 12:39:02 /


Michał - nie czytasz wcześniejszych postów :D

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-12 12:50:20 /


działa nie tylko szybciej, ale i sprawniej :)
dobra robota

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-12 14:05:29 /


Michał Konieczny dostał tyle dzisiaj uwag (pozytywnie niepozytywnych) że niebawem powie : Załóżcie sobie własną stronę i wtedy miejcie do siebie pretensje.
Ale żeby była jasność ::::
Michał żebys nie wiem co zrobił nawet namalował na głównej stronie "gołą dupe skierowaną np. w moje capri" to i tak Jesteś Wielki. I taki z ogłoszeniami problem to nie problem. Pozdro dla Króla Capri Prezesz M.Koniecznego Mk 1-ego.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-12 14:09:12 /


Oj Konrad, gdybym Cię nie znał to bym pomyślał że masz 16 lat i odkryłeś właśnie co to trawa :-)

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-12 14:30:42 /


Rewelacja. Bardzo dobry pomysł.

Albi_Poznan / 2003-09-27 19:26:20 /