logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » polerowanie pleksy ? jak i czym ?

polerowanie pleksy ? jak i czym ?

polerowanie pleksy przeźroczystej - plexyglass ;) ? jak i czym ? czy ktoś już to robił, np. szybkę osłaniającą zegary ????? (w moim wypadku chodzi niestety o szkło reflektora...) thnxxxx

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-01 19:35:00 /


Polerowałem znaczek forda pastą polerską, znaczek plastikowy więc i do plastikowej plexy będzie dobra pasta. Musisz dobrac paste o odpowiednich ziarnach i chyba nie będzie problemów ;)

Seemann / 2004-04-01 22:04:21 /


Spróbuj pasą do zębów

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-01 22:07:54 /


"Spróbuj pasą do zębów " - no też można ale tą z mikrogranulkami chyba :P

Seemann / 2004-04-01 22:09:57 /


ja to plexę poleruję zwyczajnie:))
najpierw papierkiem wodnym tak 600, potem 1500
a potem to już tylko polerka (maszynowa) z pastą i do
połysku przecieram szmatką.
strzałka >>----->

Rasta Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-02 01:33:46 /


Każda pasta do zębów posiada właściwości ścierne.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-02 07:26:35 /


pasta "Auto max"
zielona tubka 50g.Cena (w zależności od miejsca) 3-6 plnów za tubkę.
Polerować miękką szmatką to uzyskania poprawy. Nadaje się do drobnych rys, głębokie ciężko jest usunąć.Przeprowadziłem z powodzeniem taki zabieg na swojej szybce zegarów i Maciasowej. Przy niewielkim nakłądzie pracy efekt jest znakomity.

ps. proponuję polerować ręcznie

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-02 08:16:08 /


Jeśli chodzi o auto-max, zalecałbym ostrożność. Ma sporą ziarnistość i przy miększej pleksie może zrobić lekko matówkę :( Delikatnie próbować.
Z pracami mechanicznymi, wysokoobrotowymi też uważać, żeby nie nagrzać za mocno, bo wtedy nadtapia się powierzchnia i też matowieje.
Plastmale, pasty do zębów (przynajmniej te zwykłe ;)) są drobniejsze i o ile bardziej pracochłonne o tyle mniejsze ryzyko.

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-02 09:10:59 /


zrobilem dwie szybki do capri i jedną do Tajfuna. Matówki nie było. Ale szmatka musi być miękka i co najważniejsze, czysta.Wsyatrczy jedno ziarnko piasku i chyba nie musze pisać co się stanie :-)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-02 09:20:05 /


dzienki spróbuje czymś , może do zębów .... ;)

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-02 09:34:36 /


plexe najlepiej "poleruje" się opalarką - należy mieć dużo wprawy tak aby nie przypalić a jedynie lekko zmiękczyć wierzchnią warstwętak aby sama zalała nierówności - sprawdzony sposób

Zbig73 / 2004-04-03 21:26:11 /


o cholera..... to jak golenie się brzytwą pod pachami ..... albo gdzie indzie ;)

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-04 09:11:19 /


Tak na marginesie to pasty do zębów już nie są takie jak kiedyś. Teraz polerowanie za pomocą w/w specyfiku to wyzwanie nie lada bo wymaga wyszukania i kupna pasty mocno ścierającej (oczywiście w skali past do zębów a nie papierów ściernych :) ). Pomysł z automaxem jest chyba najlepszy tylko wymaga cierpliwości i uprzedniej próby w mało widocznym miejscu. Sam przerabiałem polerowanie właśnie pastą automax i dało to oczekiwane wyniki po zastosowaniu dwóch miękkich szmatek (jedna do polerowania a druga na sucho do usunięcia smug po paście).

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-05 09:30:51 /


Właśnie przerabiam polerowanie szybki od zegarów caprikowych (okragłej szóstki) i wypiszę swoje doświadczenia. Polerowałem większe rysy papierem wodnym 2500 ciągle przepłukując chłodną wodą. Co bardzo ważne, jak zaznaczył Kornik, robić to najlepiej ręcznie. Mini szlifierka z regulacją obrotów nie sprawdza się, zostają dość spore rysy. Później po wstępnej obróbce polerowałem również ręcznie szmatkami do polerowania. Jedna do polerowania druga do przecierania "na czysto". Pasty jaką używałem i jaką polecam to T-cut METAL POLISH RESTORER. Bardzo sprawnie wyrównuje pozostałe rysy i niedoskonałości. Udało mi się uzyskać efekt conajmniej zadowalający. Po nałożeniu na zegary jest idealnie, ale pod b. ostre światło prześwietlając szybkę widzę jeszcze mikro ryski w kilku miejscach, więc będę polerował na lustro :-) Próbowałem wcześniej innych past i skutek był mizerny, nie próbowałem Auto Maxa, którego polecali chłopaki wyżej. Po paście TEMPO zostawały mi sporawe ryski i powierzchnia się matowiła. Prace na pewno wymagają cierpliwości, chyba, że ktomuś nie zależy na ideale. Pozdrawiam

dirk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-15 00:22:18 /


Wow, ale suchar wpłynął :)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-07 22:41:29 /


Ktoś specjalnie aby uraczyć nas reklamą się zarejestrował , ale post już poszedł w śmieci :D

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-07 22:45:49 /