logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » sprzeglo odsrodkowe

sprzeglo odsrodkowe

witam
pisalem ostatnio o stukaniu... nie wiedzialem
skad. teraz juz wiem. stuka sprzeglo odsrodkowe. (taka
spora puszka w kształcie dysku). samochod stoi rozebrany
w zaprzyjaznionym warsztacie. fachowcy zalamali rece bo
takiej czesci mi nie naprawia. dlatego zwracam sie z prosba
o pomoc.
Gdzie szukać (warszawa)???
Jezeli ktos posiada takie sprzeglo lub ewentualnie skrzynie z sprzeglem prosze o informacje wraz z cena.
capri 2.3 skrzynia auto (c3)

ps. czy sprzeglo odsrodkowe to to samo co konwerter ???

belunch / 2002-07-14 20:41:01 /


Z tego co ja się znam na medycynie, to w skrzyni automatycznej nie ma sprzęgła odśrodkowego. Najpewniej gostek, który użył takiej nazwy widział w życiu jeden pojazd ruszający bez puszczanie sprzęgła, a był to motorower Komar 4, albo jego następca na mniejszych kołach, nazwany Romet Pegaz. Przekładnia hydrokinetyczna (bo tak z punktu widzenia mechaniki nazywa się skrzynia automatyczna) składa się z kilku przekładni planetarnych (poszczególnych biegów) przełączanych mechanizmem sterowanym hydrauliką (i coraz częściej elektroniką) oraz z przetwornika hydraulicznego, z angielska zwanego konwerterem (dokładnie: torque converter). Jest to rzeczywiście element nienaprawialny, ale na pewno do znalezienia w wiosce tego rozmiaru co 100lyca. Pod jednym wszakże warunkiem - nie nazywaj go sprzęgłem odśrodkowym, bo jego działanie nie ma nic wspólnego z "odśrodkowością". Powodzenia :-))

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-07-14 21:25:21 /


gwoli ścisłości sprzęgło hydrokinetyczne lub kowerter /jak kto woli/ jest naprawialny np w firmie "samko" [ www.samko.pl ] aczkolwiek w przypadku forda może być to nieopłacalne gdyż drugie sprzęgło używane kupisz za pare zł gdzieś na szrocie... z drugiej jednak strony popsucie konwertera może objawiać się tym że auto nie osiąga max prędkości bo konwerter nie "spina" się.. żadko natomiast zdaża się takie uszkodzenie że samochodem nie mozna ruszyć. więc jeśli samochód nie chce ruszać to uwalone mozesz mieć co innego... opisz objawy i jak się to stało a może coś wymyślimy...

jak ktoś kce to tu http://budowa.automat.pl/ można znaleźć info nt. budowy poszczególnych elementów skrzyni...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-15 08:25:47 /


samochód jezdzi i to calkiem niezle.
poniewaz wskazania licznika dalekie sa od realiow nie wiem ja to jest z predkoscia maksymalna (mam niekompatybilny a)licznik, b)skrzynie c)most i wskazania
sa ok 10-20% zawyzane [za to jaka przyjemnosc z jazdy :))) od razu jade 130)

objawy awari byly stukotaniem (w forum watek problem ekonomiczny i egzystencjonalny pisalem o tym) ktore 'skads' dobiegalo. raz bylo raz nie ... i tak dalej.
ostatnio pojechalem nad morze i po drodze zostawilem samochod w warsztacie. tam go rozebrali i znalezli jako winnego ta puszke -> sprzeglo odsrodkowe/konwerter
faktycznie cos w srodku chrupie. teraz pilnie tego szukam dzis bede dzwonil po szrotach (bo nie mam czym jechac) i szukal. prosze o wszelkie informacje gdzie szukac. pozdrawiam
piotrek

belunch / 2002-07-15 08:37:07 /


zadzwoń do zielonki tel (22) 781 83 33

z tego co się orientuje to byłe 2 [może więcej] typy konwerterów... zasadnicza różnica ta taka że jeden był przykręcany do koła zamachowego na 3 a drugi na 4 śruby... zwróć więc na to uwagę.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-15 09:27:53 /