logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Zamiana silnika a urzedy.

Zamiana silnika a urzedy.

Witam :)
Przeszukalem fourm ale nic nie znalazlem, wiec sie zapytuje Was.

Jak pewnie niektorzy wiedza mam sobie Taunusika 1.3 a chcialbym do niego wlozyc V6. Sprawy techniczne mnie nie martwia, jedyne czego nie wiem to jak to wyglada w uzedach. Moze ktos wie jaka jest kolejnosc zalatwiania rzeczy, czy np. musze pojechac na przeglad 0 czy cus. Czytalem gdzies ze jak sie zmienia pojemnosc o 30% to trzeba isc samochod zwazyc i rozpisac naciski na osie :O Ale mam nadzieje ze to bzdura.
Albo moze wie ktos jaka ustawa czy cus to regulje to bym sobie poczytal.

Dzieki :)

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-06 10:50:11 /


Cześć Michał.
Z tego co wiem, to wystarczy wymienić silnik i z papierami (umowa kupna-sprzedaży, faktura) iść do Urzędu Komunikacji o zmianę wpisu w dowodzie. Parę groszy i to wszystko. O przeglądzie nic nie wiem.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-06 11:21:43 /


przegląd jest chyba też wymagany....

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-06 11:59:15 /


witam..
ja niedawno wymieniałem silnik, przy okazji remontu, właśnie z 1.3 na 2.0 V6...
na jednej stacji powiedzieli ,że musze jechać na stacje okręgową....
więc pojechałem na inną stacje ( nie okręgową) , a tam nie robili żadnych problemów, zrobili przegląd auta z nowym silnikiem, na papierku wpisali, nową pojemność , moc, i pare innych brakujących danych..
a i jeszcze jedna sprawa, by pojechac na przegląd z nowym silnikiem musiałem udać się wcześniej do wydziału komunikacji po skierowanie na przegląd ( próbne tablice na 3 dni specjalnie by pojechac na przegląd, a dodam iż samochód był już od 2 lat na mnie zarejestrowany.. oczywiście musiałem zapłacić coś koło 70 zeta za te tablice.. z przegladem udałem się z powrotem do W.kom. ,a tam ku mojemu zdziwieniu chcieli mi wcisnąc próbne tablice jeszcze na miesiąc, i musiał bym zapłacic kolejne 70 zeta..( próbne na miesiąc, dlatego że silnik kupiony został w urzędzie celnym, i musieli potwierdzić fakture na ten silnik), po dłuższej dyskusji skończyło się na tym że oddali mi moje stare tablice, ale dali miękki dowód na miesiąc...
niewiem jak to będzie wyglądać w momencie gdy samochód ma jeszcze ważny przegląd, ( bo mój nie miał),ale podejrzewam że skierowanie tez będzie potrzebne.. wcześniej dużo łatwiej to sie załatwiało..
...troche przynudziłem.. ale co tam.. raz nie zawsze..:)
.załatwianie czegokolwiek w jakimkolwiek urzędzie jest gorsze niz Texańska masakra piła mechaniczną 6...

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-06 12:04:19 /


a tu bylo http://www.capri.pl/services/forum-thread.php?id=3dfb65d5f3870#3e2285fcc77d4
chyba takie baty jak na miesnych na monsterze trzeba tu wprowadzic (kto czyta ten wie :P) hehhehe

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-06 12:26:10 /


Dzieki za odpowiedz i za linka, ciekawe czemu nie znalazlem tego.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-06 14:38:22 /


faktycznie tzreba zrobić przegląd z nowym silnikiem, a o próbnych tablicach nic nie wiem, ja poprostu zrobiłem przegląd najpierw i później dopiero pojechałem do wydziału komunikacji z kompletem w/w dokumentów. Z tym że wcześniejszy przegląd był jeszcze ważny...

p.s to juz było kilka razy na forum, sam juz kiedyś o tym pisałem, ale nie chce mi sie szukać :)

pozdrawiam.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-06 16:34:10 /