logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Wlot powietrza, a co z wodą która tam się dostaje?

Wlot powietrza, a co z wodą która tam się dostaje?

Wszędzie piszą że zimne powietrze do silnika i im więcej tym lepiej, to może warto wlot powietrza na masce zrobić co by łapał te zimne powietrze przez jakiś filtr i prosto do silnika

Tylko co zrobić jak będzie tam deszczówka leciała może znacie na to sposoby???
Pewnie to może podnieść moc przy wyprzedzaniu (np.: przy 100km/h)
Jak na razie to u mnie łapie z kolektora wydechowego i chyba warto to zmienić?
Co wy na to?

Tak mają zrobione Mustangi.

mlodyzz / 2004-04-06 23:33:57 /


http://www.forum.tuning.info.pl/viewtopic.php?p=575104#575104

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-07 00:05:40 /


Czy ktoś z was spotkał się z tym bo reakcji na to pytanie prawie nie ma.

W tym co wyczytałem to pisze tylko o temperaturze a jaki można uzyskać przyrost mocy jak będzie wtłaczane pod niezłym ciśnieniem ?
Podpowiedzcie coś bo nie wiem czy warto się w to bawić??

mlodyzz / 2004-04-18 23:23:48 /


jeśli mowa o gaźniku, to i tak trzeba wyregulować skład mieszanki, nie wiem, czy takie doładowanie zwiększy prędkość przelotu mieszanki przez gardziele... może chodzi tu o dostarczenie zimego powietrza i wyeliminowanie oporów ssania

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-18 23:50:14 /


"a jak cisnąłem do dna to temperatura zasysanego powietrza miała 30-35st,co według książki Kordzińskiego jest minimalną temperaturą jaką powinien zasysać silnik na gaźniku,żeby optymalnie działać."


w niektórych tych mustangach fabrycznie ten wlot nie szedł wcale do filtra tylko pod maske żeby był lepszy przepływ powietrza w komorze silnika w niektórych faktycznie idzie w filtr - wyglądało to tak (te co idą) :

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-19 01:03:52 /


Dzięki za odpowiedzi . Na razie zostawie maskę całą i nie będę jej "kaleczył".

mlodyzz / 2004-04-30 12:02:26 /


Powróce do sedna tematu co z woda podczas deszczu , czy ktoś zna dokładniej budowe takiegoż filtra :)

Bo przecież ta woda musi sie gdzies podziewac a na pewno nie idzie z wpowietrzem w parze :) ??

RedCar Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-04 12:04:26 /


W teledysku "Ministry - Jesus Build My Hotrod" jest pokazane jak fajnie otwiera się wlot na masce (jak pada deszcz to można taki zamknąć i jest spokój z wodą:))

Seemann / 2004-05-04 21:01:57 /


hehe off topic to Ministry ma dobre kawałki do jazdy szczególnie płyta Psalm 69:D:D:D

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-03 00:37:34 /