logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » garaż » Klucze udarowe elektryczne

Klucze udarowe elektryczne

No właśnie... ;)
Czy warto sobie takowy zakupic? Miał ktoś z tym kontakt?
Jak sobie to radzi ( jeśli sobie radzi ;) w porównaniu do pnematycznych kluczy?

np taki:

http://allegro.pl/item796902958_elektryczny_klucz_udarowy_bass_polska_gwarancja.html

michalch83 / 2009-11-08 20:15:44 /


Pewnie jak wszystkie elektryczne. Droższe w eksploatacji, i na pewno mniej żywotne.

Killer vel M-maniac Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-08 20:36:59 /


Na ten najtańsze radzę uważać, coś podobnego u mnie w pracy(składanie maszyn rolniczych) wytrzymało 2 dni.
Jak narazie to już prawie rok codziennie po 16 godzin pracujemy na Makitach
http://allegro.pl/item796296327_makita_6905h_wkretarka_klucz_udarowy_6905_h_wys_0.html


i Narexach
coś podobnego:
http://allegro.pl/item804201906_zakretarka_sieciowa_narex.html

Sprzęt drogi, ale nie do zajechania. Wymieniane tylko czasem kable zasilające od przypadkowego przetarcia lub przecięcia :)

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-08 20:47:33 /


podziała tyle ile chińskie produkty jeżeli nie będziesz go bardzo używał często to długo ale jak codziennie i kilkakrotnie to nie za długo

osobiście polecić ci mogę z chińskich Kinzo mam jeden i na razie daje rade

a jak coś profi to hitachi dewalt lub makita

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-08 21:01:42 /


zapomniałeś o Festo

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-09 01:16:21 /


i metabo

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-09 01:16:40 /


Używam klucza Bosch GDS18E.
1. Nie ma możliwości żeby był droższy od pneumata w eksploatacji, bowiem sprężone powietrze jest najdroższym nośnikiem energii.
2. używam dwa takie klucze na przemian od 10 lat. Na przemian, bo łamią się kable (jak we wszystkich elektronarzędziach sieciowych) u nasady rękojeści, oraz - specyficzna wada - od drgań łanią się kable przy konektorach szczotkotrzymacza, no i oczywiście czasem trzeba go oczyścić (zapylenie) i przesmarować.
3. Są o wiele żywotniejsze od pneumatów, bo pneumaty zabija wilgoć w sprężonym powietrzu. Mało kogo stać na porządny osuszacz powietrza, a te wszystkie małe gówna u wylotu z kompresora można o d..ę potłuc.
4. Ma poważną wadę - trzeba uważać żeby woda na niego nie poleciała albo benzyna. Pierwsze = porażenie, drugie = pożar, jak się go uruchomi.
5. GDS18E ma siłę wystarczającą do normalnej pracy przy autach osobowych. Do dostawczaków, czy terenówek jest nieco słaby.
6. jest CIĘŻSZY od pneumata o porównywalnym momencie.
7. Ten konkretny model jest wykonany z plastików takiej jakości, że nic mu się nie stało mimo wielokrotnych (niezamierzonych) lądowań na betonie.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-09 09:49:32 /


CO do tego z aukcji. Za taką kasę to można go sobie kupić. Jak się spieprzy, to nie żal wywalić :-)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-09 09:56:12 /


ja tez potwierdze zywotnosc elektrycznych!
Sam pracuje na MAKITACH juz prawie 10 lat i jak przedmowcy wspomnieli oprocz oczywistych problemow sa one godne polecenia.
Osobiscie uwazam ze jezeli myslisz nad kupnem tego klucza to kup MAKITE- i tak taka inwetycja sie zwraca

Trzanek Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-09 13:07:22 /


Ja uzywam chinola pneumata i jest zajebiaszczy. Lekki i ponoc 1000 Nm. Daje rade. Sprezone powietrze drogie? Hmm... niestety, kompresor w warsztacie musi byc.

Mysza liil (EM) / 2009-11-09 16:56:05 /


Mądrzejsi od nas to wyliczyli.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-09 18:17:53 /


Kto ? Producent narzędzi elektrycznych ?

Też ostatnio czytałem ten artykuł .... tyle , że prawda jest taka - że np. dla warsztatu wulkanizacji najtaniej mieć montażownice, klucze itp na sprężone powietrze bo i tak tego potrzebują do pompowania opon :-))

No i jak to liczą w tym artykule ? (może sponsorowanym?) Bo agregat może być spalinowy nie elektryczny i obsługiwać wiele stanowisk .... i jakbyś miał warsztat i 20 stanowisk a na każdym klucz, wiertarkę, szlifierkę ...... itd itd to bardziej się to opłaca zasilić sprężonym powietrzem .

Pozatym narzędzia mają tą zaletę - że nawet jak się to zatrzyma - np. wiertło czy tarcza szlifierki - to nic się nie zepsuje ;-)) Ogólnie są bardziej trwałe i wygodniejsze bo mniejsze ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-09 18:39:19 /


Artykułów nie biorę nigdy poważnie. Nie, nie czytaliśmy tego samego. Na studiach na przedmiocie "ekonomika przedsiębiorstw" robiliśmy obliczenia różnych fajnych rzeczy w celu potwierdzenia lub zaprzeczenia ogólnie przyjętych tez. Nawet nie wiesz ile mitów można obalić z kalkulatorem w ręce.
Od kiedy narzędzia pneumatyczne w amatorskim użytkowaniu są trwalsze? Zabija je woda. Przestań fantazjować, kto z nas nie trudniący się lakierowaniem ma u siebie osuszacz powietrza? A i 90% papraków mieniących się lakiernikami na zdechłe rozklekotane sprężarki tłokowe, żenujące separatory wody i instalację pełną skroplin... Przez ponad dziesięć lat pracy w naprawdę wielkich serwisach autoryzowanych poważnych marek, tylko w jednym (mowa o mechanice a nie blacharniach) widziałem prawdziwy osuszacz powietrza zainstalowany obok kompresora, a w jednej firmie widziałem sprężarkę śrubową z zainstalowanym fabrycznie osuszaczem.
Jak ktoś ma kilkanaście czy -dziesiąt stanowisk, to ma i sprężarkę śrubową i osuszacz powietrza z prawdziwego zdarzenia.
Ale nadal powietrze jest najdroższym medium.
Czy Ty musisz z każdej kwestii zrobić dyskusję co by było gdyby babcia miała wąsy? Aż mi siebie żal że z Tobą dyskutuję...

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-09 19:47:59 /


Nie nie muszę ;-)) Tylko rozbawiło mnie to , że to niby najdroższe źródło zasilania narzędzi.... W takim systemie do narzędzi pneumatycznych trzeba mieć odwadniacz, odolejacz ze sprężarki i dodatkowy zasobnik oleju który puszcza olej do smarowania narzędzi .... Ja mam odwadniacz na sprężarce i dołączany naolejacz czy jak to tam nazwać do narzędzi :)

Z tego co się orientuję to prąd dla firm jest chyba z 3 razy droższy .... tak czy siak wychodzi to chyba taniej - ale nie tak znowu wiele taniej ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-10 00:46:55 /


a kompresor czy jest zasilany? powietrzem??

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-10 17:59:16 /


Np. silnikiem spalinowym ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-10 18:41:02 /


a silnik spalinowy jak sama nazwa mowi jest na spaliny-taniocha.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-10 19:39:30 /


Tanio nie jest - ale policz ile kW bierze sprężarka z silnikiem elektrycznym - duża 3 tłokowa - i przemnóż razy cenę prądu jaki masz w domu x3 dla firmy... Nawet 10 zł na godzinę ... i jak widzisz spokojnie spreżarka napędzana silnikiem spalinowym (np. dieselkiem) zmieści się w tych samych kosztach ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-11 15:33:42 /


Jednak w 98% wypadkow cena pradu jest x1 i wtedy jesli patrzec na oplacalnosc to rozwiazanie nasowa sie samo.

Classmobile / 2009-11-11 16:07:14 /


A jak ktoś nie ma 400 V to czasem może zapomnieć o większej sprężarce - pozatym agregat nie spala tak znowu dużo na godzinę pracy ... ;-) A x ile jest cena prądu to ja nie wnikam :-> Chodziło oczywiście o to , że w dużym warsztacie nie opłaca się babrać z kablami które lubią się łamać ;-P Do amatorskich zastosowań o których mówimy na tej stronie to zapewne sprężone powietrze wytwarzane domową sprężarką będzie jednym z najdroższych nośników energii używanych do zasilania narzędzi ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-11 16:33:15 /


->sprężone powietrze wytwarzane domową sprężarką będzie jednym z najdroższych
->nośników energii używanych do zasilania narzędzi ...

Szczerze mówiąc to czy odkręcenie śruby będzie kosztowało 0.003gr czy 3gr nie ma znaczenia przy amatorce. Cenię natomiast porządne "jebnięcie" dobrego pneumata :)
Sam korzystam z pneumata matebo i jeszcze nie trafiła mi się śruba której bym nie odkręcił lub nie ukręcił :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-11 18:50:48 /


To jak używasz klucza - ja teraz robię wiertarką pneumatyczną bo na elektryczną ciągle włączającą mi udar po prostu się juz wk.... obraziłem znaczy się :-))

A klucz udarowy to jednak piękna sprawa .... ;-) I ręka nie zjeżdża waląc gdzieś w auto

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-11 23:34:37 /