logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Huczacy most

Huczacy most

O huczacych mostach slyszalem juz cale historie, podobno w kazdym Capri (I-III) w tym wieku, czyli conajmniej 20 lat, to zawsze musi tak halasowac. Ale czy na pewno??? Prosze podzielcie sie swoimi uwagami. Czy tez tak macie w swoich autkach? Czy warto wymienaic lozyska? I wogole czy sie tym przejmowac, czy po prostu glosniel podkrecic radio :)

Marek_MK1 / 2002-07-18 09:35:51 /


zależy jak chuczy... jeśli jest to chuczenie narastające ze wzrostem prędkości to masz uwalone któreś łożysko... najprawdopodobniej półosi... -a to warto zmienić żeby na jakiejś szykanie kół nie pogubić...

jeśli jest to chuczenie [wycie] tylko przy obciążeniu / znaczy gdy dodajesz gazu/ a jak puszczasz na luz to nie chuczy to masz luzy na tzw. ataku... jest to zębatka napędzana przez wał.. i to można skręcić... /znaczy luz skasować/ :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-18 11:15:07 /


Hmmm, raczej stałe, miarowe huczenie, jakby jakiś akustyk się wypowiedział to może raczej szumienie (chyba jest takie słowo :)). Czyli raczej regulacje. No a co z łożyskami? Wymiania się, czy raczej aż się zatrą.

Marek_MK1 / 2002-07-18 12:00:26 /


Wymień łożyska piast półosi. Po wymianie będziesz miał inny samochód :)

actom Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-07-18 13:50:32 /


zmień łożyska półosi bo będziesz miał coś takiego jak kol. Maveric w gryźlinach w zeszłym roku :) http://www.capri.pl/images/image.php?back=../club/gryzliny-2001.php&dir=../club/images/gryzliny-2001&name=gryzliny-2001-06

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-18 15:23:15 /


Ło rety! Wygląda kiepsko, chyba zmienię tym bardziej, że chciałbym na zlot dojechać i na nim trochę pojeździć. Szukam łożysk...

Dzięki

Marek_MK1 / 2002-07-18 16:59:22 /


wawa ul młodzieńcza 6 ... tel 679 90 31 statnio za komplet: łożysko + pierścień płaciłem 86 pln

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-19 10:58:14 /


Dzieki Trojkat za namiary, zaraz dzwonie.

Marek_MK1 / 2002-07-19 11:13:30 /


ach jakby co to mam ściągacz do półosi... moge porzyczyć albo powiedzieć jak zrobić :)) patent prosty ale skuteczny...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-19 12:30:47 /


No to może prześlesz mi ten "przyrząd" w załączniku do maila :) Albo najlepiej jak pomożesz mi w wymianie. Dzwoniłem do gościa z tego sklepu ale on prosi o wymontowanie starych lożysk, żeby nie było problemu z dobranie. Tak więc chyba najpierw to rozbiorę i dopiero do niego pojadę. Mam nadzieję, że jak nie na miejscu to może je szybko ściągnąć...

Marek_MK1 / 2002-07-19 12:42:24 /


Mechanikiem nie jestem ale..
Czy półosie to te pręty które łączą koło z zębatkami mostu???
Bo jeśli tak i do ich wyjęcia potrzebny jest sciągacz to czy coś popsułem skoro po prostu je wyciągnąłem (odkręcając cztery śruby którymi była półoś przykrecona)???

Bartosz Stepień / 2002-07-22 14:06:57 /


miałeś poprostu farta że tak łatwo wyszły... raz grzać palnikeim musiałem bo sam ściągacz nie mógł sobie poradzić.. :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-22 14:47:16 /


U mnie prawa wychodzi bez problemów, natomiast lewą musiałem potraktować tzw. czujnikiem zegarowym vel. ręcznym impulsatorem siłowo-kinetycznym o naprowadzaniu trzonkowym (bardzo fajne określenie Trójkąt :-) A co to jest i jak działa np. most można poczytać choćby w książce o Polonezie m.in że pierścienie zabezpieczające łożyska na półosiach wkłada się nagrzane do ok. 300 stopni z siłą docisku 6 ton, a sprawdza wytrzymałość siłą 2 ton ;-)))))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-22 16:21:46 /


No właśnie wyciąga się może łatwo, najwyżej młotek trzeba zmienić na większy (to rada Trójkąta). Ale jak jest z montażem, tu raczej chyba delikatnie trzeba. Może Panowie coś podpowiecie??

Marek_MK1 / 2002-07-22 16:24:54 /


Zazwyczaj wchodzi bez problemów .... a już któryś raz bede składał jutro ;-)) jak z problemami no należy nieco pomóc ale delikatnie też młotkiem ;-)) ale zazwyczaj i tak było u mnie wchodzi bez problemu..... apropo mostu ... czy może ktoś wie gdzie można dostać łożyska wałka atakującego i uszczelniacz w tych okolicach ;-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-22 18:13:22 /


Na Młodzieńczej płaciłem 110 zł za szt. (jak się okazało to to samo co w Taunusie).
Możesz spróbować na ul. Jaktorowskiej - firma PREMA (hurtownia łożysk przemysłowych), mają tam oryg. SKF za 86 zł. tyle ,że bez pierścienia uszczelniającego. tel. 632 34 91 (lepiej sprawdź na informacji - 913).

PiotrekFCapri / 2002-07-22 23:00:12 /


Przy zakupie trzeba sprawdzić czy w komplecie z łożyskiem jest pierścień zabezpieczający, stary nie nadaje się do ponownego użytku, w kazdym razie nie spełnia już swojego zadania.

actom Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-07-23 14:22:58 /


Ale ja chce łożyska wałka atakującego (i przy okazji środkowy uszczelniacz - nie od półosi tylko od tej strony gdzie przychodzi wał) ......... Prema fajna firma ale mi pokręcili głową że nie ma i już.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-23 16:41:52 /


juz lada dzien powinienem miec oryginalne nowe pierscienie do lozysk wiec jest ratunek dla coraz ciezszych do zdobycia kompletow

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-23 18:07:03 /


Wymieniłem komplet Łożysk (6 sztuk) w tylnym moście, do tego uszczelniacz, a efekt jest znakomity: po 60km nie boli głowa. Polecam

dudim / 2002-11-30 21:53:41 /


dzisiaj odkryłem niepokojące stukania i drżenie przy skręcie w prawo z mostu dobiegające z okolic prawego koła. Zanim wygospodaruję trochę czasu żeby się tym zająć wolałbym wiedzieć co to może być.Czy to możliwe żeby łożysko na półośce się aż tak rozsypało?

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-31 19:30:11 /


:)
mozliwe jest nawet ze niedlugo Ci sie zatrze, rozsypie na kawalki i kolo pojdzie w pole
podnies samochod i pokrec kolem, upewnij sie czy to rzeczywiscie lozysko i szybko je wymien
jesli lozysko zacznie sie obracac w obudowie mostu to ja wyrobi i nowe tez bedzie sie obracalo

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-31 20:03:34 /


możliwe że łożysko , ale niewykluczone też że posypały sie zęby na którymś z kół koronowych lub satelitów

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-01 01:30:23 /


huczenie,huczeniem, ale u mnie mam wrażenie, że coś dzieje się z mostem poważniejszego.Wymieniłem ostatnio łożysko jednego koła, bo hałasowało, a drugie wydaje mi sie w porządku.Wogóle to wszystko po tym jak wymieniłem krzyżaki w wale.Już sam nie wiem, czy to wina wału czy mostu.Na wstecznym są odczuwalne spore drgania, pamietam, że w fiacie też tak miałem:):)(sorry za porównanie), ale nie pamiętam co wtedy było, bo most wymieniałem i wał też robiłem.Co wy na to? Dzięki za wszystkie sugestie.

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-20 04:04:57 /


a jeszcze powiem, ze po wymianie krzyżaków drgania były spore, więc podejrzewałem,że ten gość który mi to robił sp.....sprawe i źle złożył wał.Z czasem jednak było coraz lepiej, ale teraz znowu te dziwne objawy.Wyciągać wał i dać do wyważenia, czy raczej skoncentrować się na moście?

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-20 04:07:34 /


zdecydowanie dajwal do wywazenia, po wymianie krzyzakow trzeba to zrobic
jak juz to zrobisz to daj znac czy dalej sa jakies objawy

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-20 07:44:22 /


Więc dam do wyważenia, tak myslałem.Przez te drgania przy 3000 obrotów widze skaczące samochody we wstecznym lusterku.Pozdrawiam

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-20 08:01:42 /


ja kiedyś czekałem z wymianą łożyska i doczekałem momentu kiedy koło było jakies 30 cm od miejsca gdzie powinno być:)

monter25 / 2004-04-20 09:51:23 /


a nieda sie wyważyc wału bez zdejmowania gom z samochodu ??

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-20 10:03:28 /


chyba raczej nie :)

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-20 12:16:58 /


Podobno da sie. Właśnie dzwoniłem do faceta w Ząbkach. Zapytałem, czy mam mu przywieść wyjety wał? A on na to, że nie, bo wyważa na samochodzie. Ciekawe jak to wygląda, no ale pewnie sie wybiore w nastepnym tygodniu to zobacze.Wspomniałem mu tez o łożysku i krzyknął za wszystko około 200zł. Mam nadzieje, że do wymiany łożyska zdejmie juz wał:):)

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-20 16:30:32 /


ja musiałem wyciągac wał do wyważenia...

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-20 17:00:29 /