logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » hamulce » ściąga przy hamowaniu na obydwie strony

ściąga przy hamowaniu na obydwie strony

Od początku od kiedy mam mojego Taunusa walcze z hamulcami.

wpierw był zapowietrzony układ i zapieczony tłoczek- ściągało mnie na lewą strone.
->
zrobiłem to, nie trzeba było już pomować hamulca ściąganie nie ustąpiło ale przynajmniej się zmniejszyło.
po jakimś czasie zaczeło telepać kierownicą - zmieniłem tarcze,
efekt-> przestało trząść kierą, nadal ściągało lekko na lewo.

Myślałem że już jest wszystko ok i jesli chodzi o hamowniki to mam spokój ( te ściąganie lekko na lewo tłumaczyłem tym że gumy lewego stabilizatora wyparowały)

lecz aż do dziś, gdy to:
podczas hamowania przy duzej predkosci zaczelo mnie sciagac, ale tym razem na prawo.

co moze być powodem ściągania raz na lewo raz na prawo? Mi już się pomysły kończą.

Tom'ash Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-21 14:40:41 /


Tak tylko zapytam, czy geometrie robiłeś? Ważne aby ustawic nie tylko zbieżnośc ale też sprawdzic gumy na drążkach reakcyjnych i ustawienie wahacza a dokładnie wyprzedzenie osi sworznia. Pojęcia nie mam jak się to w praktyce sprawdza ale to dośc zasadniczy parametr w układzie zawieszenia.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-21 14:48:22 /


mialem robioną geometrie przed wymiana tarcz, wychodzi na to ze znowu bd musial sie wybrac, i to na jakąś porządną - bo jesli chodzi o wyprzedzenie osi sworznia to na pewno nie było ustawiane na tej ostatniej.

Tom'ash Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-21 14:51:26 /


ale czy ruszałeś coś z dolnymi wahaczami i drążkami reakcji? Bo jak nie to nie powinno się tam sic naknocic. Sprawdź przede wszystkim bumy drążków, które siedzą w belce zawieszenia, czy nie są wytłuczone i czy wogóle jeszcze są.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-21 14:56:35 /


ani dolnych wahaczy ani drążków reakcji nie ruszałem, ale tak jak piszesz zobacze jaki stan tych gum

Tom'ash Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-21 15:02:44 /


A ciśnienia w oponach? Podjedź na szarpaki niech sprawdzą luzy na drążkach kierowniczych i końcówkach drążków.
Ściąga tylko przy halowaniu czy podczas jazdy też?

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-21 15:08:16 /


jak puszcze kierownice to tez sciaga.- na lewo, cisnienie sprawdze jeszcze ale niedawno spr i bylo dobre.

Tom'ash Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-21 15:21:13 /


Luzy w zawieszeniu pewnie. Zlikwidowac, a potem porzadna geometria.

Mysza liil (EM) / 2009-11-21 16:03:19 /


Drążki kierownicze sprawdź. Nie końcówki tylko drążki.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-21 16:46:43 /


A kolyska przypadkiem standardowo w taunusie z przodu z budy nie wylazi?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-21 17:07:36 /


mam podobne odczucie co wyżej

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-21 20:47:39 /


Jak dla mnie zaciski są do dupy.Wez porządnie zregeneruj obydwa zaciski a nie jeden tłoczek.Załóż nowe tłoczki i będzie ok.Generalnie gdyby coś było z geometrią nie tak to nawet bez hamowania auto by ściągało.Każdy tłoczek w zacisku ma pracować z taką samą siłą inaczej jest pózniej efekt ściągania w lewo lub w prawo przy lekkim przyhamowaniu ponieważ któryś tłoczek już dociśnie klocek do tarczy a z drugiej strony jeszcze nie bo potrzebuje większego ciśnienia do wypchnięcia.

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-21 20:48:48 /


dobra rzuce okiem na kołyske gumy i drążki, jak bd znośnie to zabiore się za zaciski.

Tom'ash Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-21 21:22:39 /


sprawdź również elastyczne odcinki przewodów hamulcowych

Jusyn Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-21 22:23:02 /


A najlepiej wymień je od razu. Właśnie dziś pociąłem idealną sierkę, którą dałem ojcu, w której silnik wpakowałem ponad 2 tysie a która przestała istniec, bo pękł przewód elastyczny w przednim kole i mimo dwóch obwodów ham. ojciec się roztrzaskał. Po tym zdarzeniu wymieniłem przewody w całej mojej flocie.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-21 22:47:43 /