logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Czyszczenie karoserii

Czyszczenie karoserii

Czy ktoś może podpowiedzieć co zrobić z lakierem. Zauważyłem że oprócz piasku, kurzu i zarysowań :) jest delikatna wartwa matowego tłuszczu czy czegoś takiego, jak robiłem rysy kredka akrylową to zeszło lokalnie w okolicach rysy i wyglada b.fajnie. Ale jak oczyścić całą powierzchnię nie używając pasty polerskiej. Może jakąś delikatną chemią ??

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-22 12:10:52 /


woda z mydłem, lub szamponem do samochodu, lub z ludwikiem ....
ty juz sie nie bój ze sie pobrudzi tylko wyjedz wreszcie nim gdzieś :P

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-22 12:25:03 /


Próbowałem szmponem ale nie daje rady, może za słabo myje a za dużo wosku zostawia :) a ludwikiem spróbuje jak tylko w weekend się dobiorę do niego.
Co do wyjazdów to już poleruję lemiesz przed SO, ale chyba będę chciał dołączyć do Gościa i w piątek się zebrać, zobaczymy, urlop od środy i szykowanie bolidu.

Jak ktoś ma coś jeszcze do zaproponowania w temacie czyszczenia blachy to poproszę.

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-22 12:44:39 /


TEMPO - pasta

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-22 13:16:17 /


Dobrze radze nie urzywaj pasty TEPO zbyt czesto bo lakier będzie matowy a to efekt nie pożądany

krauzi Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-22 18:16:41 /


od pasty tempo puki co moj lakier odzyskuje polysk a nie go traci ...
co proponujesz zamiast tego ?

DeMaDeS / 2004-04-22 20:20:58 /


Od pasty Tempo to jeszcze nikomu lakier nie zmatowiał chyba ze to jakis polski lakier albo jakis kupiony okazyjnie albo przed polerką był matowy

Joga / 2004-04-22 22:59:49 /


Mati , mam to samo. Myślę że to jest kwestia złej jakości lakieru lub lakier wszedł w reakcje z jakimś kosmetykiem albo innym świństwem. Przypuszczam że u mnie kłopot z lakierem powstał po użyciu czarnego "color magic" , auto świeciło się pięknie ale od kąd postało trochę na słońcu w czasach upału zrobiło się siwe i jakby tłuste . Pocierając palcem w jednym miejscu można zetrzeć tą warstwe i widać różnicę . Na razie nie pozostaje mi nic innego jak tempo co jakieś 3-4 tygodnie i na to d razu wosk . Tempo ściera lakier i za jakiś czas może go po prostu zbraknąć , rozglądam się po prostu za niedrogim lakiernikiem :)

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-24 13:08:06 /


tempo sciera lekko
i jest od razu z woskiem

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-24 20:31:43 /


lekko nie lekko , pojęcie względne , pół lakieru zostaje na szmacie a regenerować się nie chce . Mimo wszystko lepszy efekt jest jak się jeszcze przejedzie jakimś dobrym woskiem na wierzch .

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-24 22:55:54 /


Proponuje paste Farecla. Mala tubka kosztuje co prawda 30zl, ale starcza na jakies 3 razy i jest o tyle dobra ze nie trzeba jej uzywac co miesiac, bo efekt pozostaje przez bardzo dlugi okres. Na to ewentualnie T-cut.

cubestone Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-07 15:39:42 /