logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » hamulce » czy hamulce ze Sierry pasuje do Capri MK1

czy hamulce ze Sierry pasuje do Capri MK1

jak w temacie a mianowicie czy razstaw srub od zaciskow jest taki sam w sierze i capri mk1 hce rownierz wlorzyc pompe i wspomaganie hamulca od sierki a nie wiem czy beda pasowac.

Homik / 2004-04-25 18:40:00 /


Sierra, Scorpio i Scorpio Cosworth mają rozstaw 4 - 4,5cm, taki jest rozstaw na mocowaniach zacisku.

Seemann / 2004-04-25 20:02:28 /


Przednie zaciski sierry, te z którymi miałem do czynienia (nie wiem jakie modele, ale szroty są tylko nimi zasypane) są jednotłoczkowe fi56mm z pływającym zaciskiem. Capri jest dwutłoczkowy 2x fi54mm.
Różnica 2mm na sredn. jest niemal kompensowana przez opory ruchu zacisku przy mocnym hamowaniu, więc przeróbka grzechu nie warta.
Na tylnych bębnach sierry zero doświadczenia.
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-26 09:05:23 /


Karol z tego co wiem to tłoczki w sierrach mają średnicę taką samą jak w Capri czyli 54mm a rozstaw śrub mocowania jest z tego co pamiętam znacząco się różniący więc nie da się zamontować ich do Capri.

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-26 09:39:32 /


no właśnie z pamięci mam tę średnicę, być może że pomerdała mi się z zaciskami od Audi B4... chociaż rzadko mylą mi się takie cyfry ;)
Jeśli tak jest jak mówisz, to będą gorsze jak od Capri i tym bardziej nie ma co sobie zawracać nimi głowę.
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-26 11:06:36 /


te które miałem w rękach były od sierry 2.3d a średnica sprawdzona bo z tych własnie zacisków tłoczki wylądowały w moim Capri(oczywiście po przetoczeniu na odpowiednią wysokość)

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-26 21:12:53 /