logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zloty » Wyscigi Zabytkow Ul. Karowa

Wyscigi Zabytkow Ul. Karowa

Jak tytule w dniach 7 i 8 maja br. w Warszawie odbedzie sia Rajd Warszawski w ramach Mistrzostw Polski Pojazdow Zabytkowych
do startu zapraszamy posiadaczy samochodow wyprodukowanych do 31 grudnia 1981 roku w stanie orginalnym i "reprezentacynym".
Kibicow zapraszam : 7 maja o g.11.00 na bemowo (proby szybkosciowe i wyscigi rownolegle parami.
8 maja o godz, 10.00 wyscig gorski na ul. Karowej.
inf. Jakub Kalinowski 022 815 33 96

definicja pojazdu zabytkowego:

Uczestnikami rundy są kierowcy i piloci pojazdów z napędem mechanicznym, o wysokim stopniu oryginalności, wyprodukowanych do 31.12.1981 r., zachowanych i utrzymanych w warunkach historycznie właściwych, znajdujących się w posiadaniu osoby lub organizacji, która go konserwuje ze względu na wartość techniczną i historyczną, a nie jako środek codziennego transportu.

Tolya / 2004-04-28 20:47:23 /


no to zaraz bo nie kminie ,albo fura sprzes 81 roku ,albo inne wymagania ... i co to znaczy reprezentacyjny ?? Czyli jeśli cobrze wnioskuje to moja granadą nie moge wystastować bo zrerzak z przodu jest jeszcze nie wyremontowany ,a tylnego wogóle niema ,bo jest jeszcze bardziej nie wyremontowany/odnowiony... a no i nie pucuje granady codziennie tylko nią śmigam bo w dobrym stanie mechanicznym i "o wysokim stopniu oryginalności, [...] , zachowanych i utrzymanych w warunkach historycznie właściwych"

czyli jak to jest ?/
moge czy nie ??

oto i ona :
http://www.capri.pl/services/page.php?id=3e93e60f9c7ca

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-28 23:00:53 /


Nie żeby mnie to bezpośrednio dotyczyło, ale to ostatnie kryterium (nie jako środek codziennego transportu) jest dla mnie:
1) niezrozumiałe (kogo obchodzi co kto robi z autem)
2) trudne do jednoznacznego określenia (jazda 2x w tygodniu -- na ten przykład -- podchodzi pod codzienny środek transportu, czy nie?)
3) jeszcze trudniejsze do sprawdzenia.

/ 2004-04-28 23:27:46 /


autor wątku po prostu trafił na złą strone i nie spotka sie zbytnio ze zrozumieniem - a szkoda ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-28 23:32:59 /


wlasnie szkoda
milych ludzi zastal :(

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-28 23:58:46 /


A co to - szkółka niedzielna ?
Stronka jakby nie było zrzesza w głównej mierze miłośników samochodów używanych na codzień i to do ostrej jazdy.
Czemu spotkał się z takim odzewem - niech wpadnie na jakiś zlot capri to zrozumie :)

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-29 00:10:18 /


Nie musi być fanem Capri żeby napisać takie zaproszenie - po prostu kieruje sie do grona posiadaczy auta z "duszą" .... nie musi też i pewnie nie wie jak wygląda przeciętny zlot Capri - po prostu moim zdaniem trafił pod zły adres z tymi autami w stanie konkursowym itp. i tyle (bo tu takich nie ma lub jest to marginalny procent)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-29 00:37:04 /


uhh... tylko zapytałem się czy moja granada sie nadaje bo ... chętnie bym wystartował ,lubie takie zajawki (ostatni raj był wypasik)! a tu odrazu że pod zły adrs trafił... dobry adres tylko mało konkretnie przedstawione zasady ...

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-29 01:57:01 /


Moze sie boja ze jak ktos codziennie zapyla 90 przez centrum i bokami lata po uliczkach osiedlowych to taki delikfent za szybko przejedzie ta Karowa i nie sczaja obaczyc czy to oryginal czy nie }:P Dobre sobie niemniej poniewaz jezdze codziennie i latam bokami podjade popatrzec chociaz
na nieuzywane gabloty A karowa moge sobie codziennie posmigac 4 Fun
Kocham karowa jak pada deszcz

Q_Back / 2004-04-29 07:58:17 /


Chyba trochę sytuacja została przerysowana z tym brakiem zrozumienia ,,TAKIM odezwem"... Spawn się poprostu zapytał o to czy może swoją granadą a Jarek prosi o wyjaśnienie dosyć kontrowersyjnego wymagania do startu. przecież bardzo duża część użytkowników fordów w zimie wogole nie jeździ. Mnie tylko zastanawia pod jakie samochody (jakiej marki) jest zrobione kryterium 31.12.1981 ;/

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-29 08:27:47 /


Troche się z niektórych z Was wstydzę . Nazwa imprezy jest jednoznaczna , kryteria są podane dla tych którzy nie kumają co to jest auto zabytkowe (chociaz dopuszczalny termin produkcji rzeczywiście jest co najmniej dziwny)
Nie ma co się dziwić że np. auto bez zderzaków pomimo ,że fabryka je tam zawsze montowała nie bedzie "godne" do uczestnictwa w takiej imprezie organizatorom z pewnością tez nie zależy by zjechały sie jakieś Golfy czy Kedety czy nie umnijszając ich urokowi Granady z ostatniej serii.

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-29 08:54:47 /


Kryterium "zabytkowości" nie jest wymyślone przez organizatorów tej imprezy, jeno przez Automobilklub Polski na szczeblu centralnym i dotyczy całego cyklu imprez organizowanych dla "pojazdów zabytkowych". Dyskryminujac "pojazdy użytkowane na codzień" chcą się uwolnić od rzeszy 126p, 125p i Ład 2103/2106, które tysiącami figurują jeszcze w kartotekach Wydziałów Komunikacji, jako że identycznie nie są w stanie "utrącić" ani Golfa, ani Kadetta, ani Capri.
A co do owej "przełomowej" daty, to w 1982 r. pojawiło się mnóstwo pojazdów zupełnie nowej generacji, które smigają w sporej liczbie do dziś po naszych (a nawet "europejskich") ulicach - Sierra, Audi 100 C3 (cygaro), BMW E-30, Merc 190, Corsa, Volvo 740 czy Citroen BX. Data ta to zatem wymysł nawet nie "naszych" działaczy, ale odgórny przepis FIA dla imprez weteranów.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-29 09:18:16 /


o ja wystartuje jak będzie czas i nie zapomne chętnie, części mechaniczne pojazdu to na pewno 90 % oryginaly }:] a i data produkcji mieści sie w przedziale, a że reprezentacyjny jest to już wszyscy więdzą, ahh jaki jestem skromny ... nie no czemu nie? }:]

starrsky / 2004-04-29 09:18:45 /


przykro mi ze czujecie sie urazeni.
jeszcze rok temu kryterium dopuszczenia byl wiek conajmniej 30 lat i 25 lat od ukonczenia produkcji danego typu pojazd. po wielu miesiacach walki przeforsowalem w PZM definicje miedzynarodowej organizacji FIVA (odpowiednik FIA dla zabytkow) w brzmieniu :

Uczestnikami rundy są kierowcy i piloci pojazdów z napędem mechanicznym, o wysokim stopniu oryginalności, wyprodukowanych do 31.12.1981 r., zachowanych i utrzymanych w warunkach historycznie właściwych, znajdujących się w posiadaniu osoby lub organizacji, która go konserwuje ze względu na wartość techniczną i historyczną, a nie jako środek codziennego transportu.

do dzisiaj twardoglowi czlonkowie PZM susza mi glowe ze manta , capri, itp to nie zabytki motoryzacji. ja sie dalej z tym nie zgadzam i dlatego licze ze mi pomozecie i wystawicie jakas reprezentacje klubu.
co do codziennego srodka transportu to jestem swiadom ze jest to defincja niezreczna. ale tak uzapisal ktos w FIVA i jest to doslowne tlumaczenie.
stan samochodu zewnetrzny jak i mechaniczny musi byc orginalny bo taka jest zasada ruch pojazdow zabytkowych. chodzi o zachowanie zabytkow dla przyszlych pokolen.

Tolya / 2004-04-29 10:14:11 /


starrky tylko zamulacza dobrze zalooz bo z tym maglem bedzie Ci ciezko utrzymac na wodzy karete w ciasnocie ul Karowej Czy organizator moze cos wiecej o przebiegu samego spotkania co o ktoorej gdzie i jak to bedzie wygladac ?
Coby sie nastawic i przygotowac jakie koszty imprezy itd

Pozdroofko 4 organizator

Arnii przeciez Belzebuby musza troszke pohalasowac ale ogoonie sa usposobione jak najbardziej za takimi imprezami i nie chca nikomu nic "zle"

Swoja droga Ford to troszke odmienna grupa niz chyba duza wiekszosc posiadaczy i grup zwiazanych ze starymi autkami. Jestesmy chcac niechcac grupa dosc anarchistyczna i nonkonfomistyczna. Uwazamy ze wozy sa do jezdzenia a nie trzymania w garazu nie rajcuje nas posiadanie lecz jezdzenie. Przynajmniej tak deklaruje duza wiekszosc Z reszta widac to na ulicach zlotach i po tej stronie

NARRA 4 ALL }:-)

Q_Back / 2004-04-29 10:37:41 /


w stanie orginalnym i "reprezentacynym" - bez urazy starrsky, ale czy ty aby to czytałeś ? owszem może i Twoje Capri fajne, ale nie podpada pod ten warunek wiec o co Ci chodzi ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-29 11:07:04 /


Ale starrskiego gablota nie ma czesci niefordowych spoiler przedni jest rasowy od mk2 fotele tez sa Forda opony nie maja znaczenia natomias felgi tez sa Forda kiera forda skrzynaka jak najbardziej forda silnik tez most z pieczona forda Heble od Transita
Moze organizator zezwoli mu wystartowac To kawal jezdzacej historii }:-) Z reszta sam starrsky to juz mityczna postac niedlugo zacznie lysiec. Z reszta samochood mozna wstawic na na
13 /185 i zalozyc zdezaki w ciagu godzinki ale wtedy nikt nie bedzie sledzil jego poczynan bo bedzie to nastepne nudne Capri
NARRA

Q_Back / 2004-04-29 11:27:48 /


No, bez przesady, nie od razu urażeni (przynajmniej jeśli o mnie chodzi). Może wyraziłem swoje zdanie dość zaczepnym tonem, ale tak już mam nie wiem jak to zmienić. Tolya trochę moich wątpiliwości rozwiał, za co mu dziękuję, wyrażając jednocześnie nadzieję, że nie odebrał mojej wypowiedzi jako osobistego ataku.

/ 2004-04-29 11:51:35 /


caprik starrskyego jest jak najbardziej orginalny ... ja niewidziałem drugiego takiego :) i conajmniej reprezentacyjny :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-29 11:53:59 /


star sam jest wystarczajaco reprezentacyjny :P

nmd / 2004-04-29 11:58:06 /


Tolya to nie chodzi o to że jestesmy urażeni(przynajmniej mi się tak wydaje) ale o to że jak sam się zgodzisz troszkę cięzkie do weryfikacji są warunki jakie muszą spełniać samochody. Zapewne większość z nas po raz pierwszy się spotkała właśnie z taką definicją pojazdu zabytkowego i to chyba stwarza największy problem ale skoro JM FIA tak zapisało to pewnie tak być musi ;/

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-29 12:16:43 /


Crapi, FIA to akurat organizacja która miewa niekiedy szalone pomysły więc uważałbym z bezkrytycznym przyjmowaniem tego co napisze.
Podtrzymuję natomiast tezę, że warunek, że pojazd startujący w rajdzie nie może być "codziennym środkiem transportu" jest bardzo śliski (gdzie jest granica?) i nieweryfikowalny.

/ 2004-04-29 12:22:44 /


A ja to widzę tak: Oryginalna bez własnych przeróbek i dokładek, dobrze utrzymana, czyściutka, nierdzewiejąca (w widocznych miejscach :)) fura najlepiej z pełnym fabrycznym wyposażeniem to rarytas więc spokojnie może jechać na rajdzie i raczej nikt nie powinien robić przeszkód dla np.: Capri MK I lub II .
BTW ile razy ktoś widział taką doskonale utrzymaną np.: poliftingową Granadę MK II saphire full opcja (2.8i, skóra, drewno, klima, automat, tempomat, spoilery przód i tył) z '81 ???

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-29 13:15:57 /


Chciales powiedziec ilerazy sie ktos za czyms takim obejrzal ?
}:-)))
Ja tam widze ze tu chyba chlopaki w muzeum chca pracowac na posadzi odkurzacza sciereczka Bo z tego co wiem to samochody wymyslili zeby sie przemieszczac. Swoja droga Ciekawe czemu zwolennicy oryginaloow nie zrobia nic zeby w muzeum techniki w Norblinie nie gnily fury zywcem

aaa bo to nie ich sprawa -zapewne
Dajcie juz luz z ta wyliczanka I tak podjada dwa - trzy Fordy a reszta oleje sprawe


NARRA

Q_Back / 2004-04-29 14:02:42 /


co wy macie jakiś kompleks szmatki ? te auta też jeżdża i to czasem wiecej wiec o co tu chodzi ? po co kiedyś wymyślili zeby zbudować sobie wawel ? a to że dziś ma nieco inną role Ci przeszkadza ? bo całkiem nie rozumiem.

zabytkowych samolotów nikt nie używa na codzień - nie wożą pasażerów w normalnym trybie, z zabytkową bronią dziś nikt nie idzie na wojne choć po to powstała, w zabytkowym mundurze nie łazi sie na codzień - wiec czemu do ^%#@^% z autami miało by być inaczej ?? zabytek to zabytek

jeśli ktoś sobie życzy w oryginalnym i konkursowym stanie (zwałszcza jeżeli to organizuje) to czemu by tego nie uszanować ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-29 14:36:24 /


MikeB4: samochód ma jeździć, do tego został zbudowany.
Dlatego ci, którzy trzymają swoje samochody w ciepełku, pod szmatką, drżąc by choć kropelka deszczu broń Boże nie spadła na karoserię, że o niejeżdżeniu w zimie nie wspomnę -- budzą u mnie uśmieszek politowania.

/ 2004-04-29 15:35:01 /


miałeś w ogóle kiedyś taaaaki samochód z prawdziwego zdarzenia ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-29 15:42:22 /


Qu back,Jarku nie podoba mi sie Wasz "zaczepny" ton.

Nie każdy się z Wami zgadza i nie chcę żeby każdy kto tu wejdzie myślał że jest tak jak Wy piszecie. Jest pewnien swoisty podział na capri.pl a ja należe do mniejszości która sie z Wami i Waszym zdaniem nie zgadza.

Więc prosze zostawcie swoje przemyślenia dla siebie , a jak chcecie je gdzieś koniecznie przelac to proponuje pamiętnik.

P.S. Nie zaczynajcie kolejnej kłutni,bo można je poczytać w innych wątkach.
Pozdrawiam

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-29 15:44:32 /


Mnie jakoś to politowanie ni ziębi ni grzeje z takim jednak podejściem to swoim wnukom będziesz mógł Capri na zdjeciu pokazać , a ja swojemu wnukowi dam sie nawet przejechać i pewnie jeszcze na spoko jakąś extra laske na niego wyrwie ;-))

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-29 15:46:42 /


MikeB4: nie miałem, ale co to ma do rzeczy!?

/ 2004-04-29 15:55:02 /


No to jak ksiądz mówi o trudach wychowania dzieci to moim zdaniem tez nie wie o czym mówi,zatem jeśli nie miałas takiego auta to nie zrozumiesz z jakich powodów można nim nie jeździć np. zimą

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-29 16:02:23 /


Wiem, wiem... sól, wilgoć, korozja...
Ale ludzie! Nie dajmy się zwariować!
Poniekąd rozumiem, że nie jestem dla was godnym rozmówcą, i że moje argumenty nie mają takiej siły bo nie są poparte posiadaniem własnego auta.
Ale pytanie MikeB4 uważam za poniżej poziomu. Nie mam własnego samochodu i nigdy nie miałem. Boli mnie to, nawet nie wiecie jak bardzo, i odbieram pytanie Mike'a jako zaczepne wywyższanie się.
Ja nie próbuję nikogo pouczać. Wyrażam swój pogląd, zgodnie z przeznaczeniem wynalazku nazywanego "forum".

/ 2004-04-29 16:11:25 /


a jak wysoki jest ktoś, kto ma ich kilka?

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-29 16:13:10 /


Jarek B ja na Twoim miejscu to bym do góry skakał..;)Człowieku przecież to jest skarbonka w której wszystko znika:)

gilmor / 2004-04-29 18:19:34 /


zgadzam sie z Jarkiem i z Q_backiem, a ponad to trzeba pokazac ludziom, że zabytek w zime też potrafi jeździć i to całkiem dobrze(nie mówiąc juz o zabawie jaka temu towarzyszy). Mam nadzieje Jarku że jak kupisz Capri lub innego starego Forda to doświadczysz tej niesamowitej przyjamności jaką jest jazda zimą... ;)

P.S jesli ktos nie ma samochodu to nie znaczy, że nic o nim nie wie... a czasami taki ktos może wiedziec więcej niż człowiek który autko posiada...

pozdrawiam wszystkich

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-29 18:25:42 /


Jarek w którym momencie bezkrytycznie przyjąłem to o co się rozchodzi chyba że przejawem bezkrytycyzmu było umieszczenie w wypowiedzi JM (jej mości:]) ew ;/
;/

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-29 18:30:58 /


Uderz w stół... Nigdzie, crapi, nigdzie.

/ 2004-04-29 18:50:51 /


Treetop , czy Ty aby dobrze sie czujesz ? Wszystko poprzekręcałeś.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-29 19:39:13 /


Ja sie z niczym nie wywyższam - początkowo też miałem takie podejście jak ty nawet przejeździłem zime Capri - i patrząc po tamtych doświadczeniach nie mam zamiaru już nigdy wiecej (zwłaszcza nie Mk1)

a ponad to trzeba pokazac ludziom, że zabytek w zime też potrafi jeździć i to całkiem dobrze

- ludziom ?? po co ?? kogo to obchodzi ?? mało kto w ogóle rozumie po to te złomy składamy ...... litości




i rózróżnimy zabytki pieknie utrzymane i w stanie kolekcjonerskim od samochodów przed remontami

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-29 21:24:26 /


...rozumiem że jak ktoś ma Mustanga z oryginalnym silniekiem, lotką tylną z innego modelu Mustanga i jest pomalowany w szachownice (uu jaki fuu) to juz nie moze startować bo kufa jest nie oryginalny? co wy pierdolicie?
dla mnie pozerem jest znajomego stary, który ma Harleya, jest w klubie Harley Poland czy cos, a jak jedzie na zlot do Czech to motory jadą w wagonie pociągu, bo to przeciez takaaa dłuuuga trassaaaa ...
nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ja czuje sie chu..o nie jeżdząc moim capri w zime, mam do tego powody bo nie sram kasą jak po winogronach, a gazu nie założe z przyczyn czysto osobisto poglądowych... a jak ktoś odpala swoją fure tylko na zlot to dla mnie nie jest fordomaniakiem ( nie mówie o autach takich jak np. MadMaxa- to inna bajka) tylko czystym pozerem, a największym zajafkowiczem jakiego znam jest Q_back który jeżdzi co dzień fordem (tak tą starą klekocącą cortinką) i swoją miłością i uporem nie daje jej zamulić nawet na moment. . .

a sory słowo zabytkowy samochód kojarzy mi sie gościem który jadąc ulicami w odpicowanym czymś tak dławi sie własną pychą że nawet do nikogo sie nie usmiechnie...bo to on jest ktoś...

}:|

starrsky / 2004-04-29 23:57:56 /


taka jest właśnie Polska mentalność, jak przytoczyłeś starrsky

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-30 00:37:07 /


http://www.capri.pl/services/page.php?id=3f27f7bb73521

czy samochód Szewo też kojarzy Ci sie z dziadkiem który nawet Ci nie pomacha ?

a moze ten Taunus Bobika ?

http://www.capri.pl/services/page.php?id=3f4b12f18030b

to jest wysoki stopień oryginalności, i stan reprezentacyjny i konkursowy i dla aut takich jak te są organizowane takie rajdy - niedobitków które pozostały jeszcze oryginalne lub zostały do takiego stanu przywrócone ( i tu sie nie liczy tylko 90% czesci, ale wygląd, oryginalne rozwiązania techniczne itp.) - naprawde tak ciężko to skapować ??



Widze, że organizator liczył bardziej na samych użytkowników którzy powinni wiedziec co mają i z czym mogą sie zgłosic, ale tu kolejne pudło ;-) cóż PL

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-30 00:54:03 /


Nie do konca Mike okaze sie to na starcie ktoore fury przyjada i to bedzie wyznacznikiem
A czy ktos to rozumie czy nie czy ktos chce oryginal rzecha - Panowie znamy sie od lat nikt nikogo tu do niczego nie przekona Koncepcji jest kilkana to co robic ze stara fura
Oddajmy glos organizatorowi i niech wypowie sie w kwestii rajdu jaki ma miec przebieg i na czym polegac
Pozdro 4 all Ford rebels
NARRA

Q_Back / 2004-04-30 08:20:29 /


Nooo... ale tak wogole to o sso chozi?

W sumie to Spawn sie tylko zapytal, czy moze wystartowac granatnikiem, liczac jak mi sie zdaje na to, ze ktos mu pomoze zinterpretowac zapis regulaminu. A tym czasem zgodnie z przyjetym na stronie kanonem zaczelo sie jechanie i pyskowka - czy jezdzic naszymi furami w zime, czy nie.
W tym przypadku chyba organizator wymyslil, ze beda uczestniczyc tylko fury w takim stanie jakby wlasnie wyjechaly z fabryki (z oryginalnymi swiecami i akumulatorem, ktore byly zalozone w fabryce), i moze nie chce zamieszania z impreza dla wszystkich klimatycznych samochodzikow. W sumie ma do tego prawo, i sobie tam nie pojezdzimy raczej (swoja droga szkoda bo ostatnio bylo zaj..) i chyba pretensji tez miec nie ma o co.
A ja sie tam pewnie w sobote wybiore. Oczywiscie pooglodac pojade. Oczywiscie swoim Kapciem pojade. Bo jezdze nim na codzien. Bo nie mam innego samochodu. Bo po co mi inny, skoro ten sie nigdy nie psuje?

A tymi klotniami na forum, to zdaje mi sie ze nasilaja sie one w sezonie zimowo-wczesno-wiosennym. Uknulem sobie wiec przy pivku taka teorie, ze to przez brak zlottof wiekszych ciut niz lokalne spotkania. Szanowne grono specjalnie zaognia atmosfere by na zlocie w koncu, jak sie spotkaja miec dobry pretekst do zniszczenia odpowiedniej ilosci zupy chmielowej tudziez chleba w plynie przy zakopywaniu topora wojennego. Nie wiem czy mam racje, ale mam nadzieje ze tak, bo wedlug mnie tylko wtedy w tym szalenstwie bylaby jakas metoda.

S pozdravem

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-30 09:07:28 /


Hormony gryziu, hormony i gorączka szałasowa :) wynikiem tego mamy kilka małych flejmów na forum.

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-30 11:21:09 /


gryziu dobrze prawisz byle tak dalej....

gilmor / 2004-04-30 13:41:43 /


Qback - chyba jasno sprecyzowane jakie auta mają przyjechać jest już w pierwszym poście - wiec co ma sie okazac ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-30 14:37:27 /


Chyba nie jakie mają przyjechać, tylko jakie mogą startować. Mała róznica, a cieszy.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-30 14:46:40 /


żadna różnica

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-30 14:50:18 /


spora ... bo jak wiem w miedzianej byłeś fiestą ... i nie mogłeś startowac ,ale mogłes przyjechac . (niema to żadnego związku z tematem ,tylko chodziło mi o to że jest różnica) ,pozatym w pierwszym poście jest niewiele wyjaśnione ... ,a ja lubie konkrety ,niedomówienia to lipa :( więc zapytałem prosta sprawa... niestety nadal nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi ... więc pewnie nie (znoff nie napewno tylko pewnie).

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-30 21:04:23 /


jaka różnica ? mogłem nawet Punto II przyjechać .... po prostu przyjechałem zobaczyć co sie dzieje na pucharze i zobaczyć twarze znane tylko z neta ;-) na następnym pucharze też bede Fiestą bo to jedyne co jeździ :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-30 23:17:27 /


Niezle ...
Ile takie mile zaproszenie moze wywolac emocji.
Bez sensu kompletnie.

Sa bryki kolekcjonerskie, zabytkowe i czego tu sie czepiac? Dzieki temu, czasem mozna zobaczyc, on life, staruszki np. z lat 30tych. Bez sensu bylo by smiganie 80-letnia Tatra po supermarketach. Nikt nie bedzie Adenauerem palil gum, ani wozil workow z cementem.

Nasze ... to raczej weterany, to swoisty klimat, jakis styl, walka z problemami, niekonczace sie naprawy ... i taka normalna ... codzienna radocha, ze sie czlowiek nie utopil calkiem w czasach plastiku i popkultury.

chyba jednak w zwiazku z tym, niewielu z nas nadaje sie na wystawy.





amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-01 01:37:01 /


bo my mamy youngtimery:)

gilmor / 2004-05-01 02:33:45 /


a tak reasumujac czy ktos z was wystartuje?

Tolya / 2004-05-03 17:09:32 /


Ja niestety nie wystartuję (z racji stanu wizualnego samochodu raczej nie będę zakwalifikowany). Ale przyjechać, polookać mam chęć wielką i na 90% będę.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-04 16:09:21 /


no ja najprawdopodobniej tak jak gryziu

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-04 21:09:22 /


milo ze przynajniej bedziecie jako kibice.

Tolya / 2004-05-05 09:24:45 /


fajnie bylo.. :P coponiektorzy ladnie latali bokiem.. :p a wszystkie wozy byly takie ze szczena spadala do ziemi...

tylko szkoda tego Mercedesa... :/

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-08 22:56:25 /


pare fotek tak jak by ktos chcial zobaczyc jak to wygladalo..
pozdrawiam

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-08 23:22:09 /


przepraszam za moja niewiedze... ale co to jest na drugiej fotce? Fiat?

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-08 23:33:43 /


Fotka pierwsza - jakiś oldtimer, więc nie moja działka :)
A youngtimery - kolejno FIAT 124 Sport Coupe AC 1.4 albo 1.6, BMW 2002 TI, FIAT 124 Sport Coupe BC 1.6, BMW 02 (1602/1802/2002) - ładnie że 2 z Mazowsza i 2 z Małopolski. A reszta kraju gdzie?
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-09 00:03:06 /


oprocz dosyc duzej liczby samochodow z wawy byly takie rejestracje:
PSL/PKS/KR/LBC/RAD/PO/PO/PO
bylo jeszcze troche innych ale nie zalapaly sie jakos na fotki wiec nie spisze juz.. :P
pozdrawiam

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-09 01:16:29 /


kuffa nie dałem rady ;( a szkoda :( jakiego mesia szkoda ??

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-09 04:12:59 /


Pierwsza fotka to Fiat 518 Archita

Tolya / 2004-05-09 10:14:49 /


A ja bylem tylko ze was juz nie bylo wiec nie pozostalo mi nic innego jak podriftowac moja Cortinka w dool Karowej i udac sie na przejazd przez miasto
NARRA

Q_Back / 2004-05-10 09:39:13 /


na ostatni tydzien sierpnia ( czwartek do niedzieli) szykujemy duza ogolnoloska imprez: grand prix Youngtimer. trasa 600 km z w-wy do lublina i tarnowa. min. karowa, wyscigi na 1/4 mili, wyscigi rownolegle, wyscig uliczny, wyscigi gorskie w tarnowie i duzo innych prob. cena 300 zl z pelnym wyzywieniem, noclegami , wieczornymi grillami, balem komandorskim i cennymi nagodami ( zegarki Doxa)dla dwu osob.
jak rusza zapisy przekaze wam blizsze informacje.

Tolya / 2004-05-10 19:34:12 /


NO! To brzmi super :)

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-10 19:37:53 /


w tym ostatnim BMW 2002 siedziałem dzisiaj!!:))))))))))))))))))))))))))
2 gaźniki poziome :))))))))))))

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-12 19:08:35 /


Gurden - jak masz kontakt z właścicielem tej 2002 TI, to daj mu do mnie namiar na priva. W Kraku leży dla niej komplecik fabrycznych Ronali 5.5J13 ET18 obutych w Bridgestony 175HR za smieszne pieniądze.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-12 21:15:10 /


16 lipiec 2005 znowu karowa dla klasykow.Kto przeoczyl w zeszlym roku w tym ma szanse , moze po raz ostatni. Karowa idzie do remontu i niewiadomo czy jeszcze odbedzie sie tam jaks impreza motocyklowa.
W tym roku Automobilklub Polski chce wlozyc wiecej wysilku w impreze. Poza startami samochodow bedzie Kryterium Asow , czyli slawy rajdowe znowu za kierownica.

jezeli ktos jest zainteresowany zasady startu jak w mppz. kontakt z organizatorami przez Automobilklub Polski
zapraszam grzegorz Kalinowski

Tolya / 2005-06-03 17:47:05 /


podpinam sie tutaj bo czesciowo zwiazane z tematem.. :) wybieram sie na Karowa w ta sobote i przegladajac strone rajdu znalazlem informacje ze startuje Escort RS2000, moze byc ciekawe... :) aha no i bedzie Lancia Delta... :) ktos sie wybiera?

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-01 14:35:59 /


:] pewnie jak zwykle sie pojawie i nic nie zobacze :D

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-01 14:48:34 /


Fajnie,ale w Polsce Ku..sko ciezko jest pzrywrócic lub zachowac orginalnosc...Jesli kogos stac na takie fanaberie ,to niestety tylko dominujaca tu Warszawke i paru dawnych desydentów komunistycznych :-(
Ot pzryklad z zycia,mój srarszy bujal sie od NOWOSCI Capruskiem mk1 i zrobil 500tys kilosów,nie byl komuchem wiec z kaszana bylo ciezko,to z kolei rzutowalo na stan caprika i jego powolna degradacje oryginalnosci..
Nastepnym czynnikiem byli zajebisci rodacy którzy oderwali SOBIE od autka wszystko co sie dalo(bo sasiadowi wiedzie sie lepiej)....
Teraz Ja ,za mlodu dorwalem takiego Caprika i przy minimalnych srodkach i 90%pracy z mej strony doprowadzilem go do tego co widac na juz nieaktualnych zdjeciach z www.capri.pl (troche profanacji to mlodziencza fantazja)...
Na koniec czlowiek jest starszy,kasa jest ale nie dzieki Nasze ZAJEBISTEJ RZECZYPOSPOLITEJ(i nie oskarzajcie mnie o brak patryjotyzmu-od 1400roku moja rodzina sie bija za ten kraj)tylko Wyspom i ciezkiej pracy,wiec wzielo czlowieka na orginalnosc.
KONKLUZJA...Tylko nielicznych stac na orginalnosc,a jak juz to wiekszosc(choc nie wszyscy-przyklady z naszej stronki)to zarobione skurczybyki ,szpanujace furami a nie majace pojecia o remoncie furki z autopsji !
Jeszcze raz podkreslam niewszyscy, ciagle jest paru zapalenców którzy mimo malych portfeli ale dzieki ciezkiej pracy dopieszczaja swe furki w NASZEJ hu..ej rzeczywistosci,gdzie po primo o czesci do oldtimerów ciezko,po secundo jak juz znajdziemy to cena powala z nóg,po tercjo WIEKSZOSC JEZDZI NA CODZIEN a to rzutuje na stan, bo wciaz jest wielu rodaków którym cudza wlasnosc przeszkadza i nalezy sobie cos pozyczyc ewentualnie rozj..bac w naszym ukochanym autku(wiem z autopsji)....
Wiec na koniec ,jesli zobaczycie jakies autka na tym zlocie(orginalne) to jestem pewien ze wiekszosc z nich to nie sa prawdziwi pasjonaci tylko pozerzy :-)
Zaznaczam ze jestem za orginalnoscia naszych furek ,które jednak aby uznac Nas za koneserów-zajawkowiczów-milosników MUSZA byc normalnie ,na codzien jezdzone.

Sebastian NW / 2005-12-01 15:35:54 /


Mocne słowa ... ale niestety prawdziwe :(

BeaTa / 2005-12-01 16:37:03 /


A ja jakoś nic nie rozumiem z tego bełkotu :( Dwa razy czytałem i nie potrafię ze zrozumieniem :(

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-01 17:02:43 /


gryziu-MASZ najwidoczniej PROBLEM :-0

Sebastian NW / 2005-12-01 17:16:17 /


:| bo wiesz co gryziu... to sie tyczy chyba postu Tolya z czarwca. Pisze chyba bo tez niewiele zrozumialem... ale to chyba lapiej :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-01 19:32:33 /


Wypowiedz Sebastiana rownie dluga co zawila.
Generalnie jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie o kase.
Jedni maja inni nie, a kazdy by chcial.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-01 19:46:44 /


Sebastian ja się nie zgadzam z tym co napisałeś. Niestety często jest tak że to bogaty ma fanaberie i PRZERABIA, chce większy silnik, elektryczne szybki, klimke, skórke i inny szajs bo ma to w swoim nowym samochodzie do codziennej jazdy a zabytek to musi być jeszcze wiekszy szpan. To jest wersja zabytku w wydaniu nowobogackiego. Ludzie którzy są naprawde majętni i mają styczność z dużymi pieniędzmi od dawna często mają kompletne oryginały, jednak to też nie jest żaden tam standard. Z kolei ludzie z najmniejszą ilością kasy w gronie jeżdżących na rajdy zabytkowych samochodów dość często mają oryginały bo nie stać ich na fanaberie i bardziej szanują wydane na auto pieniądze. Nie jeżdżą takimi autami na codzień z takiego samego powodu. Wydali ciężko zarobione pieniądze na remont i szanują bo chcą by to starczyło na jak naj dłużej. Właśnie bogaty wyjedzie takim autem na codzień bo sobie powie "jak zardzewieje to znów sie zrobi remont, stać mnie" i tyle. Ktoś kto nie ma masy forsy będzie garażował, szanował i nie naprawiał przerabiając bo go na to nie stać. Ciężko na to zapitalał i chce się cieszyć tym co ma. Sam znam kilka osób co mają oryginały i nie są nadziani. Na codzień zasuwają komunikacją miejską i oszczędzają by mieć na jakąś tam część czy na paliwo żeby sobie wyjechać czasem swoim samochodzikiem. Podobnie z remontami takich aut, starają się zrobić wszystko sami, bez oszczędzania bo ich nie stać na to by zaraz znów robić. Ciułają kase na oryginalne lampy, kierunkowskaz czy nowe zderzaki. Tylko prawdziwy maniak potrafiłby się zdobyć na takie kompromisy by coś mieć.
Nie pisz że bogata Warszawka itp. bo jak widze w Warszawce Ferrari, Porsche czy Bentleya to zazwyczaj ma rejestracje zaczynającą się na PO.... ;)
Ale bogaty ten POZNAŃ :P

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-01 19:55:45 /


hm hm hm... :)

no to jak, ktos sie wybiera na ta Karowa oprocz mnie i Spawna..? :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-01 21:15:49 /


no dobra Sebastian, a teraz z polskiego na nasze bo ja też jakoś delikatnie mówiąc nie do końca zrozumiałem Twoją wypowiedź...

P.S Michał - PO może miec dlatego że firma leasingowa jest z Poznania :)

pozdrawiam i czekam na tłumaczenie ;)

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-01 21:22:56 /


ja jak co roku jestem, bede pewnie na wejsciu i wyjsciu pod mostek na tym łuku

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-01 21:35:15 /


Sebastian - nie do końca sie zgodze - te super oryginalne i doceniane auta mogą być w rękach pasjonata albo po prostu pozera. Ale takich ludzi łatwo odróżnić ;-) wystarczy sie spytać o troche historii czy technicznych rzeczy związanych z autem - pozatym popatrzeć po aucie - jeśli jest coś nieoryginalnego i w kiepskim stylu to prawdopodobnie już coś jest nie tak.

Co do ustroju to niestety musze sie zgodzić... ale cóż, nie wybiera sie tego tak do końca tylko trzeba w tym jakoś żyć.

A najbardziej wkurzający jest właśnie brak szacunku dla czyjejś własności i dewastowanie :-/
Dlatego nigdy nie lubie zostawiać auta bez opieki i zawsze wole mieć na nie oko - po prostu bez garażu sobie tego nie wyobrażam. Gdyby jeszcze miało stać u mnie pod blokiem to wcale bym sie nie wyspał ;-( smutne

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-01 21:40:26 /


Bym się wybrał chętnie, tylko napiszcie plis co, gdzie, jak i o której, bo ja to ostatnio nie w temacie jakiś jestem :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-02 08:15:49 /


wszystko jest tu, gdzie o której, kto i wogóle poco
http://www.barborka.pl

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-02 10:04:13 /


a tak jak komus sie nie chce szukac, to ta sobota czyli jutro (3 XII) o 17. ja pewno bede jakas 15-15.30 co by jakies dobre miejsca zajac... :]

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-02 10:59:48 /


Fajne auta sie pozgłaszały - ciekawe co to za Dodge ... ale widze że juz dla samego Escorta Omleta i Fiata 131 warto być

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-02 11:25:17 /