logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Video radar

Video radar

Niestety zostałem wczoraj nagrany na pięknej nowej S7 za 500zł i 10 pkt.
Nie przyjąłem mandatu , a dlaczego:
Dlatego ,że jak mnie uchwycili to byłem z 250m przed nimi i na fimie nie widać rejestracji tylko światła samochodu , a cała akcja była w nocy. Zaraz jak piknał mi anty wjechałem przed jakieś auto , katże wyprzedzili cały skład-(tez nie widac rejestracji) i dopiero po 2 km wyciagnął pies lizak i mnie zatrzymał (jechałem przepisowo za mini).
Co robić - czy ktoś zna np. przepis , że jak nie ma widocznego numeru to moga udowodnić ci, że to ty, a raczej ten samochód.- (cały czas byli jakieś 250m za mną). Jedynie taki przepis (wewnętrzny policj imnie ratuje) bo , że to bylo to auto (nawet słabo widac jakie, a jechałem fiestą) to raczej tu sie nie wywinę.
Co robić i czy mieliście takie przypadki????

Kongres Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-04 15:27:14 /


Ale jechałeś za szybko czy nie? To chyba podstawowe pytanie...

Konar / 2009-12-04 15:33:19 /


no 500zł nie dają za wolną jazde :) jezeli policjanci zeznają że to napewno ty jechaleś to sąd grodzki może do tych 500zł dorzucić drugie tyle za miganie sie od odpowiedzialności... Jak mnie nagrali i ogladalem siebie na drodze to policjant mowil ze nie pamieta sytuacji ze majac nagranie sad by uniewinnił kogoś.

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-04 15:35:41 /


Zdaje się, że policjanci mogą być świadkami na rozprawie przeciwko Tobie. I wtedy zapewne zeznają, że to Ty, bo mieli Cię cały czas w zasięgu wzroku.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-04 15:42:19 /


Nic juz nie zrobisz, jedyną opcją bylo dogadanie sie na miejscu, teraz to już po ptokach. Policjanci wszelkie niejasności w nagraniu uzupelnia swymi zeznaniami, Ty sprawe oczywiście przegrasz i zaplacisz troche wiecej niż jak byś odrazu przyjął mandat.

remi / 2009-12-04 16:08:13 /


Bez adwokata polegniesz i postawią Ci jeszcze zarzut mataczenia i dowalą więcej kasy.
Z adwokatem też nic pewnego, że wygrasz a koszt też spory.

paras / 2009-12-04 16:17:12 /


Ludzie zanim cos napiszecie pomyslcie... jakiego mataczenia?? Obwiniony ma swoje prawa i obowiazki w postepowaniu w sprawach o wykroczenie, radze sie z nimi zapoznac zanim zaczniecie wymyslac;) Co do konkretnej sytuacji sprawa moim zdaniem jest przegrana, policjanci zeznaja, ze byles caly czas w zasiegu ich wzroku i to Ty prowadziles auto i pozamiatane... Jedyna szansa na obnizenie kosztow to przyznanie sie do winy podczas przesluchania i zaproponowanie sobie kary, unikniesz polowy kosztow postepowania. Tyle moje rady. Jak sie zaprzesz mozesz z tym isc do sadu ale: Koszta beda wyzsze, Sedzia ma swoje widzimisie co do grzywny i nie koniecznie to bedzie te 500 moze byc i 400 a moze byc i 1000 do tego koszty postepowania chyba 160 zl nie pamietam teraz dokladnie no i adwokat, ktory za darmo tego nie zrobi... Ale moim skromnym zdaniem zeznan dwoch swiadkow, oraz nagrania video nie bedzie w stanie podwarzyc...

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-04 16:44:59 /


ale jedno dobre ze punktów nie dostaniesz

Cichy Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-04 17:37:09 /


dostanie, jak wyrok sie uprawomocni.

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-04 17:45:39 /


e, jaki ci pyknał anty?

jak dziala wideo radar: radiowóz włącza nagrywanie i jedzie za tobą równo 100 metrów . Na filmie nie ma prędkości twojej tylko radiowozu.
google videorapid

Jeśli radiowóz się zbliżał to wiadomo, że jechałeś wolniej od niego, jeśli w ciągu tych 4 sekund wykonałeś manewr i się schowałeś to pomiar jest nie ważny.

zdaje się jedyne ustrojstwo co mierzy prędkość innych aut w ruchu to czeski ad9 (moge sie mylic rowniez w nazwie) ale ono robi fotki i niezalezne dla 3 pasow.

a jesli faktycznie zdjeli cie radarem w ruchu, to jakas najnowsza technologia ;)

nmd / 2009-12-04 18:21:54 /


Od dawna jest nowa technologia, są już nawet na wyposażeniu naszej policji radary przeciwbieżne, czy jak to się tam nazywa dokładnie.

dirk Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-04 18:36:44 /


nmd , zastanów się pięć razy albo i więcej zanim coś takiego palniesz. A jak nie to weź to na logikę , no z jakim dowodem policja Ci założy sprawę? Z nagraną własną prędkością na odcinku 100m ?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-04 18:43:39 /


niestety nmd ma racje
jedynie zmienna predkosc radiowozu lub wykonanie w czasie pomiaru manewru moze cie uratowac.
RADIOWOZY WYPOSAZONE W KAMERY NIE MAJA RADAROW.

peterana / 2009-12-04 19:27:04 /


mnie jak zatrzymali to mi pokazali ich predkosc i moją :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-04 19:36:14 /


z tego co sie ostatnio doczytałem to mimo ze odmowiles przyjecia mozesz udac sie na komende i przyjac mandat
nie kojaze tylko ile dni od zdarzenia

puzon323 / 2009-12-04 21:43:34 /


najpierw dostaniesz wezwanie na komende w celu wyjaśnienia sytuacji nie przyjęcia mandatu

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-04 21:56:10 /


Najtrafniej chyba napisał Ludwik 3M.
Panowie chcę dążyc do sytuacji, że nim grodzki cos przyśle to np. nie stawie sie bo bede chory itp. a czas plynie. Pytanie podstawowe - co będzie jak psy nie przyjda bo nie muszą, czy jest przepis że musza nagrac rejestrację i nie prawda , że byli 100m za mną. Czy ta predkośc na wideo to prędkośc radiowozu? Bo nie jechałem 140 tylko 120km/h , a wg mnie oni przyspieszyli i wtedy schowałem sie za auto przede mną i jak pisałem wyprzedzili zestaw ja i ktos za mna i dopiero mnie zatrzymali- więc i tak nie mieli numerów. Wiadomo, że jak przyjdą na rozprawe to dupa mokra. Co do antyradarów -ja mam Cobrę chyba 7640 , ale sprawdzę za 5 stów działa na wszystko tylko trzeba dac do kalibracji i ma 360stopni czuwania. Może piknał bez powodu ale on częsciej pika niz jest zagrozenie np. jak masz kontrole prędkości na znaku świecacym z napisem "zwolnij 70". Generalnie anty ratuje od stacjonarnych , suszarek , ale z laserami jest troche strasznie bo masz jak piknie to masz 1 s na reakcję.

Kongres Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-04 22:29:28 /


I dobrze że nie przyjąłeś...
W sądzie grodzkim wyraź skruchę i wyjaśnij że masz złą sytuację finansową/jesteś studentem/żona rodziła... i jak miałeś czyste konto punktowe do tej pory z reguły da się stargować kwotę w okolicach 1/10 wysokości mandatu

slon666 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-04 22:42:57 /


no tu bym sie akurat nie zgodzil... raczej stargujesz na minimalne za to wykroczenie -czyli 400

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-04 22:50:06 /


Ja bym na Twoim miejscu zwrócił się po poradę do jakiegoś znajomego gliniarza i szukał uchybień w procedurze. Jeżeli oni gdziekolwiek złamali przepisy, to masz sprawę wygraną.

radzieckii / 2009-12-04 23:48:12 /


Mój znajomy miał przypadek, że nagrywali go dłuuuugo (kilkadziesiąt kilometrów) i złamał w tym czasie naprawdę wiele przepisów. Kwalifikowało go to do zabrania prawa jazdy. Szkopuł w tym, że wiedział, o obowiązku zatrzymania po pierwszym wykroczeniu i o tym, że rozmowy w radiowozie też są nagrywane. Panowie byli tak zaskoczeni jego wiedzą, że nie pozostało im nic innego jak oddać mu dokumenty i kazać jechać wolniej. Stąd moja sugestia, żebyś szukał uchybień proceduralnych.

radzieckii / 2009-12-04 23:55:23 /


Radziecki, zastanawiam się tylko, po co rejestrować wykroczenia kogoś przez dziesiąt kilometrów... To strata czasu i kasy. Najczęściej do odebrania papiera jakiemuś burakowi, który miał ochotę się "bujnąć" starczą 2-3 minuty. Jakoś to się kupy nie trzyma. Wybacz :(

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-05 00:02:03 /


Ptasiek racje ma nie bedzie mniej niz przewiduja widelki w Grodzkim, zadne bajania nie pomoga, chyba ze poprzesz to jakimis dokumentami. Moi drodzy kazdy pojazd policji zaopatrzony w wideorejestrator posiada "radar" bo tak naprawde radarem to juz ciezko nazwac. Najnowsze maja i do przodu i do tylu rejestracje. Pomyslcie: Wyposazenie takiego pojazdu kosztuje czasem ponad 100 tys czyli czasem wiecej niz auto w ktorym to jest zainstalowane. Same kamery , kable, jednostka rejestrujaca i wyswietlacz nigdy nie beda tyle kosztowac;) jest takie forum nazywa sie www.ifp.pl polecam w wyszukiwarke wklepac "radar" lub "wideoradar" duuuzo do poczytania;)

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-05 09:48:50 /


Ponoć oni właśnie nową zabawkę sobie sprowadzali do Stolycy i akurat trafił się jeleń, żeby przetestować. Nie jechałem z nim, więc 100% pewności nie mam. Natomiast faktem jest, że powinni zatrzymać delikwenta po pierwszym wykroczeniu. W przeciwnym razie mandat należy się też kierowcy radiowozu.

radzieckii / 2009-12-05 20:23:07 /


Pytanie nr.1 Czy musza mieć nr rejestracji? Nr 2 Czy jak mnie nagrywali to mogę powiedziec że to była prędkośc radiowozu a nie moja bo byłem 200-300 m przed mini?

Kongres Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-06 10:28:23 /


Miałem okazje niestety spotkać się z video. Na nagraniu była prędkość i moja i radiowozu. To był felerny powrót bo dostałem 2 strzały w przeciągu 15min. sumarycznie 800 + 14 :) Następnego dnia kupiłem cb i problem jak ręką odjął.. no nie licząc błysku sprzed 2 tygodni w Toruniu.
Tak apropo ktoś się oriętuje może czy na wlocie do Torunia od strony Bydgoszczy zaraz za macdonaldem to jest załadowany straszak czy może realfoto ?

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-06 11:51:16 /


Muszę Cię zmartwić Trójkącie.
Niestety to nie straszak i jest tam często załadowany.:(

Wiem, bo juz dwa razy sie na niego naciąłem w ciągu dwóch lat.


PzDr

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-06 17:40:46 /


jak jest straszak to chyba nie ma blysku?
czy zle mysle?

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-07 00:14:22 /


Najlepszy zestaw to anty radar i cb.
Ja niestety nie posiadam cb-(

Kongres Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-07 08:51:58 /


ja używam tylko CB, nie wiem jak dzisiejsze antyradary, ale kiedyś w Wawie pikały non-stop, np. na sklepy, poza tym bardziej ufam innym kierowcom niż takim urządzeniom.. no i CB jest legalne ;)

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-07 09:17:33 /


Niektóre puszki są wyposażone właśnie w straszaki które błyskają. Nie robi to zdjęcia tylko błyska i działa prewencyjnie.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-07 10:11:57 /


radzieckii bujda wyssana z palca. O ile fakt, że powinien zostać zatrzymany po pierwszym wykroczeniu, o tyle na pewno nie pojechałby wolno. Mógł dostać najmniej mandat za jedno wykroczenie lub kilka, jeżeli popełnił je w tym samym czasie. Np. wyprzedzał na ciągłej z nadmierną prędkością. Ale na pewno nie obeszłoby się bez mandatu lub postępowania.

dirk Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-07 23:05:48 /


No to jeszcze jedno pytanie _ Czy skrzyzowanie kasuje ograniczenie?
Nakaz jazdy 70 km/h był przed skrzyżowaniem , a nagrali mnie za gdzie teoretycznie było już 90km/h a co robi różnicę.

Kongres Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 09:34:42 /


Drogie bylo to twoje prawko chyba;) a tak na serio... wstydzil bys sie jako kierowca wyskakiwac z takim pytaniem...

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 09:38:56 /


Nie no to ciekawe pytanie jest, mnie tez kiedys policjanci tłumaczyli że już dawno tak nie ma że skrzyżowanie kasuje ogrnaiczenia, że od tego sa znaki.

Gnieciuch Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 11:06:57 /


Panowie... a jak kierowca który wyjeżdża z bocznej ulicy na rzeczonym skrzyżowaniu ma się dowiedzieć, że wcześniej był znak z ograniczeniem? Znak musi być powtórzony za skrzyżowaniem jeśli ograniczenie dalej obowiązuje..

Jakub. Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-08 11:23:37 /


Naprawde radze sie zastanowic zanim cos napiszecie, bo wychodzi na to , ze moj nastoletni brat zdajac karte motorowerowa ma wieksza wiedze na temat PRD niz piszacy;)

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 14:00:10 /


To ciekawe bo ja rok temu wimigałem się w ten sposób. Więc psy też nie wiedzą:)

Kongres Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 16:36:13 /


Nie wiem gdzie i z czego sie wymigales, ale znaki zakazu/nakazu wymagaja powtorzenia za skrzyzowaniem, jesli jest to faktycznie skrzyzowanie, a nie dojazd do parkingu/posesji/polna droga. A i wymigales sie u policjantow tudziez funkcjonariuszy policji a nie u psow, no chyba ze z Ciebie recydywa albo grypsujacy to wtedy masz pelne prawo... bo przecietnemu obywatelowi to nie wypada zwyczajnie...

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 17:08:19 /


Podepnę się. Wprawdzie nie tyczy się pytanie videoradaru, ale sprawa będzie miała finał w sądzie, więc chętnie poczytam Wasze opinie:
a więc:

Godzina 03:50 nad ranem, zjeżdżam z ronda absolutne zero innych pojazdów w ruchu, zero pieszych. Przy rondzie była stacja Orlen, ale wjazd na nią był tylko dla pojazdów jadących z naprzeciwka (wjeżdżających na rondo). A ja, z racji konieczności nagłego opuszczenia drogi, zaraz za zjazdem z ronda kierunek w lewo i ciach na stację benzynową. Niestety nie zauważyłem, że na stacji kręcił się radiowóz z parą młodocianych policjantów.
I teraz tak: podchodzi do mnie policjantka i mówi, że przekroczyłem ciągłą linię oraz złamałem nakaz jazdy na wprost (był znak) i chce mi wlepić 10pkt. i 450zł.
Odmówiłem przyjęcia mandatu. Policja nie pytała dlaczego wykonałem taki manewr, nie pytała dlaczego odmówiłem przyjęcia mandatu.
Moje pytania: Musiałem zjechać natychmiast z drogi z powodu nagłego pogorszenia samopoczucia: ostry ból.- czy jest to argument istotny w sądzie?
-Nie zamierzam wypierać się winy, natomiast 450zł i 10pkt. za taki skręt na absolutnie pustej drodze to lekka przesada (250zł i 5pkt za ciągłą oraz 200zł i 5pkt za złamanie nakazu jazdy prosto).
-Czy Policja może karać za jedno wykroczenie z kilku paragrafów? Tzn. czy jeśli dodatkowo stał by sobie tam teoretycznie zakaz skrętu w lewo, to oprócz 450zł i 10 pkt. dostałbym jeszcze dodatkowe zł i pkt. za złamanie także tego zakazu?
- Jaki mandat przewidziany jest dla jadącego autostradą pod prąd?
- Jaki mandat przewidziany jest dla wyprzedzającego na niewidocznym zakręcie lub pod wzniesienie na podwójnej ciągłej?
- Czy mogę wnioskować o obniżenie wysokośni mandatu i pkt. karnych z racji konieczności zjazdu z drogi oraz z racji nie stworzenia absolutnie żadnego zagrożenia w ruchu drogowym?
Ewentualne sugestie jak działać w sądzie?
Pozdr. i z góry dzięki za podpowiedzi.

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 17:31:35 /


Popieram Ludwika. Podwórkowa "grypsera" to żaden szpan.

granadabus / 2009-12-08 17:37:57 /


Coz co do stanu zdrowia bedziesz musial przedlozyc wykonane na twoj koszt badania i opinia bieglego;) jesli chcesz w ten sposob sprawe zalatwic, nie wiem czy wyjdzie taniej niz te 450 zl i 10 pkt... Kodeks Wykroczen dopuszcza sumowanie plnow i punktow za zbieg wykroczen do kwoty 1000 zl jednorazowo. przykro mi to mowic ale w tym przypadku chyba strzeliles sobie w stope. Sedzia moze tez Cie pograzyc na rozprawie jesli faktycznie biegly orzeknie o tych naglych bolach na twoja kozysc, to istnieje bardzo wysokie prawdopodobienstwo ze Sad zabierze Ci prawko i skieruje na badania, czy przypadkiem tymi bolami nie powodujesz zagrozenia w ruchu drogowym. Takie tlumaczenia to bron obosieczna....

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 17:42:39 /


Co do pozostalej reszty odnosnie sankcji za wykroczenia jakie wymieniles to wyprzedzanie i jazda pod prad na autostradzie polecam lekture taryfikatora! w necie na pewno sie znajdzie, co do ostatniego, masz 7 dni od daty popelnienia wykroczenia na ew. przyjecie mandatu. Prawo jest naogol bezduszne i nie rozroznia pory dnia oraz natezenia ruchu, chyba ze sa tzw "widelki" w taryfikatorze wtedy smialo wal do zespolu wykroczen w komisariacie, na terenie ktorego zaistnialo wykroczenie oczywiscie jesli kwota w widelkach Cie satysfakcjonuje i policjanci wyraza chec zalatwienia tej sprawy w ten sposob.

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 17:48:54 /


Zoggon jak policjankta do Ciebie podeszła to byłes w aucie czy już byłeś na zewnątrz ? Jeśli byłeś poza autem to nie przyznawaj się do niczego wmawiaj że wjechałes normalnie zgodnie z prawem a policjanci uwzieli się na Ciebie... ttylko zoorientuj się czy nie ma kamer w tamtym miejscu jeśli nie ma to sprawa jest Twoja, Ja tak wygrałem za jazde bez pasów. Po wyjściu z auta podjeżdża radiowóz i mówi że śledzili mnie i że nie miałem pasów zapiętych, ale jako że byłem poza autem to nic nie przyjmowałem, to nie Ja prowadziłem itp. itd. Przeszło... :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 17:50:46 /


ale z tym karaniem to tak chyba nie do konca, bo to trochę tak jakbym przekroczył prędkość o 30km/h i dostał mandat za to i jednocześnie dostał za przekroczenie o 20 i 10km/h ... bo 5 metrow dalej stał kolejny znak ograniczenia prędkości a za nim następny :)


co inne

a co do "psów" to sorry ale jak się nie wkurzyć jak dostajesz taki mandat za cos takiego co zoggon pisze ? funkcjonariusz policji by pouczył lub dał chociaż mniejszy mandat...

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-08 18:01:28 /


Byłem w aucie.
Ludwik: Ból spowodowany był zatruciem po spożyciu nieświeżego posiłku. Taka sytuacja może przydarzyć się każdemu... dlaczego więc powinienem mieć opinię biegłego? W ten sposób każdemu możnaby odebrać prawko. Jednocześnie mógłbym powiedzieć że poczułem się na tyle senny -zmęczony, iż postanowiłem natychmiast przerwać jazdę celem nie stwarzania zagrożenia.. za to także mogą mi zabrać prawko?
Po trzecie: jeśli kierujący np. ominie pojazd przepuszczający pieszych, będzie miał o np. 50km/h za dużo na budziku i będzie jechał bez świeteł i bez pasów? to rozumiem że wykroczenia się sumują...
Czy jednak można karać za jeden skręt przez podwójną ciągłą z kilku paragrafów?

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 18:03:41 /


HAHAHAHAHA Grzechu rozwalasz mnie!!!! Jakie argumenty!!! Na pustej stacji prawie nikt go nie zauważył na bank ... Pewnie sie uwzieli!!!! hahaha rozbawiłeś mnie

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-08 18:05:03 /


ps co do policji/ psów... 500zł i 10pkt. karnych dostaje baba jadąca prosche z prędkością 238km/h na polskiej autostradzie.
Za taki "felerny" skręt na totalnie pustej drodze nie stwarzając absolutnie żadnego realnego zagrożenia dostaję niemal identyczną karę.
Czy to jest fair? Można zrzucać winę na ustawodawcę, ale Policja/Psy winni mieć własny rozum i być wyrozumiali nie wobec piratów drogowych, ale wobec wykroczeń niewspółmiernie mniej szkodliwych, a nie nabijać gminną kasę, na odwal się albo mandat albo sąd. Ciekawi mnie najbardziej to czy jeden polcjant drugiemu wklepałby taki mandat... pytanie retoryczne (oczywiście offtop.)

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 18:07:56 /


Ptasiek śmiejesz się :) Ale pod klatką stało kilku sąsiadów ze mną jechały dwie osoby, był środek dnia, słoneczko świeciło i nic mi nie zrobili :) dobry wałek nie jest zły :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 18:08:49 /


Taryfikator nie pozwala na wlasny rozum.! a moze ich sprawdzasz? oni maja wytyczne ktorych musza przestrzegac, taka maja prace i musza wykonywac obowiazki.. co do tego skretu .. ok ... moze to za wysoka kara , ale przepisy sa jakie sa.

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-08 18:11:16 /


Zoggon, niestety, nie powinni miec wlasnego rozumu (jako aparatu interpretacji) Mają stosować procedury i bezwzglednie pilnowac przestrzegania prawa. Od tego są. A ze prawo chujowate, to juz inna sprawa, lecz wtedy nie do nich pretensje.

Mysza liil (EM) / 2009-12-08 18:11:20 /


Grzechu może ich rozśmieszyłeś i uznali ze ci odpuszczą :D

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-08 18:12:00 /


Pewnie rozbawiłeś ich jak mnie :>

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-08 18:12:22 /


Zoggon, czasem nawet nie wzywają do sądu tylko możesz dostać powiadomienie o wyroku, także nawet nie będziesz miał okazji się tłumaczyć :/ Może faktycznie warto się pofatygować na komisariat, porozmawiać jak człowiek i przyjąć? O ile to nie w Białymstoku np.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 18:57:29 /


Zoggon - ja nie widzę żadnego zagrożenia w jeździe 238 kmh autostradą ... w końcu te kilkadziesiąt kilometrów dalej na takiej samej drodze - też często 2 pasmowej autostradzie można tyle jechać i nikt się o to nie czepia... Na autostradach nie powinno być limitów prędkości tak jak w Niemczech .....


A wracając do Twojej sprawy ... nie wiem czy w ogóle wezwą Cię na rozprawę w sądzie grodzkim i czy będziesz mógł przedstawić swoje argumenty ... jeśli tak to ...

lektura kodeksu drogowego ...

Art 3.

1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie.

2. Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio do osoby znajdującej się w pobliżu drogi, jeżeli jej zachowanie mogłoby pociągnąć za sobą skutki, o których mowa w tym przepisie.

3. Jeżeli uczestnik ruchu lub inna osoba spowodowała jednak zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, jest obowiązana przedsięwziąć niezbędne środki w celu niezwłocznego usunięcia zagrożenia, a gdyby nie mogła tego uczynić, powinna o zagrożeniu uprzedzić innych uczestników ruchu.




Czyli moim zdaniem zastosowałeś się do tej zasady jak każe Ci prawo - poczułeś się słabo to zaniechałeś dalszej jazdy - wszystko jest w porządku... W końcu nie pojechałeś tam zatankować tylko kierowałeś się wyższą koniecznością ... Tak samo prawo pozwala na złamanie przepisów aby np. ustąpić miejsca karetce ...

I teraz tak - stał znak - nakaz jazdy prosto ? Ten niebieski ? Czy był zakaz skrętu w lewo ??? Może narysuj jakoś to rondko i układ tego skrzyżowania ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 19:07:12 /


I nie każda linia ciągła jest nieprzekraczalna - np. linia ciągła oddzielająca pobocze - teoretycznie nie możesz tam wjechać - ale w razie awarii ?

Również linie w poprzek drogi - łącznie ze znakiem np. STOP - też możesz je przejechać ... teoretycznie nie wolno przekraczać linii podwójnej ciągłej ... ale ... gdy przed Tobą pojazd ulegnie awarii to przecież musisz go jakoś ominąć (nie wyprzedzić) ... i co ? Wtedy też nie przejedziesz przez linie ciągłe ?

Raczej zakaz jej przekraczania dotyczy korzystania z przeciwnego pasa ruchu ... np. do wyprzedzenia innego pojazdu - ale o tym rozporządzenie milczy ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 19:24:12 /


sprawa tak wygląda:

przy czym w trakcie kontroli Policja nie pytała mnie o powód wykonania tego manewru oraz nie pytała mnie o powód odmowy przyjęcia mandatu a ja nie informowałem o tym także.
Na stacji nie tankowałem, po zakończeniu kontroli odjechałem ze stacji.

Obawiam się, że sędzia zapyta dlaczego skoro źle się czułem odjechałem zaraz po kontroli. Co mam powiedzieć? Że na skutek stresu związanego z kontrolą senność mi minęła? :/

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 19:34:59 /


Nie kombinuj tylko idz na komisariat i staraj sie o dolna granice widelek ... bo ci dojda koszta sadowe

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-08 19:42:19 /


w związku z tym wykroczeniem/ami obawiam się że nie ma widełek, natomiast nie ukrywam, że chodzi tutaj o punkty karne, nie o koszty finansowe. Zdecydowanie zamierzam podać okoliczności które skłoniły mnie do tego manewru, zamierzam przyznać się do winy, jednak ze względu na inne czynniki chcę złagodzenia wymiaru kary. Kwestia teraz tego jakie podać argumenty? Jak zachować się na przesłuchaniu na komisariacie oraz w sądzie by mieć szansę na złagodzenie kary.
Przyjęcie sugerowanego madantu w wys. 450zł+10pkt. nie jest dla mnie wyjściem z sytuacji.
Za wszelką pomoc z góry dzięki.

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 19:52:57 /


to powiedz ze chcesz przyjac mandat na 250 i 5 pkt za jedno z wykrocze.... moze sie uda

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-08 20:11:03 /


Nie chciałbym się wypowiadać na temat przytoczonych przykładów . Wielu z Was dość ochoczo zamienia mandat karny na sąd grodzki , pomijając pewniaki że wyjdziemy na czysto nie jest to dobry sposób . Orzeczenie obciażające z sądu grodzkiego pojawia sie jako wykroczenie w przypadku zapytania o tzw. niekaralność . Nie musze chyba tłumaczyć jakie może to miec konsekwencje np. przy rekrutacji do pracy ( sektor finansowy, wiele stanowisk kierowniczych ) często jest prośba o dostarczenie takiego zaświadczenia . Nie ma w nim wyszczególnienia za co tylko stwierdzenie że mamy "coś" w kartotece. Mi raz sie upiekło nie przyjmując mandatu , było to jakieś 400 km od domu niewieka mieścina kwota sporna 200 zł , nigdy nie przyszło żadne wezwanie do sadu grodzkiego . Moja hipoteza jest taka że policjan też człowiek zaś sprawa w sądzie grodzkim wymaga przygotowania góry papierów pewnie jeszcze przed zdaniem służby w danym dniu, policjant musi się na sprawę stawaić pewnie jak ma np. dzień wolny to też i to za frajer więc swoje zapiski z notesu zostawia jako kontrolę/pouczenie i tyle.

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 20:51:02 /


bogdan ma racje.
sektor finansowy.
a taksowkarz?

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 23:14:07 /


Bo jak inaczej dowieść swojej niewinności ? Toć sąd grodzki powinien wysłuchać stron i wydać wyrok.... Po co więc prawo odmowy mandatu skoro nie można nic nim zdziałać a jeszcze mogą Ci zasrać papiery ? I komu to prawo służy ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-08 23:50:45 /


jesli mapka jest OK to mogles zawrocic a policjant widzial to pod zlym kontem.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-09 00:05:45 /


Hola hola- jezeli potoczne używanie "pies" to recydywa - to sorka Ludwik3M , ale ty francuski piesek jesteś. To znaczy , że nie ma "kanara" tylko "pan konduktor" i nie używa sie o "qrwa" tylko "motyla noga". Sorka , ale mnie gościu rozwaliłeś.
Ja tu kombinuje jak złagodzic punkty (i znaku za skrzyżowaniem nie było) , a tu moralizatorka- katastrofa. A konkretów brak. I jeszcze jedno - pokażcie my takiego , co nie złamał żadnego zakazu i jezdzi "tylko" zgodnie z przepisami.
Tak jest taki- dziadek po 80-tce tamujacy ruch w niedziele bo jedzie 30 do kościoła. Ale gratuluje wymądrzania się.

Kongres Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-09 00:16:40 /


Konkrety juz byly - nic juz nie zrobisz, zaplacisz poczatkowa stawke lub wyzsza.

remi / 2009-12-09 00:57:55 /


Sorry Kongres ale to Ty mnie rozwalasz! obrazasz w ten sposob 100000 obywateli tego panstwa, ktorzy w dodatku mu sluza. Widze, zes sam jest francuzki piesek i w zyciu nie miales doczynienia z recydywa, konkretne odpowiedzi dostales juz w pierwszym poscie czego chcesz wiecej rozgrzeszenia? Uwazam, ze slowa "pies" , "kanar" sa slowami obrazliwymi, pomimo wszystkich uwag jakie kazdy z nas czasem ma do wykonawcow obu zawodow policjanta i kontrolera biletow. Zoggon! Musisz jakos udowodnic ze sie zle poczules na przyslowiowa gebe to ja tego nie widze, mysle ze to jest wybacz za slowa glupie tlumaczenie wymyslone napredce aby uniknac odpowiedzialnosci za swoje lenistwo. To tyle w tym temacie jak dla mnie to juz EOT bo sie zaraz zacznie offtop ;)

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-09 09:22:03 /


Zoggon, orzeczenie o lekarza o zatruciu pokarmowym, ostrej biegunce etc. i możesz rozmawiać najpierw ze stróżami prawa, a jeżeli nie wyda, to z sądem. Bez tego nidyrydy.
Trzeba było widząc gliniarzy wymyślić tą ściemę i złapać się za gębę i biegiem do kibla. Tam dwa palce w gardło (i dwa w tyłek, jak nie skutkuje, zamienić ręce miejscami) i wyjść śmierdząc pawiem. Gwarantuję, że nie chcieliby dawać Ci mandatu. Niestety ściema wymyślona po wszystkim nie jest ściemą a gwoździem do trumny.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-09 09:52:22 /


bogdanw nie jest. Wykroczenie to nie przestępstwo. Gdyby było tak jak mówisz, każdy mandat by był taką podstawą. Nie zależnie czy drogowy czy nie.

dirk Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-09 12:53:04 /


Jakoś wszyscy piszą o tym że po zatrzymaniu przez policję albo dostają mandaty kilkuset złotowe , albo też nie zgadzają sie na nie i sąd grodzki albo kosmos - nie wiem ale może w Katowicach są inne zwyczaje , ale ja dostaje ( a własciwie dostałem jeden ) wysokie mandaty , lub w ogóle jeśli nie chce mi sie z policją pogadać jak z ludzmi .
Jednak zawsze ilekroć cokolwiek bym zrobił to zawsze z można się jakoś dogadać , przecież policja to też człowiek i nie maszyna i rozumie jak sie mówi do niego.
Zogoon byłem niemal w takiej samej sytuacji jak ty swego czasu przekroczyłem podwójną ciągłą wjechałem w zakaz i co ?Też zwaliłem na złe samopoczucie i dostałem dwadzieścia złotych za zaśmiecanie miasta. Przykładów mozna mnożyć. Może nie trzeba od razu naskakiwać na policje tylko spokojnie porozmawiać ?
Swego czasu z Arnim jeszcze w Kielcach zatrzymaliśmy sie na skrzyżowaniu i na pasach ( bo to po wódke trzeba było skoczyć - miało być siedemset i 10 pkt) - po przekazaniu mi kluczyków i dokumentów od samochodu Arniego ( bo miał już kpl. punktów ) , zgadało sie do 300 zł i jednego punktu i idzcie w pokoju..
Może warto wyluzować sie czasami ;)
ps. swoją drogą z kielecką policją to ciężko sie negocjuje

cortinas !G.O.P! / 2009-12-09 13:29:57 /


Toz ja ze 100 za picie pod sklepem tez wynegocjowałem 50 za zasmiecanie, bo przeciez wcale nie pilem tego piwa tylko rzuciłem kapsel jak wszyscy widzieli ;) Zawsze to lepiej troche, a pouczać nie chcieli, bo stwierdzili ze bede sie z nich smial z kolegami ;) Dlatego najnizszy, ale przyjąłem.

Mysza liil (EM) / 2009-12-09 13:50:03 /


Te kapsle ;) .. A to z puszki piłeś tak ? ;)

cortinas !G.O.P! / 2009-12-09 13:56:20 /


Bo Katowiccy policjanci to naprawdę fajne chłopaki ! Mam z nimi częste spotkania i złego słowa nie mogę na nich powiedzieć. W przeciwieństwie do Krakusów.

granadabus / 2009-12-09 14:22:31 /


Kwestja jest taka , że z psami nie było rozmowy i dlatego sa psami. Gdyby było inaczej byliby Panami Policjantami. Ja też staram sie dogadywać , ale jak nie pokazuja mi całego filmu tylko klatkę z najwyższą prędkością to skad mam wiedzieć czy jechali za mna np. 30 sek i to wg prawa jest czas ktory musi byc spełniony do określenia pojazdu przez mini, czy po prostu jak przyspieszali to im tyle wyszło w piku? Dlatego odmówiłem przyjecia.

Kongres Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-09 14:44:05 /


a moim zdaniem połowa złej policji to się bierze dzięki nam ... bo nawet jak się dostaje na służbę ktoś normalny i taki chciałby być, to jak nasłucha się "psy, hwdp, jp" itp to się im odniechciewa napewno :)..

Mnie już kilka krotnie zatrzymali w capri, często na jakiś uślizgach i innych zabawach, za każdym razem zapowiadała się ciężka rozmowa bo nastawieni jak na bandyte z bmw. Dopiero normalna rozmowa, żadne lizanie dupy - zwyczajna rozmowa i większość spotkań kończyła się upomnieniem.

Mirek K. / 2009-12-09 14:44:08 /


też myślałem, że ze ślaskimi da sie zawsze dogadać ale ostatnio przegieli.... koniec z pobłażliwością za ich stan umysłowy, obraziłem sie.

Kuki.vel.Krzak Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-09 14:46:09 /


Też mnie raz udupili Katowiccy, ale byłem winien (prędkość) i nie mam pretensji, ale po rozmowie okazało się że obydwaj pochodzą z...Nysy a pracują w Katowicach. Wychodzi na to że jedynie rodowity "hanys" to fajny chłop...

granadabus / 2009-12-09 15:05:28 /


Bo my to ogólnie wpożo ;) - GOP ! :D:D

cortinas !G.O.P! / 2009-12-09 15:54:34 /


Nigdy nie myślałem inaczej. :)

granadabus / 2009-12-09 19:14:18 /


Kongres, złamałeś przepisy czy nie ? Naraziłeś na niebezpieczeństwo innych, czy nie ? Wykłócasz się o sprawy techniczne, o to czy mogą nałożyc mandat czy nie, a zapominasz o co w ogóle chodzi ? Jeżeli nie złamałeś przepisów to przepraszam, ale biorąc pod uwagę twój stosunek do policji to tylko jedno nasuwa się na myśl ... Ja też czasem łamie przepisy, ale przyjmuje także mandat !

Obrażasz policje, a nie bierzesz pod uwagę, że pracują na Twój spokój, żeby kiedyś ktoś inny nie zepchnął Cię z drogi. Pracują za psie ale pieniądze, a ostatnio nawet własne mydło muszą do pracy przynosić. Na pewno brakuje im sporo do ideału, ale wierz mi że bez nich byłoby znacznie gorzej.


Nie pracuje w policji. Irytują mnie wątki tego typu.

Pozdrawiam

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-09 19:40:11 /


Dobrze - a czy im wolno bezkarnie łamać przepisy których pilnują ? Ja regularnie jeżdżę trasą gdzie jest wyjazd z miasta 4 pasy ruchu i 50 kmh- bo teren zabudowany. Na tym wyjeździe jest wielka jednostka ze szkołą policji....

Jest takie miejsce gdzie wyjeżdżasz na most i nie widać drogi dalej - regularnie stoi tam radiowóz z suszarką i łapie "frajerów". Tymczasem wielokrotnie udało mi się jechać w tym miejscu za innym radiowozem 70 - 90 - 110 rekordzista miał 140 ;-) I nie jechał na sygnale i na żadną interwencję ... jechał sobie do bazy ...

Podobnie parkowanie na drodze dla rowerów gdy są wolne miejsca w pobliżu czy na zakazie ... kto im da mandat ? ;-)


Może i Kongres złamał w jakimś stopniu przepisy - ale jeśli nie chcieli mu pokazać całego filmu gdy jechali od niego znacznie szybciej - gdy się chce kogoś dogonić trzeba jechać szybciej ... i tą prędkość podali jako prędkość wykroczenia to chyba coś tu jest nie tak. A co się dzieje gdy radiowóz złamie przepisy ? Gdy rozbije się o Twoje auto ? O ich przyznaniu się do winy możesz zapomnieć .... Nie życzę nikomu ale miałbym tak rozbitego mojego Fordzika na drodze z pierwszeństwem ... ale radiowóz był większy i silniejszy (terenówka) nie jechał wcale 50kmh w mieście a ja chciałem mieć całe auto ... wolałem sobie opony zetrzeć niż naprawiać blachę na własny koszt .. Więc jak w każdym przypadku są te złe i dobre strony - a niestety nasza policja sama nie stosuje się do porządku którego pilnuje...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-09 19:57:54 /


Jak w każdej historii jest ziarno prawdy, tak i w Twojej wypowiedzi jest takie ziarno, ale ogółem MikeB4 to takie same pieprzenie jak kilku osób wyżej. Gorzkie żale wyssane z palca.

dirk Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-09 20:44:37 /


Wyssane z palca jest jeżdżenie za radiowozem w miejscu w którym codziennie koszą z niemal trzykrotnie przekroczoną szybkością ??? Ja wiem , że to też ludzie - ale przynajmniej u mnie w mieście sporo sobie nadużywają prawa jeśli chodzi o drogówkę ... 140 na 50 to zdrowe przegięcie .... jeszcze rozumiałbym na sygnale ... mam Ci nagrać i pokazać z numerami radiowozu żebyś uwierzył ???

Pozatym media tworzą taki obraz - że kierowcy jeżdżą szybko - bo ? Bo co ? Bo chcą ? No dlaczego to już nie podają i nikt się nad tym nie zastanawia. Dziś w wiadomościach słyszałem narzekania Policji na CB radio i jakieś tam oburzenie ... zyski widocznie spadają ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-09 22:07:54 /


Kurdę znowu moralizatorzy Sowa jedziesz pustą drogą S7 dwa nowe pasy jest 21:30 ruch żaden , masz przed sobą sponsora i nie bawisz się w spogladanie na licznik , ale też żadne wyścigi. Widzisz ograniczenie , ale nie zwalniasz bo jest PUSTO - dwa samochody - przejeżdzasz jakieś 120km/h - Widzisz w lusterku jak wyjeżdza wózek ze skrzyżowania i pocina za tobą. Kontrolnie chowasz sie przed mijany samochód ( więc nie mogli nagrywać) Wjeżdzasz w teren zabudowany - Vectra jedzie za renówka za tobą - widza że nie szalejesz i po 2km cię łapia z kierowca z przodu. Nie pokazują filmu tylko jedną migawkę na pauzie gdzie twój samochód z tym przed toba jest tak daleko że widac tylko swiatła tylne w oddali- ani jaki to samochód , ani rejestracji nic . Później nie widac kontynuacji jak jada za tobą bo nie pokazują tylko od razu dycha i forsa. No i co robisz w takim momencie?????

Kongres Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-09 22:30:21 /


W wiekszosci panstw policja nagina prawo pod swoje, aktualne potrzeby.
Jakie panstwo - taka i policja - przykład idzie z góry.

stiop3 / 2009-12-09 22:44:03 /


Sytuacja z niedzieli rano 6:30. Jade dostawczakiem w wawie na innych numerach.
Zatrzymują mnie psy. Podchodzi młody i mówi - no gdzie sie tak spieszymy- jechałem Lublinem:)) 50 km/h. - mam prace do wykonania. A oni - no to sobie posprawdzamy- i co ?? Sprawdził OC AC , przegląd ,luzy kiery, trójkąt i nawineła sie gaśnica do 2008. Pytam - co mam na celu kontrola - bo 10 puntos wisi- chyba nie stan trzeźwości po sobocie?. A on to bedzie mandacik- no to myslę znowu puntos , ale twardy dogaduje - Panowie sratata..... Ten drugi starszy w samochodzie leży na fotelu pasażera ( wczorajszy mocno na pierwszy rzut oka) i spod łba - To jakie ma Pan propozycje?? Rzucam 20. A on na to 50. Wyciagam z kieszeni 50zł ( jest jeszcze ciemno ) młody wyciaga garabe i oficjalnie bierze oddajac mi papiery.
Zajebista panowie policja, czapki z głów - a na pomorzu to pewnie juz policjanci ze skandynawii a 3M to ich obrońcy. Może mamy w Kielcach i Warszawie inną Polskę?
Panowie to są normalne PSY - a dodam jeszcze że ostatnią kontrolę miałem 6-7 lat temu i było INACZEJ. Wyłaczam sie z dyskusji bo watek nie mial na celu podgrzewania innych punktów widzenia na świat ,tylko pomocy. Więc dopiski , że jestem pirat traktuje jako wypowiedzi niedzielnych kierowców i tych co nie wiedza jakie są realia , tylko słodkie pierdzenie o ideałach.
Pozdro dla wszystkich

Kongres Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-09 23:05:49 /


Jednak w większości państw Policja nie jest od naginania prawa tylko od jego egzekwowania ... i tak w Niemczech nie zobaczysz radiowozu jadącego bez sygnału 140 po mieście ... raczej będziesz za nim jechał 50 jak będzie 50 a 40 jak będzie 40 .... jeśli zły przykład idzie z góry to znaczy , że prawo istnieje tylko aby istnieć a nikt się do niego stosować nie ma zamiaru ... :-/ W ten sposób nigdy niczego nie nauczą kierowców - to tak jakbyś bił dziecko i zabierał mu kieszonkowe za wchodzenie w mokrych butach do domu a sam wchodził w mokrych i ubłoconych ... I masz rację - zły przykład idzie z góry ... tam gdzie najgłupszy i najbardziej niepotrzebny znak - tam będzie stał radiowóz z radarem...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-09 23:06:50 /


Kongres wez zaloz partie!

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-09 23:13:25 /


Jak czytam takich gości jak Kongres to wstyd mi, że też jestem z Warszawy...
Niestety, odsetek napływu + potomków napływu wyjątkowo tutaj wysoki.

Konar / 2009-12-09 23:16:42 /


oczywiscie, ze w Niemczech nie zobaczysz, ale to panstwo jest, niestety, duzo lepiej poukładane niż Polska - i tam nie zobaczysz tez nagminnie łamiących prawo kierowcow. Ale i w Niemczech zdarza sie policji byc sku....mi, jak rowniez brac w łapę!

stiop3 / 2009-12-09 23:18:57 /


Miałem nie napisać juz nic , ale PRAWDZIWY WARSZAWIACY TO W POWSTANIU ZGINĘLI

Kongres Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-09 23:30:39 /


Kurna idźcie sobie do baru i pogadajcie. Czy to jest jakieś kółko różańcowe? Musi być tu taki burdel? Przez jakiś czas już na forum było dobrze. Znowu zaczyna się pitolenie o wszystkim czyli niczym.

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-09 23:35:35 /


Stiop - niestety mam pecha bywać często po parę razy w roku w Niemczech ;-) I stosują się oni do znaków ograniczeń zupełnie tak jak Polacy czyli podobnie jak gdyby nie istniały - ale gdy jest ruchliwe miasto to rzeczywiście jadą 50 i wolniej bo każdy tak jedzie i jakoś głupio się wyróżniać ... i też zdarzają się kontrole Policji i fotoradary ..... ale przy niebezpiecznych skrzyżowaniach na mniejszych drogach krajowych gdzie jest ograniczenie prędkości - nie ma tam za bardzo skrzynek na stałe - tylko lotne patrole ze sprzętem w bagażniku samochodu .... na autostradach Policję i ichniejszy ITD można spotkać jedynie na parkingach ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-09 23:54:40 /


Kongres jak za gaśnice mandat chciał Ci wlepić to dałbyś się zrobić jak dziecko. Data ważności na gaśnicy nic nie znaczy. Gaśnica ma być sprawna. Może być nawet z 1966 roku. Sprawność można sprawdzić przy policji przez jej odpalenie:)
Ja tam lubię Policję, doświadczenia mam raczej pozytywne. Za ucieczkę przez nimi dostałem mandat 200PLN, za bączki na parkingu przed stadionem Lecha 0PLN - policjant na moje pytanie czy będzie mandat ze zdziwieniem zapytał: "ZA CO????"
Współczuje im tego, ze zarabiają gówniane pieniądze.
Denerwują mnie ich przedwczesne emerytury. (Do 60 powinni pracować co najmniej, bez możliwości wcześniejszej emerytury).
Moja sympatia pewnie wynika z tego, że zazwyczaj ich nie prowokuje, jeżdżę normalnie, bo chce żyć i jak nie zachowuje się debilnie na drodze to też inaczej mnie traktują.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-09 23:58:48 /


Kurka - Nie każdy zna przepisy (reguły) zatrzymywania kierowców przez policję, nie dla tego że jest głupi , a ma prawko- tylko dlatego że są niuanse -jak coś chcę zgłebić to czytam. W tym wątku idę po lini małego oporu i chce z BRACI Fordowskiej coś zyskać.
Mam w przyszłości 10 puntos, a tu "wiesniaka" wg. vel mości "innych" WARSZAWIAKÓW ze mnie robią , albo recydywę. Z kim tu gadać???
Wolę wypowiedzi "wyraż skruche nie masz szans" niż "mądralińskich"- to i owo.
Moją ideą założenia wątku było wsparcie sie nawzajem- w przypadku , gdy kogoś dotknie nie do końca wporządku postępowanie policji. Tutaj spodkałem sie z krytyką. W jakim to świetle stawia to "kumpli" ?- nie ma kumpli- tylko sfrutrowani ludzie i "warszawiacy" -których rejestacji nie chce mieć jak jadę w góry czy nad morze. A dlaczego ?? Cóż -pozycja widzenia ,zależy od pozycji siedzienia. A reszta Świata to ludzie śmiecie-( GRATULACJE

Kongres Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-10 00:25:54 /


Chill.... przeczytaj od poczatku co pisales i wtedy teorie wysnuwaj. Kongres nie badz nowym zadymiarzem na forum

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-10 00:29:04 /


Nie szukam zadymy - to każdy zrobi - może nie napisałem o całości od razu - ale to emocje. Pozdrawiam

Kongres Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-10 00:34:21 /


Spoko Panie Kongres :). Wiem o czym mówisz. Policjanci to często sepy żerujące na ludzkiej naiwności i strachu. Przez 7 lat jeździłem po warszawie i okolicach samochodem na warszawskich blachach, to kontrole miałem tylko w Ełku i Gdańsku. Od 1.5 roku jeźdze na blachach EL i miałem z 5 kontroli na samej poznańskiej.

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-10 06:47:37 /


Dredzioch, ten wiek emertyalny 60 lat to zly pomysł dla nich, praca by im zjebała w mózgu do końca, dlatego w trosce o rodziny gonią ich z tej beznadziejnej roboty wcześniej...

Mysza liil (EM) / 2009-12-10 07:15:56 /


A niech pracują dłużej .... bardzo dobrze - chcą im zrobić poprzeczkę 55 ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-10 09:45:41 /


podobno na tym forum jest kilku policjantów niech sie oni wypowiedzą jak to z tym zatrzymywaniem jest

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-10 17:48:04 /


juz to zrobili

Mysza liil (EM) / 2009-12-10 18:03:30 /


aha bo ja nie wiem kto jest policjantem tutaj ale podejrzewam że Ludwik_3M

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-10 18:20:46 /


ja jestem ;)

Mysza liil (EM) / 2009-12-10 18:26:34 /


ale Ludwik nie jest z drogówki ;)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-10 18:28:03 /


no i Mysza, ale Mysza jest detektyw :D

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-10 18:29:14 /


Tak tak, ja mam prywatne biuro dochodzeniowe :)

Mysza liil (EM) / 2009-12-10 18:32:04 /


jak sie znajdzie ktoś z drogówki, to ja poproszę o konsultację dot. jazdy na rondzie :)) bo mam pewną wątpliwość :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-10 18:35:36 /


to ronda sa chujowe, najgorzej jak maja 2 pasy w koło, i 2 pasy do zjezdzania, i nie wymalowano na nich ciągłych linii... wtedy to nikt nie wie o co chodzi. Stuklem sie tak bo mi sie z prawej wbil przed mache jak zjezdzalem z ronda, ps...olicja to widziala, odkrecili glowy, i trza bylo sie rozjechać...

Mysza liil (EM) / 2009-12-10 18:55:34 /


Co chciałbyś wiedzieć o rondzie ? ;-) Drogówka to ...aaaa szkoda klawiatury ;-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-10 19:20:52 /


ok, jade sobie tak jak niebieskie strzałki.
wjeżdzam na zielonym, jedyne czerwone jakie napotykam na swojej drodze to to po prawej stronie przy włączaniu się już w drogę w przeciwnym kierunku, teoretycznie nie mogę przekroczyć linii sygnalizatora z czerwonym światłem, tyle że kiedy dojeżdzam do linii (czyli już do zielonego światła który pozwala mi wjechać przez tory) to to czerwone światło już jest za mną i nawet go nie widzę :)



no to pytanie jest czy mozna na jednej zmianie świateł zawrócić na rondzie, czy trzeba postać na czerwonym, i potem podjechać kawałeczek i znowu troche postać na kolejnym czerwonym? :))

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-10 19:21:33 /


O kur.. chcesz sie polansować po włosku zimówkami przy maździe i w sierce na facebooku?

Mysza liil (EM) / 2009-12-10 19:27:57 /


Daszynski to w ogole nie rondo tylko skrzyżowanie z wyspą centralną, czyli tak jakby cztery oddzielne skrzyżowania połączone jednym systemem świateł i układem pierwszeństw :D

Wydaje mi się, że nie wolno Ci skręcić w lewo na czerwonym (o ile nie ma pod sygnalizatorem zielonej strzałki)

Konar / 2009-12-10 19:29:35 /


Jak dla mnie:

Jak tak jak namalowałeś, (sygnalizacja przed rondem i w rondzie) to ja to widzę tak: wjeżdżasz na rondo skręcasz w lewo, przepuszczając tramwaje, i zatrzymujesz się na 180' na czerwonym, później masz zielone i stajesz na 270' czerwonym i dopiero zjeżdżasz... (1zielone 2czerowne)

Natomiast jak sygnalizacja jest tylko na wjeździe na rondo, to jak ci się uda wbić to przejedziesz na 1 zmianie (przepuszczając tych z 180')

gut?
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-10 19:29:57 /


Mac pojedź na rondo pod rotundę, albo pod centralny skręt w lewo to 3 razy czerwone światło, albo na lewoskręt do castoramy na jerozolimskich, a Ty chcesz zawrotkę zrobić na jednych światłach nie za dobrze byś miał :) - jeździć trzeba zgodnie z przepisami. Tak nakazuje prawo. I tak jeden debil w Wawie to zinterpretował. Oczywiście mówię tu o jednym z "zarządców" ruchu.

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-10 21:42:59 /


oj Mysza nie czepiaj sie :)

co do ronda pod rotundą to, wiadomo, jadę tak jak można, czyli ciągle trzeba stać na osobnej sygnalizacji do jazdy w lewo, ale tam gdzie pokazałem nie ma tych świateł, są tylko te do jazdy prosto :)

jak jade do 2oo to tam zawracam i się zawsze zastanawiam czy dobrze robie, bo zawracam "na raz" na jednej zmianie świateł :)

czyli rozumiem, że jednak źle chyba robię przejeżdzając przez to czerwone światło :)

a jest tu ktoś kto się na prawdę zna na przepisach (nie umniejszając wiedzy powyżej wpisanych :p ) i powie na 100% jak jest? :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-11 01:36:49 /


Mac13k
1. to nie jest rondo (skrzyżowanie o ruchu korężnym oznaczone znakiem nakazu C-12), tylko skrzyżowanie z wyspą centralną.
2.Pokonujesz to skrzyżowanie na 3 razy:


#1#



3. podstawa:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRÓW INFRASTRUKTURY ORAZ SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych. (Dz. U. z dnia 12 października 2002 r.)
Rozdział 4
Znaki drogowe poziome
§ 89 ust. 3. Znak P-14 "linia warunkowego zatrzymania złożona z prostokątów" wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu na skrzyżowaniu, przed przejściem dla pieszych lub przed sygnałem świetlnym.
Rozdział 5
Sygnały świetlne nadawane przez urządzenia umieszczone na drodze
§ 99. 1. Zatrzymanie pojazdu wynikające z nadawanego sygnału powinno nastąpić przed linią zatrzymania, a w razie jej braku - przed sygnalizatorem.
2. Jeżeli sygnalizator jest umieszczony nad jezdnią, to zatrzymanie pojazdu wynikające z
nadawanego sygnału powinno nastąpić przed linią zatrzymania, a w razie jej braku - przed jezdnią, nad którą sygnalizator został umieszczony
.
.
Ile razy mam powtarzać, że dla własnego komfortu i bezpieczeństwa KAŻDY KIEROWCA RAZ W ROKU POWINIEN PRZECZYTAĆ KODEKS.
Płakać mi się chce jak widzę wasze dyskusje na pograniczu SF i czarnych komedii.
I nie jestem policjantem i nie mam nic wspólnego z ruchem drogowym poza posiadaniem prawa jazdy.
.
.
.
Jakby się ktoś chciał douczyć:
http://www.krbrd.gov.pl/prawo/rozporz_MI_i_MSWiA_w_spr_znakow_znaki_31_07_2002.pdf
http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20051080908&type=3

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-11 09:47:35 /


Zdjęcie nie poszło, proszę moderatorów jak mogą o wklejenie na miejsce

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-11 09:50:10 /


Tam Panowie jest znak C-12, więc to skrzyżowanie jest rondem nie tylko z nazwy. Wszystkie sygnalizatory na nim to S-1, czyli obowiązują wszystkich, a nie tylko jadących prosto. Jeżeli nie ma wyznaczonej linii zatrzymania, to powinieneś zatrzymać się przed sygnalizatorem. Ciesz się, że nie zarobiłeś mandatu, bo byłby w pełni zasłużony.
Z ciekawostek, to może mały quiz dla warszawiaków. Ile mamy rond na których obowiązuje zakaz skrętu w lewo?

radzieckii / 2009-12-13 00:15:59 /


zależy od której strony wjazd na rondo. Np. najbardziej znane rondo z zakazem skrętu w lewo "z palmą" ma ten zakaz tylko dla jadących od strony centrum. Na tym samym rondzie jadący od strony Mostu Poniatowskiego skręcić w lewo mogą :)

Pablo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-13 10:27:15 /


radzieckii, nie wiem ile ich jest, ale mam pytanko:
na takim rondzie zawracać nie wolno, czyli tak naprawdę w kółko też nie... zgadza się? Zakaz zawracania na rondzie... kiedyś do drogówki zrobiłem wielkie oczy : "ale oco chodzi?? jak to mandat??" dla mnie bezsens :/

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-13 11:15:13 /


Skrzyżowanie o ruchu okrężnym (rondo - oznaczone znakiem C-12) różni się tym od skrzyżowania z wyspą centralną, że zawieszono na nim działanie "reguły prawej ręki", czyli nadjeżdżający z lewej (jadący po rondzie) ma pierwszeństwo, a nadjeżdżający z prawej (wjeżdżający na rondo) stoi. I nie ma znaczenia że to rondo dla zakazów skrętu i zawracania.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-14 08:28:02 /


a od kiedy to nadjezdzajacy z prawej czyli wjezdzajacy na rondo stoi? jak nie ma znaku zoltego trojkata do gory nogami, to nie stoi. A ze przeważnie te znaki są, to już inna sprawa.

Mysza liil (EM) / 2009-12-14 10:04:19 /


Tak, Mysza uogólniłem, twoja racja jest twojsza niż moja racja jest mojsza.
§ 36. 1. Znak C-12 "ruch okrężny" oznacza, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku.
2. Znak C-12 występujący łącznie ze znakiem A-7 oznacza pierwszeństwo kierującego znajdującego się na skrzyżowaniu przed kierującym wjeżdżającym (wchodzącym) na to skrzyżowanie

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-14 13:31:54 /


pozwolę sobie odświeżyć temat, który poruszałem w tym wątku dot. mojego wykroczenia odnośnie złego skrętu z ronda. (rys. w jednym z wcześniejszych moich postów).
Informacja, którą przytoczę z pewnością przyda się w przyszłości klubowiczom.
Otóż Pani Policjantka sugerując mandat 450zł + 10pkt. popełniła błąd.
Istnieje cóś takiego jak Rozporządzenie w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy drogowe. (Dz.U. 236 poz. 1998 z dn. 20 XII 2002)
Par. 2 ust. 5 mówi:
"Jeżeli 1 czyn narusza 2 lub więcej znaków określonych kodami C5 do C11, w ewidencji (puntkowej) wpisuje się to naruszenie, którego kod ma mniejszy znacznik liczbowy."
W moim przypadku naruszyłem znaki C8 oraz C11. We związku ze szczym nie powinienem dostać 450zł i 10 punktów ale 450zł i 5 punków.
pozdrawiam.

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-12-15 15:02:04 /


O... i takie podejście do problemu mi się podoba proszę kolegi... Jeszcze link do zassania tegoż rozporządzenia poproszę.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-16 09:29:27 /


Moja przygoda z odmową przyjęcia mandatu w przypadku jak w postach powyżej zakończyła się wreszcie wyrokiem sądu.
Zamiast 450zł i 10 pkt. Sąd zasądził karę 300zł i 5pkt. +50zł kosztów postępowania. Chyba cytowany w zeznaniu przepis, opis sytuacji ze wszelkimi aspektami sąd wziął pod uwagę, bo i chyba kara finansowa niższa niż taryfikator przewiduje.
pozzzdr..

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-29 19:21:27 /


Co autorzy mają na myśli?http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100731/AUTO/981325355

granadabus / 2010-08-04 16:16:09 /


jak to co?
Zamiast naprawić drogę, stawiają znak "uwaga, poprzeczny garb" i uważają sprawę za załatwioną.
Podobnie w tej sytuacji - zamiast nadążać za rozwojem motoryzacji czyli: modernizować i budować z głową nowe drogi - zaostrzają sankcje za próbę sprawnego poruszania się po istniejących wyrobach drogopodobnych, co skutecznie uniemożliwiają nam wszelkie ograniczenia, nota bene stawiane przez ignorantów w kwestii ruchu drogowego, czyli urzędasów z wydziału komunikacji.
"Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch...a za moją kasę"
Jeszcze ktoś chciał coś dodać?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-08-04 17:06:24 /


Też tak to odebrałem, niestety...

granadabus / 2010-08-04 17:30:47 /


Nie no. Powaliło mnie normalnie na kolana.
I co k... Jak mnie teraz, zawodowemu kierowcy ciężarówki wezmą prawo jazdy to mam wyjebac najpierw 1000 na prawko kat B, a potem gdzieś ponad 10000 na prawko kat C i E plus jeszcze odnowa wszystkie badania i szkolenia dodatkowe a za to kolejne tysiace lecą.
No chyba ich kurwa popierdoliło !

Ten przepis nie zmieni nic w kwesti przepisowego poruszania sie po drogach tylko spowoduje to ze policja stanie sie bardziej skorumpowana.
Bo jak mają mnie zabrac źródło utrzymania to pierwszy wlepie gliniażowi tysiaka do łapy bo i tak bedzie to dziesieć razy taniej niż gdybym miał od nowa prawko robić

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-08-04 20:45:34 /


Niestety mamy niż demograficzny i pokolenie 18 latków nie dopisało

w ośrodkach egzaminacyjnych są pustki , i może to maja na celu te przepisy.

Lukruś / 2010-08-04 20:49:36 /


Z tymi kosztami uzyskania uprawnień do kierowania ciężarówką/autobusem już od ponad roku jest zdzierstwo. Świadectwo kwalifikacji kosztuje 6-8K zł, bez którego oczywiście jeździć nie można bo "sie nie ma uprawnień".
A co do tego braku możliwości odzyskania prawka to wolałbym dostać raz na x lat mandat za brak uprawnień niż tłuc się autobusami. Proste;-)

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-08-04 22:20:02 /


dla kierowców posiadających uprawnienia, to akurat kurs na przewóz rzeczy/osób w takiej cenie jest na rękę. Aktualizacja kursu nie kosztuje dużo, natomiast wysoka cena kursu eliminuje z rynku pracy nowych kierowców, bo mało kogo będzie obecnie stać na wywalenie 10tys. żeby być kierowcą autobusu lub tira. Pozostaje kredyt, bo ani Urząd Pracy ani pracodawcy nie będą finansować takich cen. A jeśli już jakiś prywaciaż będzie chciał zainwestować w przyszłego pracownika, to napewno w zamian za kilkuletnią lojalkę, na co nie zgodzi się żaden pracownik. Tutaj to najbardziej trzesą portkami przewoźnicy, bo wiedzą, że przy takich cenach niedługo (5-6 lat) skończy się poniewierka i wyzysk kierowców, bo będzie ich po prostu deficyt. I to właśnie stowarzyszenie przewoźników próbuje przepychać w sejmie projekty dot. obniżenia cen za kursy. Odnośnie nowych kierowców -cóż pewno utwierdzają się w przekonaniu, że Polska to chory kraj.
I tak jak ktoś powyżej powiedział: to nie kierowcy niedostosowują swojej jazdy do warunków drogowych. To uwarunkowania drogowe są niedostosowane do funkcjonowania społeczeństwa w XXI wieku w Europie.

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-08-04 23:47:23 /


Czyli co? Popaprańcy zmienią przepisy bo 192 debili w zeszłym i 77 w tym roku nastukało ponad 24 pkty? Przecież nas miliony jeżdżą po drogach... to są jakieś śladowe ilości!!!!!!!

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-08-05 07:20:47 /