logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » sklepy,warsztaty,fachowcy » Membrana do gaźnika

Membrana do gaźnika

poszukuje adresu zakładu produkcyjnego, ktory wytwarza materiał bedący podstawa do produkcji płóciennych membran gaznikowych.Material ten jest nawinięty na rulony 50m o szerokosci okolo 0,8-0,9 m.Prosze o jakiekolwiek informacje na ten temat. Z góry Dzieki.

smyrgu23 / 2004-05-01 18:20:41 /


Odgrzebuje starocia, może przez te 7 lat natknął się ktoś na taki materiał w sprzedaży? Trafiłem na coś takiego na allegro : http://allegro.pl/membrana-pompy-paliwa-material-na-membrane-i2374089310.html

japer Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-07-12 21:10:31 /


Ile chcesz zrobić tych membran?
Ja dorabiałem membrany z membrany parownika, a ostatnio trafiłem na super materiał w starych polskich junkersach, grubość jak membrany gaźnikowe. Dorobiłem wszystkie membrany do solexa z tego i jak na razie sprawdza sie super...

japier - nie wiem czy taki materiał na pompy nie bedzie za gruby...

Kilgore / 2012-07-12 22:24:47 /


junkersach powiadasz? dobrze wiedzieć na przyszłość. Jeszcze zostaje temat membrany do pompy paliwa - grubszej niż te w gaźniku, szkoda wyrzucać pompy ( tu akurat chodzi o tą "nierozbieralną", zawalcowywaną po obwodzie) jak tylko membrana jest dziurawa. Właśnie nie wiem ile ma to z allegro, ta w pompie ma około 1mm.

japer Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-07-12 22:36:59 /


hm bardzo możliwe że np z tego by dorobił: http://nagaz24.pl/membrana-reduktora-lr-renzomatic-d172-h-0-2,s,455,p,pl.html , średnica membrany w pompie to około 7cm, może się udać. Dzięki za pomysł z parownikiem Kilgore!

japer Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-07-12 22:47:34 /


Tak w junkersie ale starym jest membrana do gazu, paliwo ich nie bierze mają grubość coś około 0,3 a membranka oryginalna wyjęta z solexa ma 0,35 (przed chwilą mierzyłem...). Membranka z parownika którą kiedyś pozyskałem była troche grubsza ale pewnie parownik parownikowi nie równy. Jak komuś sie nudzi to myśle że warto sobie dorobić, choćby dla tego że zestaw kosztuje prawie 200zł i widać że te membranki np z eter-motu też są cięte z metra a nie tak jak oryginalne tłoczone....


Japier - też myślałem o regeneracji takiej pompy ale jeszcze nie miałem czasu tego ogarnąć...kupiłem nową ale jak zajrzałem do środka to się lekko przestraszyłem sam plastik w środku, zaworki z gumy.

Kilgore / 2012-07-12 23:38:34 /


Aktualnie jestem na etapie regeneracji membran w gaźniku. Po 2 dniach nerwów i poszukiwań zestawu naprawczego... okazało się że nie jest już dostępny w sprzedaży. Dzieki informacji sprzedawcy w jednym ze sklepów forda udało mi się dostać materiał z którego zrobiłem membrankę. Gdyby ktoś z Łodzi potrzebował takowy to jest dostępny w sklepie z uszczelkami na ul. Kasprzaka.

Arek78Lodz / 2013-12-04 17:56:43 /


jakiej grubości?

Kilgore / 2013-12-04 17:59:00 /


Ciekawe, bo w Etermocie nie ma problemu z uszczelkami. Mi to wygląda na mistrza jednego postu...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-12-05 07:31:31 /