logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Rozrusznik z 1600 do 2000?

Rozrusznik z 1600 do 2000?

Witam.
mam problem, mianowicie moj rozrusznik odmowil posluszenstwa.. znowu. Poprzednio naprawiona byla cewka, teraz umarla na amen (elektromagnes nie zalacza, sa rozruch kreci), wiec z niego d**a.

Dostalem inny rozruch do przelozenia cewki - niestety, byl od czegos starszego, mial inne mocowania cewki i byl 3 cm dluzszy niz moj. No trudno.

Dzisiaj zakosilem rozrusznik Cinkowi z jego Taunusa TC3 1.6, problem taki, ze jego rozruch ma jakas plaska blasze "u gory" jesli patrzymy na zamontowany rozruch. U niego nalozona wtyczka, zasilanie normalne, jedno nakladane z tym dyngsem, drugie zakrecane.

Problem z tym, co to jest za blaszka? zamontowalem go u siebie, nakrecany kabel poszedl, buba z tym "dyngsem" - moj kapturek ma wieksza srednice niz jego i sie nie trzyma..

Reasumujac, dalej nie pali.

Poprzedni rozruch zrobil "CYK" i zdechl. Jak pisalem wyzej, elektromagnes w ogole nie dziala.

Co robic? Przerabiac kapturek, czy szukac innego w zwiazku z ta tajemnicza blaszka? z gory dziekuje, mam nadzieje, ze nie napisalem strasznie zawile :)
pozdrawiam

Grzechu 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-22 22:21:14 /


moj jest taki, ten drugi ma dodatkowo plaska blaszke w wolnym miejscu na dole..

Grzechu 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-22 23:11:28 /


i co by rozjasnic, ten wyglada tak jak na obrazku, moj tej blaszki nie ma.. to rozrusznik capri/taunus..

jakies pomysly?

( http://moto.allegro.pl/item851075459_nowy_rozrusznik_mapco_ford_taunus_cortina_capri.html )

Grzechu 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-22 23:17:01 /


Rozrusznik od forda ma mieć blaszkę (kabel od stacyjki czarny z czerwonym paskiem) oraz okrągłą śrubkę (złącze mostkowania rezystora balastowego - czarny z żółtym paskiem). Jeśli nie ma, to znaczy że był wymieniany automat na jakiś inny - nieodpowiedni.

Mysza liil (EM) / 2009-12-23 06:28:32 /


hm, nie dodałem, że mój rozruch ma być do sierry...
planetarny też miał tą 'blaszkę'?

Grzechu 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-23 11:21:38 /


Fakt posiadania przez auyomat wsówki lub konektora oczkowego nie ma wpływu na to czy jest właściwy, czy nie.
Ja miałem w swoim rozruszniku do tej pory elektromagnes ze wsówką, natomiast teraz mam BOSCHowski z konektorkiem przykręcanym/oczkowym.

BARTEK#1925 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-23 13:01:29 /


To waznej sprawy nie dodałeś, bo sierra nie ma płaskiej blaszki tylko wzamian okrągły bolec na M6, a tego drugiego bolca do balastowego nie ma.

Planetarkowe przeważnie mają tylko główny styk, tego pomocniczego nie mają, ale widywałem planetarki z dwoma wyjściami.

Mysza liil (EM) / 2009-12-23 13:40:29 /


Tak jak mówisz Mysza.
Jarek mnie uświadomił, że blaszkę miały starsze (taunus, granada, capri), a dodatkowy w nich to ominięcie rezystora. Sierrki miały zwykłe oczko. Przerobiłem swoją nasadkę pod wsuwkę i wszystko pięknie śmiga ;)

Dziękuję Wam bardzo, wesołych Świąt życzę ;)
pozdrawiam serdecznie

Grzechu 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-12-23 20:51:54 /