logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Sprowadzenie Anglika a rejestracja

Sprowadzenie Anglika a rejestracja

Witam chciał bym sie was zapytać jak teraz wygląda sprowadzenia dupowozu z Angli a zarejestrowanie go po przekładce Da sie czy sie nie da bo coś tam słyszałem ze od 1 stycznia jest to juz niemożliwe tzn. da sie go zarejestrować ale tylko po przeróbce w warsztacie który ma do tego uprawnienia (czyli podobno 1 w Polsce ) ale to kosztuje tyle co samochód. Wie ktoś coś na ten temat ??

Buchu Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-28 22:11:13 /


o jakim aucie jest mowa ?

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-28 22:14:15 /


dobrze słyszałeś jest to prawnie nie możliwe, warsztat który sie podejmie takiej przeróbki musi wystawic stosowne certyfikaty co do swojej roboty ... a w polsce mozesz jedynie fakture dostac a nie tzw. pseudoatest na tą własnie przeróbkę..

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-28 22:24:54 /


Czyli juz jest lipa z angolami ?? :(

Buchu Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-28 22:27:48 /


tylko na części...

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-28 22:30:03 /


chyba że zabytek :P

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-28 22:42:54 /


Może to i lepiej, a napewno bezpieczniej dla nas wszystkich.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-28 22:44:37 /


Dokładnie. Czy u nas nie może być normalnie?

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-28 22:47:02 /


ciekawe, czy z motorami też coś tak kretyńskiego wymyślą....

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-28 22:48:29 /


trzeba bedzie pewnie kierownice na lewa strone przelozyc ;)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-29 00:15:00 /


A czy bezpieczniej dla Anglików w ich kraju byłoby zabronić rejestracji aut z kierownicą po lewej ?

Tymczasem tam da się - i odsetek takich aut wcale nie jest mały (mało tego wcale nie jest to niebezpieczne dla ich ruchu).... dlaczego nie może tak być w drugą stronę ?


Dobrze wiemy ilu naszych rodaków pojechało do Anglii za pracą ...przyjeżdżają tutaj na święta, wakacje, 1 listopada itp... często autami z kierownicą po prawej... może dla naszego bezpieczeństwa od granicy kazać im iść na piechotę ? W końcu auto z kierownicą po prawej to takie niebezpieczne...


Zresztą auto z kierownicą po prawej jest po prostu w naszych warunkach niewygodne - więc w sumie kto to niby kupi ??? Masochista jakiś ? Rynek by to szybko zweryfikował. Ale sam zakaz rejestracji takich aut jest niezgodny z prawem Unijnym (i wiedzą o tym !!) ... czyli znowu Polska zamiast dostosować swoje prawo do Unijnego , strzela sobie w kolano.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-29 00:56:42 /


>Tymczasem tam da się - i odsetek takich aut wcale nie jest mały (mało tego wcale nie jest to niebezpieczne dla ich ruchu).... dlaczego nie może tak być w drugą stronę ?



Owszem, zarejestrować auto LHD w UK to żaden problem, jednak chyba właśnie dlatego, że żadnym problemem jest tam poruszanie się autem LHD. Mają tam na ogół 2 rodzaje dróg: kręte i wąskie, na których i tak tylko kaskader odważyłby się cokolwiek wyprzedzić, więc i tak trzeba jechać ciurkiem, i świetne autostrady (szorstkie i hałaśliwe ale za to jak trzyma w deszczu:), na których można sobie jechać jak się chce, niezależnie od wersji auta.
A w Polsce? Miałem taką "przyjemność" jeżdżenia po trasie u nas anglikiem i jest to faktycznie tylko masochizm :) Więc może lepiej niech będzie jak jest, bo jak zaleje nas fala legalnych RHD, to strach wyjeżdżać. Co do rejestracji aut po przekładce to się nie wypowiem, bo nie mialem nigdy z takim do czynienia. A zabytki, na szczęście jest na to żółty ratunek :)

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-29 02:10:58 /


Wiem jakie tam mają drogi ;-) A co do naszych autostrad to te co mamy nie są takie złe (ani krótkie - ale będą dłuższe) Co nie zmienia faktu , że auta z kierą po lewej jeżdżą po UK zarejestrowane a u nas nie mogą ... auto nie musi być zabytkiem - wystarczy , że jest starsze niż 84 i juz można zgodnie z rozporządzeniem mieć kierownicę tam po prawej. Tylko czym się różni Land Rover z 84 od tego z 85 roku ? Jednego zarejestrujesz - drugiego nie ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-29 02:39:46 /


No te co są to są, ale jednak...



:)

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-29 03:02:43 /


MikeB4 .....Rynek by to szybko zweryfikował......

Rynek zweryfikowała by cena złomu sprowadzanego z UK. W Niemczech już złomu wiele nie zostało. Gdyby otworzyli teraz furtkę na auta z UK to mieli byśmy kolejną falę sprowadzanego złomu.

Naprawdę nie chciał bym zderzyć się z jakimś narwańcem jadącym autem z kierą po prawej.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-29 14:22:55 /


Byłem ostatnio w Niemczech - sporo aut starszych niż u nas się widzi - Golfy II , Merce W124, Renault Twingo 1 , Clio1, stare Corsy, Polo, Fiesty a nawet Sierry ..... nic strasznego - ludzie normalnie tymi autami jeżdżą .... Za to w Anglii jakie mają uwielbienie do złomu - jeżdżenie 50 letnim autem do pracy jest normą o którą nikt się nie czepia.... Oczywiście nikt nie dba o auta - pewnie ich nie stać jak zarabiają 30 zł na godzinę zamiast 5 zł jak w Polsce ... stąd zapewne pełno "złomu" hehe

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-29 14:50:05 /


Wojtass na Twojej mapie autostrad brakuje dwóch nowych odcinków A1 i A4 ;-P

W sumie tylko 35 km ale zawsze. W tym roku dojdzie 32 km A1 i 16 km obwodnicy Wrocławia ... no i niewiadomo czy się wyrywać sobie włosy z głowy czy płakać - ale większość z tego wszystkiego jest lub będzie płatna :-/ Do tego są przecież drogi ekspresowe - Ci wszyscy którzy przyjadą na puchar 2010 od strony Warszawy lub Jędrzejowa/Krakowa - zobaczą troche odcinków w budowie albo pojadą już oddanymi :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-29 15:24:37 /


Nie piszę o autach zadbanych, takich handlarze nie ściągają bo są zbyt drogie. Górny pułap byłby pewnie na poziomie 50funtów a za tyle dobrego auta nie kupisz.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-29 15:58:57 /


Trójkąt - właśnie niedawno przywlokłem sobie z Albionu niedużego roadstera rocznik 1968 z kierą po prawej. I ani myślę przekładać ją na 'jedynie słuszną' według pacanów z Wsiowej Strasse stronę, choćby oznaczało to konieczność przykręcenia zupełnie mi 'nieleżących' (kolorystycznie, ma się rozumieć :-)) żółtych blach.
Przejeździłem tysiące kilometrów (czy też mil - skreślić zależnie od upodobań) po UK autem LHD i żyję. Mam nadzieję, że w drugą stronę też sobie poradzę.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-29 15:59:40 /




Mimo wszystko jestem za tym by nie mozna bylo rejestrowac "anglikow" w PL. Jesli jade na urlop to sie moge przemeczyc z RHD ale nie wyobrazam sobie poruszac sie takowym autem na codzien. Wyprzedzanie polega na wystawieniu conajmniej 100-150cm na drugi pas tylko po to by sie zorientowac czy wolne co czyni takowa jazde bardzo niebezpieczna.
Zrobisz krzywde sobie to pol biedy a co jak pozabijasz innych?!?

szeski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-29 18:00:40 /


ja juz widze bandy dzieciakow rozbijajace sie VTI i WRXami ;)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-29 18:55:31 /


lipa z tymi popsutymi anglikami, pasażer musi być trzeźwy ....
a swoją drogą to po moim mieście jeździ kilka aut z RHD na naszych blachach.
radzą sobie całkiem nieźle, nawet pani w JEEPie .
pozdrox

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-29 22:05:14 /


aa przesadzacie troche , utrudniaja to celowo żeby na rynku nie pojawiła sie znowu masa aut używanych bo przecież lepiej żeby pospólstwo kupowało nowe pandy niż stare audi czy wv, tak lepiej dla koryta.
Co do złomu z uk to faktycznie za 50f może sa trupy ja kupiłem kiedś szrota ze złomu na akcji za 150f bez vc5 (klasa c) 12letnie auto z przebiegiem 60tyś w środku jak nowe nawet zapach jak w nowym aucie, mechanicznie to nie miałem auta w lepszym stanie i szczerze to do 6kpln bo taki miałem największy budżet przy zakupie (nie licząc capri) to nie widziałem auta w tak dobrym stanie, no chyba że polonez tico matiz czy inne dajewooo z przebiegiem 40tys / a po przekładce nadal można śmiało rejestrować tylko po uprzedniej wizycie u pana szczepana :)

Endryou Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-29 23:01:09 /


KRK 4m piszesz o przypadkach dość szczególnych, powiedzmy 1% a ja o 99% pozostałego złomu który by jednak trafił na nasze drogi.
Jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie zanim poprawią się kultura jazdy i drogi w Polsce na tyle żeby można było bezpiecznie autem z kierą po prawej jeździć.

Dać przeciętnemu 19latkowi jakiegoś golfa gti z kierą po prawej to mniej więcej tak jak dać odbezpieczony granat 5latkowi. Wtedy nie pytamy czy tylko kiedy. :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-30 12:02:34 /