logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » potrzebuje pomocy w rozebraniu skrzyni

potrzebuje pomocy w rozebraniu skrzyni

mam problem bo chce uszczelnić skrzynie a nie mogę roździelić dupki od reszty na chama nie chce bo coś rozwale a przypuszczam że gdzieś jest jakieś magiczne zabezpieczenie ale nie wiem gdzie i jak wszelkie sugestie mile widziane

nietykalny Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-01 21:45:56 /


Jak chwile poczekasz, to zeskanuje Ci z Haynes'a. Tylko będzie po angielsku.

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-01 22:04:46 /


niema problemu poczekam

nietykalny Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-01 22:13:42 /


przedzwoń do Myszy lub Granadziarza...

rybaak Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-01 22:14:46 /


Niedawno też rozbierałem skrzynie i również nie mogłem sobie poradzić. W moim przypadku trzeba było wybić ten bolec przechodzący przez środkowy kadłub skrzyni, wtedy te tryby, które były na tym bolcu ruszają się swobodnie i można wyciągnąć tył skrzyni. Jeśli się mylę to przepraszam i proszę mnie poprawić :)

daniel46 Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-01 22:23:55 /


Jesli chcesz zdjac aluminiowy ogon, to wpierw wybij stalowy dekielek co siedzi nad wyjsciem na wał, wybij zabezpieczenie trzymające przesuwkę widełek wybieraka, zsuń ową przesuwkę do tyłu usuwając ją z pręta wybieraka. Uwalniając pręt zostawisz wolną drogę do zsunięcia aluminiowego ogona skrzyni z wałka zdawczego i pręta wybieraka.

Mysza liil (EM) / 2010-02-01 22:28:20 /


No to ja się podepnę.
Mam ten sam problem z 4b na zewnętrzych wodzikach. Może ktoś coś przy tym robił?? Proszę o sugestie ;)

Killer vel M-maniac Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-01 22:40:49 /


z racje ze zeskanowałem juz, a na strone wgrac nie moge
wysle ci na maila

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-01 23:00:37 /



Pierścień 29 jest narysowany ze złej strony łożyska. Wyjmij to co Mysza pisał, następnie zdejmij pierścień 29, znajduje się on pomiędzy kołem 26 a łożyskiem 28 i trzyma to łożysko w aluminiowej lufie. Po wyjęciu tego pierścienia, alu tył zejdzie przy pomocy dwóch brechowkrętaków albo małego impulsatora, a wałek główny z kołami pozostanie w skrzyni.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-02 07:51:58 /


Szafa, prawa autorskie...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-02 08:32:59 /


Dobra panowie ale z tego co widzę to jet 4-ro biegowa skrzynia. Żeby wyjąc ogon to trzeba zwalić dolna choinkę na dno skrzyni i dopiero tył wyjdzie.

Żeby wybić wałek trzymający choinkę trzeba odkręcić dzwon, i tył skrzyni trochę odciągnąć do tylu i przekręcić o jakieś 90 stopni, i można wybijać. Problematyczne jest tylko złożenie tego do kupy, ze względu na luźno zamocowane wałeczki od choinki.

Tak jak wy piszecie to sie robi w n9

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-02 10:13:08 /


Problematyczne jest tylko złożenie tego do kupy, ze względu na luźno zamocowane wałeczki od choinki

Ja złożyłem wałeczki w choince tak, że do środka włożyłem odpowiedniej długości kij od szczotki dotoczony pod średnicę wałka. Po włożeniu choinki do obudowy skrzyni wypchnąłem kijek wałkiem właściwym. Taka tajemnica :)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-02 10:20:30 /


Ja składałem na smar do takich łożysk.

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-02 10:44:36 /


Dlatego trzeba wyjąć ten pierścień z rysunku co go już nie ma i wtedy schodzi samo lalumunium i do wszystkiego jest dojście jak ta lala. Nietykalny dostał od szafy emilem i wie o co chodzi. chodzi o pierścień 25 stąd:
http://www.capri.pl/garage/gearbox-type-e
Tu on też jest po złej stronie łożyska.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-02 11:02:28 /


Szeryfie dobrze:) następnym razem, o Ile będzie:P oczywiście, zrobi się to bez oficjalnego łamania tych praw:)

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-02 16:59:40 /


dzięki za pomoc
teraz od tego nadmiaru wiedzy skrzynia się sama rozbiera;)

nietykalny Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-02 16:59:42 /


Albo z tego upału :/

Mysza liil (EM) / 2010-02-02 17:00:45 /