logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » Sugeruję sprzątanie w poczcie i na ftp

Sugeruję sprzątanie w poczcie i na ftp

Członkinie i członkowie !

KonradKuba napisał mi że ma problem z dostępem do poczty przez www, wyszło na to że został rekordzistą w kwestii wielkości skrzynki przychodzącej. Technicznie wygląda mi to na taki problem, że gdy serwer IMAP próbuje w pewnym momencie "przelecieć" przez tą skrzynkę, a wywołany zostaje z serwera www to zabija go limit czasu na działanie skryptów, no i w efekcie mu się nie udaje wyrobić w tym czasie.

Poczta na capri.pl to nie gmail, żeby trzymać każdą swoją pocztę w nieskończoność. W szczególności skrzynka przychodząca powinna być jakoś mniej więcej regularnie "obsługiwana" - kasowanie poczty zbędnej, archiwizowanie poczty potrzebnej - czy to do jakichś folderów, czy też zdecydowanie lepiej - na swój własny komputer. Ta druga opcja jest szczególnie godna polecenia, bo jak nam dysk zrobi "dup" to cała poczta też zrobi "dup". Tak więc jak ktoś czyta pocztę głównie przez www, to OK, ale od czasu do czasu proszę sobie ją ściągnąć na swój własny komputer i "posprzątać".

Jeśli ktoś chce pocztę w stylu gmail, to jest gmail. O ile komuś nie przeszkadza że któregoś dnia cała jego poczta wyląduje w publicznej wyszukiwarce :)

Ten temat jest podwójnie kłopotliwy, bo dobijamy z miejscem na dysku do sufitu. Wiem że dyski są tanie itd, ale chwilowo upgrade jest dość kłopotliwy, bo maszyna obsługująca capri.pl w zasadzie powinna jeździć już na zółtych tablicach i należy się upgrade całości, no i do obecnej konfiguracji już nic więcej nie wepchnę. A zmiana komputera chwilowo jeszcze czeka na swoją chwilę.

Proszę więc posprzątać trochę w swojej poczcie, pokasować rzeczy zbędne, pościągać to co warto na swoje komputery.

Dodatkowo proszę też poczyścić z rzeczy zbędnych swoje konta ftp - sporo jest różnej "prywaty" która nie ma związku z klubem i tym samym nie ma potrzeby żeby to tu leżało na dłużej.

Na koniec lista rekordzistów pocztowych, z inbox'em > 100MB (Konrad wyraźnie pobił wszystkich, ale na liście go już nie ma). 100MB to może jeszcze nie dramat, ale wyraźna wskazówka że użytkownik poczty jedzie w stylu "nie tykam poczty poza czytaniem z wierzchu".

589M koniu
550M dvt
538M orzel
502M szecho
432M mieras
419M witan
341M murol
279M piotrek
233M kaczor
218M jagool
217M yaro
193M michalw
186M mac13k
143M pio
126M goras
123M kornik
106M pgorecki

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-03 11:41:12 /


no taa 2 miejsce zobowiązuje :) dawno już przesiadłem sie na gmail m.in dlatego, że jakiekolwiek porządki to nie jest moja mocna strona i szczerze mówiąc to nawet nie pamiętam hasła do tej poczty, co z tym teraz zrobić? aha z poczty korzystam głównie przez www, bo tak mi jest wygodniej z różnych względów.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-03 12:03:03 /


Zawsze podziwiam i nie mogę zarazem zrozumieć, jak może być komuś wygodniej korzystać z poczty przez WWW, a nie przy pomocy jakiegoś programu pocztowego...
No ale ponoć de gustibus itd.... ;)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-03 13:05:06 /


Czy za pierwsze miejsce ( 600 MB) Capri.pl przewiduje jakąś nagrodę czy puchar !!










Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-03 13:21:02 /


Jeżeli tak, to ja wgrywam wszystko ze skrzynki capri.pl z powrotem na serwer z mojego kompa ;P
Bo 600 MB to raczej w wielokrotności by było ;)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-03 13:23:40 /


600 MB Kolego to nie przekroczyli Ci z listy powyżej, nie miałem na myśli mojego.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-03 13:33:27 /


Dam Ci Konrad w nagrodę stary wahacz z wyrwanym sworzniem, wystawię go jeszcze pod chmurkę na 3 miesiące aby złapał patyny. Sam wiesz jaki, taki jaki można czasem wygrzebać w niektórych skrzyniach w Dulmen, co to się zastanawialiśmy nieraz po co Helmut to trzyma i jeszcze próbuje sprzedać :)

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-03 13:47:32 /


Ja też nie kumam dostępu przez www, chyba że ktoś poczty używa sporadycznie lub ciągle zdalnie w terenie na przypadkowych komputerach. To jest chyba bariera konieczności instalacji i skonfigurowania dedykowanego programu, większości się nie chce i jedzie po linii najmniejszego oporu. Ale ten opór potrafi być odczuwalny, przykład poczty Konrada: nasza poczta przez www domyślnie dzieli na strony po 15 maili. Przełączenie się pomiędzy listami kolejnych 15 maili: 25-40 sekund, zależnie od obciążenia serwera. Dostęp do pojedynczego maila: ~10 sekund. Przecież tego się nie da praktycznie używać ?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-03 13:58:46 /


W obecnych czasach jest coś takiego jak portableapps.com - ja na przykład używam Thunderbird portable, zainstalowany na pendrivie, działa na każdym komputerze, do którego go wsadzę. To tak, żeby nie korzystać z poczty przez www...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-03 14:08:06 /


Aplikacje Webowe sie juz mocno rozwineły i naprawdę korzystanie z poczty przez www nie jest niczym strasznym. Korzystałem z Thunderbirda, the bat, outlooka, cronosa itp programów i jakos przesiadłem sie na www :) Co kto lubi...

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-03 14:16:22 /


Nie ważne co, liczą się intencje no i number 1.


P.S.
Chciałoby się napisać że walczę o następny !! Nie, nie, nie żartuje - trzeba się dostosować do ogółu.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-03 14:16:30 /


Michał ja właśnie należe do tego drugiego przypadku, który wymieniłeś, a dodatkowo mam gmaila skonfigurowanego z telefonem. Czasy które wymieniłeś to jakaś abstrakcja, z moją cierpliwością szału bym dostał, gmail jest znośny jeśli o to chodzi. Ponawiam pytanie z mojego poprzedniego postu.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-03 14:35:31 /


Uwarunkowania techniczne są takie jakie są i nie ma co porównywać do gmaila, bo to zupełnie inna architektura. U nas serwer WWW łączy się z serwerem IMAP, ten przelatuje całe kilkaset MB prawie za każdym razem i ciurkiem przez TCP strumieniuje o co się tam go poprosi, lokalnie na tym samym komputerze. Jakby serwer WWW od razu grzebał w bazie danych z pocztą, to wyglądałoby to zgoła inaczej, ale nie wygląda. Dlatego należy przyjąć ze zrozumieniem pewne uwarunkowania techniczne i działać w ramach tego co ma sens.

Co zrobić z gigant skrzynką: mozolnie przejrzeć i skopiować sobie do jakichś osobnych folderów to co warte uwagi, resztę skasować. Albo skasować wszystko hurtem bez przeglądania. Albo dać mi znać, to skasuję jednym ruchem całą zawartość skrzynki. Albo uruchomić sobie lokalnie (na swoim komputerze) jakiegoś klienta poczty, skonfigurować POP3, mozolnie to wszystko zaciągnąć i zdecydować co dalej już na swoim komputerze.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-03 14:57:47 /


wiem, jasne że niema co porównywać.

to też wiem, bardziej mi chodziło o to co zrobić jak zapomniałem hasła, z resztą nieważne, odezwe sie na maila.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-03 16:09:19 /


Ja wchodze czasem przez www, ale tylko z komorki, bo nie moge skonfigurowac programu klienckiego (LG KU990i), podobno przez przestarzaly certyfikat czy cos tam, tak bardzo sie nie znam.

Ale staram sie dbac o to, zeby na serwerze nie zalegaly zbedne kila wiadomosci, przynajmniej w INBOX mam prawie pusto. Thunderbirda skonfigurowalem tak, ze pobiera naglowki, wiekszosc to ruski spam co sie zaczal jak mi nasz wspolny kolega cos przyslal na maila... Ale kwalifikowane jest jako spam na momencie i kasowane z serwera bez odbierania na laptopa. Reszte maili odbieram klikając "pobierz pozostala czesc wiadomosci". Moim skromnym zdaniem to wygoda.

Mysza liil (EM) / 2010-02-03 19:12:44 /


Przepraszam.
Obiecuję poprawę :)

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-03 23:00:28 /


Ostatnie kilka dni to atak cyrylicowego spamu, jesteśmy coś w stanie z tym zrobić?

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-05-31 11:25:29 /


U mnie to raczej już miesiące lub lata.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-05-31 11:32:14 /


Olrajt ;) Ostatnie kilka dni to ZDECYDOWANIE BARDZIEJ ODCZUWALNY zalew cyrylicowego spamu, jesteśmy coś w stanie z tym zrobić?

A na poważnie - u mnie się objawił w ciągu ostatnich 2 tygodni.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-05-31 12:05:02 /


U mnie się objawił odkąd mi Slavak cos na maila przysłał, czyli z rok bedzie albo dłużej...

Mysza liil (EM) / 2011-05-31 12:30:03 /


Potwierdzam, jest ruski syf w ilości conajmniej na dobę. Użytkuję taką samą pocztę w NCSE i jest tam taki antyspam, gdzie się zgłasza maila i oni dalej robią resztę, tutaj to by nie poszło ?

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-05-31 16:44:34 /


Bardzo prosze o rozważenie całkowitego ukrycia adresów mailowych na stronie (w profilu) i wprowadzenie wysyłania maili tylko z komunikatora capri-talk ze strony. każdy kmiot rejestrujacy się na stronie ma dostęp do wszystkich maili i wysyła tony spamu a filtra antyspamowego nie mamy. Kto będzie chciał dostać adres mailowy to sobie ze strony o niego kogoś poprosi jak nie zna a w ogłoszeniach poda się dobrowolnie ręcznie. A pierdoleni spamerzy niech się za robotę wezmą !

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-08 07:33:32 /