logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » symbole komunizmu a warsztat samochowy i okolice ;)

symbole komunizmu a warsztat samochowy i okolice ;)

przytaczam odpowiedz organizatora zlotu pojazdów komunistycznych na pytanie czy zlot w br. się odbędzie

"Sejm uchwalił zakaz produkowania i sprzedaży komunistycznych emblematów. Kto nie posłucha - może trafić na dwa lata za kraty.

Sierp i młot, czerwona gwiazda, sztandar, portret Lenina - to będzie karalne?
No właśnie, tego, co jest symbolem, Sejm dokładnie nie określił - więc sądy mogą mieć kłopot.

Chyba, że decyzje Sejmu poprawi Senat.

Producenci potrzebnych rolnikom sierpów wyrazili zaniepokojenie zakazem. Czy produkcja sierpów zostanie zakazana?
Rolnicy są oburzeni decyzją. Żądają szybkiego wyjaśnienia sprawy używania sierpów.
Posłowie zapowiedzieli powołanie specjalnej komisji technicznej, która zaproponuje zmianę kształtu sierpa.

Nie mniej są zaniepokojeni producenci i użytkownicy młotków.
Młotek jest narzędziem powszechnego użytku w wielu zawodach i niezbędny w każdym gospodarstwie domowym.

Czy zastąpimy młotki kamieniami? zapytał jeden z posłów lewicy? Padła propozycja, aby zmienić kształt młotka.

W tej sprawie zostanie powołana specjalna komisja mająca przeanalizować pomysł kształtu nowego młotka.

Padła również propozycja posła PiS-u wykreślenia z języka nazwy sierp i młot.
Sejm jednogłośnie zgodził się powołać komisję lingwistyczną, która zaproponuje nowe nazwy.

Według opinii niektórych posłów prawicy, powinno się zakazać również używania koloru czerwonego.
Tu nastąpił protest posłów lewicy, którzy orzekli, że to pociągnęłoby za duże koszty związane ze zmianami na inny kolor sygnalizatorów świetlnych i świateł w samochodach. Protest, po burzliwej dyskusji został przyjęty.

Posłowie PSL-u zaproponowali zastąpienie gwiazdek na pagonach oficerskich innym kształtem.
Powołana do tego celu zostanie specjalna komisja z udziałem przedstawicieli wojska.

Portrety i dzieła Lenina będą zbierane po ogłoszeniu specjalnej zbiórki i uroczyście spalone publicznie.

Kto nie dostosuje się do oddania portretu Lenina i jego ksiąg w celu spalenia, może spodziewać się wyroku skazującego przez sąd.

Posiadacze czerwonych sztandarów mają je przekazać do specjalnie wyznaczonych punktów, których rozmieszczenie podadzą media.

Powołane zostaną specjalne komisje, które będą sprawdzały domy, czy nie są w nich eksponowane symbole komunistyczne.
Jeden z posłów zaproponował, aby wykorzystać w tym celu księży chodzących po tzw. kolędzie.

Posłowie biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną kraju, zgodzili się na propozycję.
Obecny w sejmie biskup zaproponował, że jednak księża za dodatkową pracę powinni być wynagrodzeni.

Posłowie zaproponowali biskupowi, że tą sprawą powinna zająć się Komisja Wspólna Rządu i Episkopatu. Biskup zaaprobował pomysł.
Zmęczeni debatą posłowie udali się na zasłużony odpoczynek."

zweitakter / 2010-02-08 00:56:58 /


Nawet nie biorę pod uwagę tego, że to co wkleiłeś jest prawdą.

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-08 06:40:41 /


Może źle się wyraziłem... jaj sobie robisz? :)

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-08 06:41:17 /


Czytalem juz wczesniej tego posta, ale tak mnie zmęczył że nie chciało mi sie odpowiedzieć :P Przecież to nawet do dowcipów się nie nadaje :/ Ale cóż, zamiast młota będzie luźniejsze pasowanie elementów, a zamiast sierpa chińska kosiarka. Taka nas świetlana przyszłość czeka, i tego się trzeba trzymać.

Mysza liil (EM) / 2010-02-08 08:45:26 /


oczywiscie ze jaja,

zweitakter / 2010-02-08 09:44:11 /


niemniej jednak, w tym kraju wszystko jest możliwe...

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-08 09:47:06 /


to samo mialem napisac ze juz nic by mnie nie zdziwilo :D kontynujac watek pewnie zakazane byloby rowniez ustawianie gwiazdy na czubku choinki a takze gwiazdki z nieba :D

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-08 10:10:53 /


Wy tu sie smiejecie, a ja wlasnie ogladam ocenzurowane swastyki
tzn nie ogladam, bo ich nie ma
i to gdzie - w magazynie historycznym, na rysunkach sprzetu z II WS.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-11 01:11:58 /


Tu stary dziadek decyduje czy aborcja to zło wcielone czy wybór moralny a kościół rozpościera debaty nad człowieczeństwem i poprawnością In vitro. Rano wstajesz i dowiadujesz się że ziemia ma dwa księżyce i co wtedy ;-P ?

-MrG- Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-11 02:28:42 /


"Rano wstajesz i dowiadujesz się że ziemia ma dwa księżyce"
to zbyt piekne zeby bylo prawdziwe ziemia jest płaska od spodu podparta piekłem od góry przkryta niebem, a za oknem na stosie skwierczy czarownica....

zweitakter / 2010-02-13 02:28:54 /