logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » hałasujący reduktor

hałasujący reduktor

Ostanimi czasy zuważywlem głośną prace reduktora do gazu, takie jakby furkotanie (slyczac jakby guma tarla o metal) i dochodzi ono z reduktora, dobrze słyszlane przy wolnych obrotach, co moze byc tego przyczyną , nie ukrywam że reduktor do młodych to sie nie kwalifikuje, ale to furkotanie czasami cichnie

Joga / 2004-05-21 21:03:06 /


czy nie ma to związku z drganiami generowanymi przez silnik na wolnych obr.?
Jeśli tak, to może sugerować jakieś luźne części wewnątrz reduktora, lub ocieranie z zewnątrz (z pękaniem blach mocowania włącznie).

Reduktor w sumie jest tak prosty w budowie, że nie ma co hałasować ;)
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 09:12:51 /


Karol, reduktor zwłaszcza podciśnieniowy ma wewnątrz parę dźwigienek i innych mogących chałasować paskudztw. Myślę, że jeżeli podciśnienie będzie podłączone do kanału przy samym zworze, a wolne obroty są naprawdę wolne jak to V-ke można ustawić, to pulsacje podciśnienia chyba dadzą radę wprawić mechanizmy reduktora w drgania. Co ty na to?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-25 11:13:12 /


przepraszam i owybaczenie niniejszym proszę za tę rutynę, bo o ile dla mnie w budowie reduktor jest urządzeniem przypominającym długopis, o tyle na codzień mam do czynienia z urządzeniami o liczbie części od kliku do kilkunastu tys., na dodatek z wielu branż.

Jednak ciągle uważam, że reduktor jest w stanie zdiagnozować średnio zorganizowany hobbysta mechanik z czyjąś niewielką pomocą o odrobinie odpowiedzialności- bo to jednak gaz ;)
A przez monitor, to trochę ciężko ucho przyłożyć do pacjenta, a podane informacje skąpe :)

pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-26 11:47:55 /