logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » ATF Jak się go pozbyć

ATF Jak się go pozbyć

Witam pisze w dość nie typowej sprawie. Podczas zimowego wyciągania silnika, z automatu wylało się trochę oleju. Wszedł w śnieg i został wywalony n jedna w wielu gór na podjeździe. Teraz gdy wszystko stopniało. mam na podjeździe i ulicy przed domem wielką plamę. Jak benzyna czy inne takie, mieniącą się barwami tęczy przy wschodzącym słońcu. Jak to badziewie usunąć? Jak sąsiedzi tolerują Fordy tak wielkiej plany na ulicy już mogę nie. Sypać to piachem i zamiatać? jakieś detergenty?
Poza tym jak tego z podjazdu nie usunę to mnie z domu wywalą...

Idę teraz walczyć z piachem. Mam nadzieję że jest na to jakiś sposób

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-27 12:34:46 /


Sprobuj K2 - taki preparat do mycia silnikow, potraktuj ta plame tym i splucz najlepiej karcherem.

Czorny Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-27 12:51:04 /


detergent/chemia + karcher, jeśli masz możliwość to karcher z podgrzewaniem a jeśli nie to zwykłego podpinasz pod ciepłą wodę (do 60'C) i jazda :)
Zimną ostatecznie też pójdzie ale dobre chemia potrzebna.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-27 12:55:20 /


Clinex TS jest dobry do tego, ale wyrznie okoliczne roslinki...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-27 13:06:46 /


są specjalne detergenty do usuwania takich plam. Popytaj w budowlnanych, poszukaj w necie.

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-27 14:20:52 /


Tymczasowo K2 zrobił robote. Ale to raczej zamaskowało sprawe niż usunęło.
Czas pokaże. Jak rozmawiałem ze znajomym strażakiem, żeby wpadli mercem pianą spryskać to, powiedział żebym to olał. że deszcz spłuka:/

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-27 14:24:54 /


sasiada widzialem ze zone ze szczoteczka do zebow sprzągł i tez dawala rade;)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-27 14:26:53 /


Deszcz tego nie zmyje, mam troche doswiadczenia bo mi z kazdej fury troche kapie na kostke brukowa. W Lidlu od czasu o czasu jest sprzedawany odplamiacz do kostki firmy Baufix, bardzo skuteczny, po plamie zostaje tylko garstka bialego proszku. Ale od lata tego nie sprzedawali i nie wiem kiedy bedzie znowu dostepny. Wpisz na allegro "odplamiacz do kostki brukowej" i wyskoczy Ci kilka alkalicznych produktow, pewnie ktorys zadziala.

Hektor / 2010-02-27 14:36:44 /


Spróbuj "kretem" do kanalizacji, tylko ostrożnie z tym.

Mysza liil (EM) / 2010-02-27 14:56:09 /


Zapytaj na pierwszej z brzegu ladnej stacji benzynowej, maja na wyposazeniu srodki do czyszczenia podjazdu z plam oleju, paliwa itp - oczywiscie nie na polce dla zwyklych smiertelnikow tylko na zapleczu, w dzien wal do kierownika a w nocy to za piwo kazdy kasjer Ci utoczy litra.

Scibor Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-27 15:54:28 /


Podpal to, rozpal na tym ognisko czy grilla zrób, na pewno się wypali ;D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-27 16:30:50 /


dokladnie tak jak hektor pisze
zalalismy posadzke przemyslowa olejem z zwyżki i preparat dal rade
na odbiór była jak nowa

puzon323 / 2010-02-27 17:14:39 /


brudpur + ciśnienie.

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-27 20:48:28 /


AKRA K2 (w APEXie) na ciepłe i suche kostki na 15 min + karcher

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-27 21:55:51 /


od środy ma padać śnieg,więc problem sam się rozwiąże,przynajmniej na jakiś czas.

karolb863 Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-28 13:17:17 /


dokładnie jak ktoś już pisał brudpur (dawna nazwa 242) firmy voight

do kupienia np w makro.namoczyć płynem i zmyć ciśnieniowo, albo nałóż na plamę ze 2 warstwy ręcznika papierowego, nasącz to ustrojstwo brudpurem, przykryj folia i na 2 dni zostaw, a potem spłucz wodą ( wiadro szlauch itp.) jak plama głęboko wsiąkła to przed myciem ciśnieniowym też nałóż pampersa na 2 dni


jakby co mogę Ci kupić grundpura i wysłać

Lukruś / 2010-02-28 13:40:14 /


Dzięki za pomysły!:)
Najważniejsza rzeczy, czyli kolorowa plama na ulicy przed domem zniknęła:) Jak się ustabilizuje pogoda i pozbędę się Focusa(na sprzedaż!) to będę walczył z tymi odbarwieniami.

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-28 14:02:31 /