logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Jaki smar do wałka sprzęgłowego i łozyska igiełkowego w wale korbowym?

Jaki smar do wałka sprzęgłowego i łozyska igiełkowego w wale korbowym?

Czy łożysko igiełkowe mam nasmarować? Jeśli tak to jakim smarem? Zwykły łożyskowy czy lepiej jakiś wysokotemperaturowy? Tak samo zęby wałka sprzęgłowego?

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-11 11:09:52 /


Żadne szczegolne temperatury tam nie występują, wiec zwykly lozyskowy smar musi styknac. Odrobina smaru w lozysko, nie mozna klasc za duzo, bo nie wejdzie wałek. Do tego mozna delikatnie posmarowac wielowypust tarczy oraz tulejkę po której przesuwa się łożysko oporowe, zdjąć bieżnię kontaktową łożyska oporowego i nasmarować je wewnątrz, nasmarować ją również po zmontowaniu łożyska, w miejscu styku ze słoneczkiem docisku.

Mysza liil (EM) / 2010-03-11 11:58:11 /


Czy to łożysko oporowe się rozkłada jakoś żeby je przesmarować czy nie?? Mam n9 i łożysko jest oryginalne forda...

Kilgore / 2013-10-08 21:58:26 /


Łożysko oporowe powinno się wymieniać zawsze na nowe. Kompletne sprzęgła mają w zestawie łożysko oporowe.
Awaryjnie nasmarowanie łożyska jest możliwe. Ja polecam tylko nowe.

Można to zrobić tak: wrzucamy łożysko do garnka z smarem i gotujemy. Po zagotowaniu smaru wyjmujemy łożysko i czekamy aż wystygnie. Jest już nasmarowane. Tak robiono za Króla ćwieczka.

zenonDWR / 2013-10-08 23:35:28 /


Gdyby jeszcze te nowe były coś warte -- a to zwykle straszna tandeta i szybko się rozpada albo wyje ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-09 11:25:44 /