logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Silnik 3.0 V6 -czesci

Silnik 3.0 V6 -czesci

Jak w tytule ,niemam jeszcze auta ale mam okazje kupic ,a wiec moje zapytanie dotyczy czesci do tego motoru,wiem juz ze są dostepne w cholere trudno,ale chodzi mi o to czy mozna stworzyc jakis zestaw naprawczy np. głowic mając do dyspozycji 2.8 czy 2.3.Moze cos innego mozna wpasowac,jakies panewki czy inne duperele????????!!!!!!!!!piszcie co wiecie!!!!
Pozdrawiam
Tomas

Tomas / 2002-07-28 21:31:38 /


teoretycznie tak, ale.........

Zarówno rodzina angielskich V4/V6 Essex jak i niemieckich V4/V6 Koeln powstały po tamtej stronie Atlantic River najpierw jako połowa V8, do której potem (Niemcy w inny sposób, a Anglicy w inny) dodano następne 2 cylindry. Z tym, że Szwaby od razu na rysunkach amerykańską technikę calową przestawiali na metryczną, a Angole nie - bo i po co? W efekcie - z tego co się orientuję, a w Essexach mocny nie jestem - poza duperelami eksploatacyjnymi typu filtry, swiece, paski itd. niczego z Koelnów do Essexów nie spasujesz i między innymi dlatego ich produkcję zakończono 20 lat temu, a Koelny tłucze się nadal. Nie podejdzie żadna uszczelka, zawór, popychacz, pierścień - nie wspominając o wałach, tłokach i korbowodach. Ostatnim autem z Essexem był Capri 3.0.

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-07-28 22:04:09 /


Jeśli poszukujesz części do Essexa 3.0 V6, to wiele można kupić w Burtonie, http://www.burtonpower.com/ . Uszczelki i panewki są, nie zdziwiłbym się gdyby było wszystko czego potrzebujesz. Części niekoniecznie produkcji Forda, w zasadzie większość to podróbki.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-30 15:29:43 /


Sprowadzalem troche czesci od Burtona i jezeli doliczysz transport, clo i vat do tych i tak niemalych cen czesci to ich wartosc przewyzszy wartosc niejdnego Capri.

Pozdrawiam

Jarek / 2002-07-31 09:11:31 /


To zależy od konkretnego przypadku. Ja też kupowałem i byłem zadowolony, ale faktem jest że nie warto kupować wszystkiego jak leci. Każdy sobie sam sprawdzi i zadecyduje.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-31 13:22:10 /


Ja tez bylem zadowolony tylko te ceny.

Pozdrawiam

Jarek / 2002-07-31 15:19:30 /


A moze macie namiary na inne zrodla czesci do Essex'a?

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-30 01:18:37 /