logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Clo za czesci samochodowe, ktos sie zna natym?

Clo za czesci samochodowe, ktos sie zna natym?

Czesc

Mam sprawe dotyczaca cla. Wyslano mi czesci samochodowe z USA i okazalo sie, ze musze zaplacic teraz clo w wysokosci 500zl. Nigdy wczesniej tak nie mialem, dostawalem paczke i czesc.
No a teraz ta oplata taka wysoka, zdzierstwo normalnie. Czy wie ktos co z tym zrobic?

Dzieki za porady.
Pozdrawiam.

Kriss_MustangII / 2004-05-24 14:19:15 /


No niestety maja do tego prawo i musisz zaplacic. A ze Ci sie do tej pory udawalo to sie ciesz :)

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 15:05:43 /


wczesniej miales po prostu fart
trzeba placic chyba 30% cla i 22% VAT
teraz przynajmniej z unii nie ma zadnych oplat

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 18:25:46 /


cła tylko 15% było a teraz to nie wiem - powinno być 10 % tak jak na auta

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 18:57:08 /


Ponoc paczki z usa byly (sa??!) clone losowo, wiec do tej pory miales poprostu fart...

Mysza liil (EM) / 2004-05-24 21:23:48 /


Ja takiego szczęścia nie mam na 5 przesyłek ze Stanów już druga mi stanęła na cle. Jutro jadę załatwiać formalności a mam jeszcze ten kłopot że dodano mi do zamówienia czapeczkę gratis a takich żeczy UC bardzo nie lubi

Abo!GOP! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 22:04:01 /


taa... kolega sprowadzal jakis zajebisty gramofon z UK i dostal sluchawki gratis, to musieli mu doslac fakture na 0 GPB, co za kraj...
Z koleji drugi kolega duzo rzeczy dostawal z stanow i nigdy nie zaplacil, mowil cos o wysylaniu tego jako jedzenie, ale nie pamietam o co tam mu chodzilo dokladnie.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 22:29:07 /


a czy ktos wie dokladnie ile powinienem zaplacic? chodzi o procenty za clo w przypadku opisu auto parts na przesylce i czy powinno sie naliczac vat w takim przypadku?

Kriss_MustangII / 2004-05-25 10:31:43 /


oplata jest taka:

[(wartosc+transport)*clo]*vat +oplata pocztowa

jak kupujesz spoza unii to placisz clo i vat, ale w tamtym kraju nie placisz vatu

jesli z unii to tylko ich vat , urzad celny juz nie bedzie lapal tych przesylek

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-25 11:06:54 /


sprawdz :
Taryfa celna:
Sekcja XVII - Pojazdy, statki powietrzne, jednostki pływające oraz współdziałające urządzenia transportowe
Dział 87 - POJAZDY NIESZYNOWE ORAZ ICH CZĘŚCI I AKCESORIA
8714 Części i akcesoria pojazdów objętych pozycjami od 8711 do 8713
- 8714 91 - Pozostałe
- - 8714 94 - - Hamulce, włączając piasty hamujące i ich części
- - 8714 94 30 - - - Pozostałe hamulce
- - - - 8714 94 30 90 - - - - Pozostałe

w USA 4,7 %

zeby ominac clo jest kilka sposobow , ale kazdy ryzykowny :

-czesci o wartosci ponizej 100$ nie sa clone(na ebayu sprzedawcy czesto wrecz pytaja sie jaka kwote maja zamiescic na fakturze)
-jezeli czesci zaznaczone sa jako gift , tez nie sa clone
-jezeli sa to ksiazki (np auto literature) , to nie sa clone (tylko kto uwierzy ze kupiles np ksiazki za 1000$)
- mozesz liczyc na burdel w agencji celnej lub u samych celnikow , czasem wysla bez clenia bo im sie nie chce
- najlepiej jednak dogadac sie z kims znajomym zeby wyslal to pomiedzy starymi zabawkami albo czyms takim i tak paczke opisal

tak czy siak - pamietaj ze paczki dla osob prywatnych sa bardziej sprawdzane wiec twoja decyzja jakie ryzyko podejmiesz.


-Zu- / 2008-12-20 19:17:18 /


Idzie do mnie paczka z USA(sprezarka rootsa) która zatrzymali w urzedzie celnym w W-wie i przysłali mi zawiadomienie ze mam dostarczyc nastepujace dokumenty w celu dokonania zgłoszenia celnego:

1)Fakture/paragon/inny dokument potwierdzający dokonanie zakupu -dołanczam wydruk z ebaya i Pay-pal
2)Ksero dowodu osobistego
3)Specyfikacje towarowa jezeli faktura nie spełnia wymogów specyfikacji
4) Inne dokumenty jezeli sa wymagane na podstawie osobnych przepisów

I teraz nie wiem co to jest ta specyfikacja towarowa -w urzedzie celnym baba na informacji nic konkretnego nie potrafi powiedziec, wiec jutro dzwonie jeszcze raz ale moze ktos wie czy ta specyfikacje wypełnia sie recznie czy jest na to wymagany jakis druk i co ma sie tam znalesc, a moze akurat w moim wypadku nie jest wymagana ?

W zawiadomieniu przyszedł
-druk zawiadomienia poczty polskiej
-kopia listu przewozowego
-formularz CN 24z komisyjnego otwarcia paczki przez celników
Pozdrawiam

Elwood1887 / 2010-02-14 19:57:36 /


Musisz mieć umowę ,że kupiłeś to od obywatela USA.Prawdziwego nie papierowego!I ten oto Hank Moody zamieszkały gdzies tam itd. sprzedaje Tobie tę oto sprężarkę na 20$.Tylko za tyle bo ma taki kaprys.Jak się UC nie podoba niech sami z nim rozmawiaja na ten temat.Nie zrobią tego :)Kiedyś było ,że wartość nie może przekroczyć 100$ ,to wtedy cła nie mogą nałożyć. Kupowałem ileś lat temu nową custom-ową felgę do moto :) za 20baksów ;)

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-14 23:02:30 /


Umowe mam -wydruk z Pay-Pala z kwota ale nie wiem czy mam dolaczac ta specyfikacje i co ma ona zawierac czy akurat w moim przypadku nie musze jej miec

Elwood1887 / 2010-02-15 12:55:22 /


No po mojemu, to jak masz list przewozowy, to powinno być w nim napisane co jest w paczce. Więc masz i specyfikację gotową.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-15 17:20:43 /


"Specyfikacja towarowa" u mnie wyglądała następująco.

(Na wydruku z eBaya miałem tytuł aukcji: "Schneider-Kreuznach Componon-S 4/80")
Celnik: "A co to w ogóle jest?"
Ja: "Obiektyw do powiększalnika"
Celnik: "Aha"

Koniec określania specyfikacji towarowej :D

Konar / 2010-02-15 17:27:42 /


Juz sie dowiedzialem :) jest to okreslenie ilosci i rodzaju towaru np jak wysyłamy jedna paczka kilka róznych rzeczy do róznych aut albo np tysiac breloczków do kluczy ;). W przypadku kiedy zawartosc paczki stanowi jedna konkretna rzecz nie jest wymagana

Elwood1887 / 2010-02-15 22:26:15 /