logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » kolektor z 2,9 efi do 2,3 na dodatek z gazem, jak?

kolektor z 2,9 efi do 2,3 na dodatek z gazem, jak?

Witam, prosze o radę, zanim zabiorę się do eksperymentów, chcę uniknąć wyciągania dobrego silnika z auta - nienajlepiej trzymają głowice, itak
1. mam 2,0 v6,
2, chcę założyć splanowane głowice z 2,3 (taki sam lub wyższy stopieńsprężania, a większe zawory)
3. chcę do tego przykrcić kolektor dolotoey śliczny duży z wielkimi przepustnicami z 2,9 efi, oczywiście nie interesuje mnie uruchamianie w nim wtrysku.
4. chcę to wszystko zagazaować i tak:

- nie wiem czy podejdzie kolektor z 2,9 (kanały się nieco różnią, ale da się doprofilować, nie wiem czy kąty i odległości głowic dsię zgadzają, ale ponoć ....

- niewim jak zamontować gaz,
a) czy w miejsce wtryskiwaczy wpieprzyć sześć małych rurek,
b) czy zaślepiś wtryski i tuż nad przepustnicami wmontować dwie normalne rurki (na jakich dotychczas jeździłem z wkreconymi w gaźnik)
c) czy - jak czytałem ktoś miał w efi - w puszcze filtra powietrza zapodać gaz?

zajebisty pomysł co nie?
proszę o pomoc , bo waham się czy podjmować się tych prób, ale ciągnie mnie do tego .... tymbardzeij że mam wszystkie części i kosztuje mnie tylko robota

Pomóżcie

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-07-28 23:07:32 /


nie odpowiadam sam sobie tylko zapomniałem dopisać, że oczywiście z benzyny nici i tylko na gazie mam zamiar po robocie jeździć.

Co wy na to?

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-07-28 23:09:20 /



>3. chcę do tego przykrcić kolektor dolotoey śliczny duży z wielkimi przepustnicami >z 2,9 efi, oczywiście nie interesuje mnie uruchamianie w nim wtrysku.
-nie wejdzie , inne wymiary


>a) czy w miejsce wtryskiwaczy wpieprzyć sześć małych rurek,
-jak kupisz instalacje wtrysową gazu za pare tysii... zwykłu reduktor w uproszczeniu mierzy podciśnienie w przed przepustnicą i w zależności od tego podaje odpowiednią ilość gazu... montaż wtrysku za przepustnicą /w miejscach wtryskiwaczy benzyny/ ogłupi reduktor i działać to nie będzie..


>b) czy zaślepiś wtryski i tuż nad przepustnicami wmontować dwie normalne rurki
zaślepić tak... ale gaz podać za pomocą mixerów najlepiej słoneczkowych...


zajebisty pomysł co nie?
- nienajlepszy... biorąc pod uwagę taką przeróbke to silnik będzie jeździł 100% na gazie... a tego nie wytrzyma... siądą głowice i gniazda wydechowe..



>proszę o pomoc , bo waham się czy podjmować się tych prób, ale ciągnie mnie do >tego .... tymbardzeij że mam wszystkie części i kosztuje mnie tylko robota
-założenie kolektora od 2,9 do 2,0 może pogorszyć i tak nienajlepsze parametry silnika... przy zbyt dużych przekrojach kanałów dolotowych spada prędkość mieszanki w nich i zmniejsza się efekt tzw. dynamicznego napełniania cylindrów... co może doprowadzić do pogorszenia momentu obrotowego i pracy na wysokich obrotach..


do tego może dojść problem z odpalaniem przyniskich temperaturach... aby odpalić silnik na gazie w minusowej temp... musisz mieć bardzo dobrze zestrojoną instalacje.


reasumując:
nawet jeśli fizycznie udało by ci się dopasować taki kolektor do silnika 2,0 to efekty mogą być bardzo kiepskie, w dodatku kosztowne...


Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-29 11:09:23 /