logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Co to za blacha? Fajny materiał na deskę rozdzielczą.

Co to za blacha? Fajny materiał na deskę rozdzielczą.

Witam.
Czy ktoś orientuje się może czy gdziekolwiek dostępna jest blacha z fakturą jak na poniższych fotkach? Czy może jest to tzw. "handmade" w niektórych angielskich markach? Ktoś kiedykolwiek spotkał się z takim materiałem? Może w jakichś instalacjach przemysłowych ktoś coś takiego widział?

Ogólnie poszukuję ciekawego materiału na wykończenie deski rodzielczej w Taunusie z prostą dechą. Jeśli ktoś z Was miałby ciekawą propozycję na materiał na deskę rozdzielczą, to poproszę o odp.

Druga kwestia: jak to jest z wewn. obiciami drzwi w świetle przepisów prawnych? Czy można jeździć z gołą blachą wewnątrz, czy też metalowe krawędzie powinny być zasłonięte?
pozdrawiam

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-27 19:39:27 /


a czy to nie jest tak po prostu polerowana nierdzewka tak jakby punktowo?

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-03-27 20:21:30 /


Co do faktury tej blachy, to haslo do googlania "engine turned". Mozna to sobie samemu zrobic, ale precyzja niesamowita jest potrzebna ;)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-27 20:30:23 /


Ja widziałem taką blachę ... w stolikach metalowych z szybą u góry a pod nią właśnie takie coś ;-) Pewnie da się to dostać ... ale w dziobaku będzie średnie - lepiej szczotkowane alu (z takimi ryskami). Taką blachę jak podałeś ma bodajże Spyker - ale tam to jest jakos wkomponowane z resztą a tak ... jakos ciężko mi sobie to wyobrazić...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-27 20:44:46 /


Podobny efekt to ja kiedyś uzyskałem na blasze chromowej do produkcji wieczek do kegów 5l przy użyciu ściernicy trzpieniowej z włókniny szlifierskiej i wiertarki.
Ale efekt był daleki od mojego wyobrażenia. Niemniej jednak jak by zamienić wiertarkę ręczna na stołową, wypróbować różnego rodzaju ściernice wykazując przy tym sporą dozę cierpliwości i precyzji to może by się udało coś ładnego stworzyć.
A generalnie to takie blachy są używane często do produkcji spożywczych linii produkcyjnych. Wiec albo uderzyć do jakiejś firmy co się zajmuje montażem tego typu linii albo do jakiegoś zakładu produkcji spożywczej (browar, mleczarnia itp) i wypytać czy nie mają złomu tego typu z jakieś starej linii.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-27 20:49:20 /


a tak się spytam... czy ktoś zna polską fachową nazwę tego procesu "engine turning" w stosunku do uzyskanego efektu na blasze?
ps. tak się mi zdawało, że kiedyś w jakiejś mleczarni widziałem właśnie taką blachę ;)

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-27 21:30:59 /


To jest obróbka blach zwana mazerowaniem, Można takie blachy zamówić.



Tu masz link do przykładowej firmy:
http://www.investa.pl/oferta/stal_nierdzewna_blachy_uslugi.html?print=ok

PzDr

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-03-27 21:37:29 /


no i wszystko jasne!
Wielkie dzięki Palio

nawet jest na allegro ;)
http://www.allegro.pl/item972712137_blacha_nierdzewna_mazerowana_gr_1_5_mm.html
przy czym 1,5mm grubości to troszkę dużo;)

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-27 21:47:38 /


1,5 to w sam raz- nie będzie śladów po kleju jak przykleisz do dechy- z doświadczenia wiem że blach 1 mm potrafi po jakimś czasie "pokazać" w których miejscach jest przyklejona ( jednak były to znacznie większe powierzchnie). Natomiast sprawdź sobie średnicę tych kółek we wzorze- ta z allegro na pewno ma większą niż na tych zdjęciach z deskami rozdzielczymi. Cały efekt może po prostu zniknąć.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-03-28 20:05:29 /


racja... przy czym ja chciałbym blachę przykręcić... już znalazlem firmę we Wro, która taką blachę sprzedaje z różnymi średnicami wzoru... tylko czy 1.5mm to nie będzie zbyt ciężka? Chyba 0,8mm by wystarczyła?
I teraz lepiej alu czy chromonikiel?

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-28 21:18:11 /


jesli duch sportowy to alu.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-28 21:40:40 /