logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Solex 32/32 czy 35/35?

Solex 32/32 czy 35/35?

Mam silnik 2.0 V6 i do tego problem. Mam tez Solex 32/32 EEIT ale jest nie kompletny brakuje takich grubych uszczelek. Wiec kupilem nastepny ale to jest chyba Solex 35/35 EEIT ma troche wieksze komory. Generalnie probowalem przekladania tzch uszczelek ale przey to robi sie wiekszy prześwit w komorze. Ten pomysł zarzuciłem, bo pewnie bz cođ strzeliżło, zresztą nie ważne. ..... Chodzi mi o to czy 35-35 eeit bedzie pasował do 2.0 v6 ? a jeśli tak to co sie z tzm wiąże ?

Impact / 2004-05-27 12:32:44 /


pasowac bedzie, ale jesli silnik jest standardowy to moze mu dawac nieco za duzo paliwa, poza tym paliwo moze sie skraplac na progu ktory powstanie pomiedzy gaznikiem a kolektorem
przydalo by sie chociaz rozwiercic te otwory, ale lepiej znalezc uszczelki i zalozyc odpowiedni

napisz dokladniej czego Ci brakuje

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-27 12:52:43 /


Brakuje mi uszczelek takich grubych. Jedna to taka która idze między dolnymi zapadkami a górą gaźnika, a druga to taka prostokątna która idze między dodstawą gażnika a tymi dolnymi zapadkami. mam nadzieje że zrozumiesz o co mi chodzi bo sie nie za bardzo znam.
Cos slzszalem ze można dzsze od 32-32 zamontowac do 35-35 ale nie wiem czy to cos da ?

Impact / 2004-05-27 13:17:09 /


czy zapadki to przepustnice? (takie okragle blachy na osce ktore otwieraja przelot przez gardziele)

zrob moze jakies zdjecia i zaznacz na nich co konkretnie potrzebujesz

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-27 13:43:12 /


aha, i co to znaczy grube? 1mm czy 10mm?

niektore gazniki maily tam rozne wkladki, 3-4mm plytki z tworzywa, blachy, podstawki
nie zalezalo to od wielkosci gaznika ale raczej od jego rocznika

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-27 13:45:04 /


To tak pierwsza która idzie między górą gaźnika a przepustnicą ma grubość 6mm druga prostokątna która jest za przepustnicą a podstawą ma grubości 4mm .. Przynajmniej tak jest w tym 35/35 .. Są wykonanane z z jakiegoś grubego papieru lub jakiejś pochodnej. Resztę uszcelek już sobie dorobiłem ze specjalnego papieru ale z tymi mam problem. Ten gaźnik 32/32 prawdopodobnie jest z 77 roku. Pisze prawdopodobnie bo kupowałem silnik który jest z własnie 77 a dostałem gaźniczek osobno w pudełku w częściach.

Impact / 2004-05-27 13:59:31 /