logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Gaźniki Mikuni Solex - prośba o pomoc .

Gaźniki Mikuni Solex - prośba o pomoc .

Witam .

Zanabyłem do mojego CVH ( 1.6 z forda fiesty mk2 XR2 ) gaźniki Mikuni Solex ( oznaczenie 21100 - 88229 ) , zwracam się zatem do Was o pomoc w rozszyfrowaniu paru zagwozdek .

1. Posiadam pod te gaźniki oryginalny kolektor ssący ( firmy Bilas ? ) i w przeciwieństwie do kolektorów do gaźnika pojedynczego , nei posiada on króćca wyjścia wody z głowicy poprzez kolektor ssący , pomiędzy 2 i 3 kanałem ssącym .
Czy tak zostawić ? ( Kolektor jest używany więc to raczej nie niedoróbka ) czy nie zaburzy to chłodzenia głowicy ?

2. pomiędzy gaźnikami nie mam połączenia przepustnicy :( .
Jak taki element wygląda , ewentualnie gdzie go kupić ( jak ktoś się zlituje i mi foty podeśle to postaram się dorobić )

3. Na górze każdego z gaźników ( pomiędzy przelotami ) znajduje się okrągły element z miejscem do podłączenia linki - to ssanie tak ?

4. jeden z gaźników posiada króciec , który wchodzi w gardziel , tuż przed przepustnicą ( patrząc tak jak przepływa mieszanka )
Czy to jest wyjście na pompkę przyspieszacza zapłonu ?

5. Nie widzę powrotu paliwa do baku - czy te gaźniki działają na zasadzie niektórych Weberów , bez powrotu ?

6. Chyba największy problem . W jednym z gaźników znajdują się oryginalne dysze od Toyoty 1600 , drugi był niestety przerobiony , aby zasilił Mini ( rozwiert dysz ) Gdzie kupić do niego oryginalne dysze , ewentualnie , kto by moje przywrócił do stanu sprzed przeróbki ?

Z góry dzięki za info :)

CzarnyMatowy / 2010-04-11 22:29:01 /


1.
tak zostaw, w toyotach stosowali 2 rodzaje kolektorów, z wyjściem i bez wyjścia

2.
tak jak na zdjęciu

3.
tak to jest ssanie

4.
tak to jest do aparatu zapłonowego

5.
z reguły powrotów nie stosuje się

6.
w tym temacie nie pomogę, musisz dzwonić pytać, szukać na ebayach

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-04-12 08:32:40 /


Pająk - mam nadzieje , że będę Ci mógł podziękować na najbliższym YTP osobiście , a teraz robie to przez internet .

Dzięki bardzo :)

Zasadniczo odpowiedziałeś na wszystkie pytania , które mnie trapiły ( na 6 odpowiedzieli chłopaki na Youngtimer.pl ) do zobaczenia i jeszcze raz dzięki :)

CzarnyMatowy / 2010-04-13 20:57:00 /