logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » wskaznik cisnienia oleju

wskaznik cisnienia oleju

Jak powinna sie zachowywac wskazowka cisinienia oleju , wiem ze jak dodaje gazu to cisinienie sie zwieksza i wskazowka idzie do gory ale jakie powinno byc optymalne jej polozenie i min. , max.
Pozdrawiam

jagoolmk2 / 2002-07-29 14:11:19 /


na niskich obrotach powinna byc troche powyzej zoltego pola
jak dodasz gazu to powinna wskakiwac do polowy

wskazniki te z biegiem czasu zmieniaja swoje wskazania
zalezy to tez od oleju, nie powinno sie jezdzic na 0W :)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-07-29 14:20:13 /


o to mi chodzilo dzieki
wlasnie tak mi wskazuje , a myslalem ze mam slabe cisnienie .:)))
Pozdrawiam

jagoolmk2 / 2002-07-29 16:42:15 /


znowu wskaznik tym razem w Capri:)) mam taki problem ze wskaznik zaraz po odpaleniu autka wskakuje gdzies na 1/4 calego pola a po dodaniu lekko gazu odrazu przekracza polowe... tak na nieco ponizej 3/4 , nie wiem co jest grane ilosc oleju jest dokladnie w polowie miedzy max a min, musze wymienic olej jest strasznie czarny:( ale czy to cos da??? jezeli chodzi o cisnienie??
Pozdro

jagoolmk2 / 2003-01-19 15:20:11 /


Twoj wskaznik pokazuje to co powinien
na wolnych obrotach powinno byc powyzej czerwonego a po dodaniu gazu powyzej polowy

wskazniki te zazwyczaj rozkalibrowuja sie po latach pracy i moga pokazywac zle gdy cisnienie jest dobre, ale w tym przypadku jest ok

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-19 16:05:12 /


ufff.... wielkie dzieki:))) mam takie pytanko z czystej ciekawosci czy istnieje szansa regulacji cisnienia oleju nie wiem cos przy pompie olejowej tak sie pytam jako laik:))
Pozdro

jagoolmk2 / 2003-01-19 16:19:38 /


regulacji nie
ale mozna wlozyc mocniejsza pompe
albo zadbac o caly uklad czyli wymienic panewki walu, walka rozrzadu i przejrzec walki klawiatury, jak tam sa luzy to cisnienie bedzie zanikalo

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-19 16:26:06 /


a jak mam cisnienie oleju caly czas na poziomo czyli po zapaleniu rowno lezy krecha i tzryma poziom jak daje gazu to sie wychyla o 1 zabek do gory powyzej poziom-za duzo oleju???? co to jest OW?

Hoover 3M / 2003-01-19 23:55:17 /