logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Jak zespawać/połączyć stopkę lusterka mk1 (Capri, Taunus, Granada)?

Jak zespawać/połączyć stopkę lusterka mk1 (Capri, Taunus, Granada)?

Zgodnie z zaleceniem wklejam na forum:

W ogłoszeniach daję celem niezaśmiecania forum.
Pytanie:
Czy da się pospawać stop z którego robione są lusterka i emblematy w mk1 (Capri, Taunus, Granada)? Czy jest to metal nie do zespawania? Co to za stop? Zn-Alu?
Chodzi o to, że mam lusterko prawe do Dzioba, ale nóżka jest dłuższa (chyba jakiś Transit albo cóś) i chcę ją skrócić, zespawać, zeszlifować i zechromować ;)
Please Help!

-----------------

Ja to kiedys polutowalem w czasach pradawnych , jak sprzedawalem dziobaka z peknieta stopka lusterka . Pan dojechal do zgierza i nie odpadlo, ale jest to pomysl grubo tymczasowy.

Classmobile [2010-04-16 01:24:15] N


--------------------------------------------------------------------------------
Ja lutowałem kiedyś klamkę w fieście mk1 i jak to z klamką trzymało kilka dni i odpadło....:D

Kilgore [2010-04-16 01:44:47] N


--------------------------------------------------------------------------------
Generalnie się nie da tak łatwo .... jest to materiał odlewniczy i ciężko spawalny - zamiast się spawać to się topi i spływa -- tak większość klamek, ramek - tych odlewanych a nie tłoczonych itp - jest ze ZnAl -u...

Jeśli chodzi o emblematy to można je pokryć przed chromem dekoracyjnym jakąś powłoką wypełniającą (miedziowanie), później poddać obróbce - tj. poszlifować na równo żeby zniwelować wżery - natomiast przespawania nóżki w lusterku na krótszą nie widzę... - szybciej dorobisz ją z nierdzewki wg. wzoru.


Miałem swego czasu taki pęknięty uchwyt do szyberdachu z Fiesty -- nie udało się tego połączyć żadną sensowną metodą ...

MikeB4 [2010-04-16 05:24:15] N


--------------------------------------------------------------------------------
prawe lusterko powinno mieć dłuższą stopkę.

Mysza liil (EM) [2010-04-16 07:15:49] N

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-04-16 09:04:47 /


A czy może ktoś orientuje się, czy te stopki są pełne w środku? Może nawiercić obie strony, nagwintować, skręcić i połączyć takim klejem, którym przykleja się np metalowe uchwyty do szyb (np tych uchylnych w 2d)?
Nie miałbym nic przeciwko, żeby stopka prawego lustra była troszkę dłuższa, ale ta akurat jest dużo dłuższa i średnio chyba by to wyglądało...

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-04-16 09:10:52 /


Zoggon, mam 2 albo 3 lusterka z kiepskim chromem ale różnymi długościami stopek. Pstryknę foto to sobie zobaczysz, którą chcesz za dobre piwo :)

Konar / 2010-04-16 10:51:08 /


bardzo chętnie... możemy się nawet wymienić... tylko chodzi o stopkę prawego lusterka... od pasażera... pozdrr.. Dziś zrobię fotki swoich lusterek

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-04-16 12:59:32 /