logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Nie dostaje paliwa

Nie dostaje paliwa

Mam 2,0 R4 gażnik webera. Jak na benzynce wstawie mu porządnie to przy trzecim biegu zaczyna mi przerywać tak jakby nie dostawał paliwa, puszcze gaz na 3 sekundy i jest wszystko ok. W gaźniku wszystkie dysze rozmiarowo ok, pompka paliwa ok, filtry ok, nie dokońca jestem pewien poziomu pływaka. Może mi ktoś coś poradzić, bo już nie mam siły i nerwów.

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-01 00:30:59 /


Za malo paliwa doplywa do gaznika. Jak puszczasz gaz komora plywakowa zdazy sie z powrotem napelnic. Moze przewody gdzies przytkane albo zalamane. Jestes pewny, ze pompa paliwa daje odpowiednie cisnienie?

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-01 01:32:04 /


ciśnienie to swoją drogą, ale chodzi o wydajność. Może jest za gruba podkładka pod pompą; może jest za krótki popychacz; może jest spiłowana krzywka na wałku pomocniczym? A może poszli do lasu.... :-)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-01 08:06:58 /


jeszcze jedno - Smok paliwa. Jeżeli uszczelniałeś coś silikonem przy zbiorniku (co mi się kiedyś inteligentnie udało zrobić) to możesz mieć zalepiony smok paliwa. Proponuję prosty test: zdejmij przewód doprowadzający paliwo do pompy, odkręć wlew paliwa, dmuchaj w przewód aż usłyszysz bulgotanie w zbiorniku. Załóż go i przejedź się . Jeżeli objawy niesprawności ustąpią to masz gotową odpowiedź. Proponuję wówczas wywalić sitko ze smoka, a przed pompą założyć sitkowy filterek do diesla (filtron: PP820 - kątowy, PP821 - prosty).

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-01 08:13:57 /


Sprawdziłem jeszcze raz wszystko i okazało się , że poprzedni właściciel troche grzebał w gaźniku żeby mu mniej palił.
Znalazłem 4 dysze których rozmiar był inny niż piszą tutaj na forum. Zmieniłem na oryginał ustawiłem jeszcze raz mieszanke, ssanie, obroty i ... pięknie chodzi :)

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-04 23:37:20 /