logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » hamulce » gdzie w Poznaniu przewody hamulcowe ??

gdzie w Poznaniu przewody hamulcowe ??

Witam wszystkich,

pękł mi przewód hamulcowy w taunim, ten między tylnimi kołami biegnący po moście.
Czy ktos wie, gdzie dostane taki przewód, lub kto mi go dorobi lub od czego pasuje zamiennik.

OpelShop na krzyżówce grunwaldzkiej i grochowskiej bedzie je miał dopiero w czwartek a ja musze to dostac dzis lub jutro najpózniej.

dzieki
talar

Talar Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-01 12:32:01 /


popytaj w hurtowniach motoryzacyjnych, u nas jest jedna co ma przewody hamulcowe na metry, dlugosci sa co 10cm z zakonczeniami

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-01 13:03:57 /


z tego co pamiętam do taunusa pasuje przewód elastyczny od poloneza ale z hamulcami LUCAS.
chodzi o gwint na końcówkach.. do taunusa musi być 10/1.. koszt u nas to ok 10pln za przewód SEMPERIT-a

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-01 13:35:47 /


o.. to już troche łatwiej, napewno jest wiecej sklepów z cześciami do poldka :-D
dzieki i prosze o wiecej rad :-D

Talar Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-01 13:56:27 /


ale chyba chodzilo o rurke hamulcowa skoro idzie po moscie a nie o wezyk

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-01 14:05:25 /


dosłownie niemal od czegokolwiek :)
weź stary na wzór: długość, końcówki męskie/żeńskie (gwint na zewn./wewnątrz)

UWAGA - ważne! Gwinty muszą być M10x1

np. Fiaty (przynajmniej 126, 125, poldki na tarczach) mają często calowy G1/8" (podobny do M10x1) i nie wolno ich mieszać. Wkręcają się coraz ciaśniej (inny skok), zakleszczają i niszczą się gwinty.
Nowsze poldki na Lukasie mają już chyba metryczne M10x1.

Teraz to znajdziesz za rogiem od Opla (tfu), VW (tfu), czy od innego Forda (...) ;)
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-01 14:09:23 /


dokładnie to chodzi o miedzianą rurkę, tak camaro.

ale orginalnych fordowskich nie ma, a panowie w serwisie chyba za dużo benzyny wochają bo 5 razy im tłumaczyłem o co mi chodzi a oni ciągle nie byli pewni czy potrafią mi dorobić przewód.


:-D

Talar Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-01 14:21:13 /


with all respect :)
ja mimo braku jakichkolwiek zdolności mechanicznych z braciszkiem dorobiliśmy sami potrzebny nam przewód. Odciąć końcówki założyć na jakikolwiek inny i zaklepać (my mieliśmy chyba od lublina). Trzyma do dziś.
Tak OT to czasami większe efekty w sklepach osiągnie się, nie wspominając do jakiego auta szukamy części ;) Po prostu przyjść z kawałkiem przewodu i szukać... szukać...

a_patch Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-01 14:30:21 /


taaaa.... z tym zaklepaniem to bym sie tylko obawiał, ze coś może nie wyjść, albo ze bedzie mi cieknąć.

Talar Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-01 14:35:53 /


a myślisz, że jak ci oni w tych zakładach to zrobią :) posiadają tylko odrobinę lepsze narzędzia (my mieliśmy imadło i punktak)

a_patch Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-01 14:47:40 /


no ja nawet imadła ani punktaka nie mam, poza tym jade z żoną nad morze i chce zatrzymać się jeszcze na lądzie a nie na głębokości 30m ppm. ;-P

Talar Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-01 14:54:33 /


faktycznie :)) nidoczytałem że chodzi o miedzianą.. ale jeśli chodzi o sztywną rurkę to w poldolocie też znajdziesz.. kupowałem niedawno do capri.. długość podobna gwinty te same..
tylko powtażam że chodzi o poldka z hamulcami LUCAS-a :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-01 14:55:48 /


ubiegnę SEGAL :)) powtarzam oczywiście przez RZ :D

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-01 14:57:32 /


do 30 ppm to musiałbyś się baaaardzo mocno rozpedzić :) a skoro już będziesz w okolicy, to zapraszam do Zoppotu :) Wyskoczyć na pifko zawsze mogę :) a pewnie i ktoś jeszcze z braci fordowej się dołączy :)

a_patch Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-01 15:33:14 /


prędzej będzie ciekło, niż ucieknie przewód - ale niewątpliwie trzeba zrobić to solidnie.
Można zrobić z rurki fi5x1, miedzianej (na metry) i ręcznie wąskim punktakiem rozchylać końcówkę w lejek, ale to jest mocno pracochłonne.

Można zrobić sobie przyrząd z płaskownika np. 20x40, przeciąć go wzdłuż na pół, skręcić go dwiema śrubami M8 w poprzek, by się obie połówki składały równiutko, wywiercić otwór fi 4.8 dokładnie na płaszczyźnie podziału (czyli po pół otworu na połówkę płaskownika).
Pogłębiamy otwór stożkowo jakimś większym wiertłem (np. fi 12mm) - i mamy matrycę, którą za pomocą śrub można ściskać rurkę, by nie uciekła.

Stempelek zrobimy u tokarza z kawałka pręta fi10mm, zatoczony na końcu stożkowo 120st. Przy odrobinie pewniejszych rękach, to zrobiony ręcznie na szlifierce jest wystarczający i bez tokarza ;)

Rozkręcamy/luzujemy połówki matrycy, wkładamy rurkę- koniec wystawać powinien na ok. 4mm ze strony pogłębienia/stożka matrycy, ściskamy śrubami, stemplem stukamy w środek uważając by równo na boki rozchodziła się rurka i ...gotowe :)

Inne średnice też można zrobić w analogiczny sposób, w tym samym ale dłuższym płaskowniku, nawiercając otwory w rządku co np. 15 mm i robiąc od razu większy stempelek np.fi 20mm

Jutro fotka.

Można oczywiście podskoczyć do kogoś kto takie coś ma, np. dziś u mnie pod garażem będę akurat robił inst. z nierdzewki ;)
pozdro

P.S. proponuję miedź, bo na początku trudno ładnie zarobić końcówkę, a ona jest miękka i ładnie się ułoży i uszczelni przy dokręcaniu.
Są też sklepy z zarobionymi rurkami i różnymi długościami, tylko są mało popularne i wlazłem na takowy w Olsztynie też przez przypadek.

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-01 15:57:00 /


haha, jak zwykle gdy ciągnę kilka srok za ogon, to w tym czasie jest już parę ciekawych odpowiedzi :)

Ale i tak jutro podrzucę fotkę, to sobie ktoś z pewnością zmajstruje bo proste, skuteczne i na wieki ;)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-01 16:04:05 /


polecam sklep jak jedziesz od dworca zachodniego głogowska, przejezdzasz przez krzyzowke z hetmanska i dalej jedziesz za tymi centrami jakimis batman czy h wie jak i dalej po prawej beda trzy sklepy i jeden jest z czesciami do samochodow francuskich, tam koles ma ogromny wybor i jest bardzo kompetentny, napewno ci pomoze, mi do taunusa dobrał te sworznie mocujace szczeki, ma dobry wybor, a jak nie tojedz do suchego lasu na szrot i tam ci na bank znajda, byle nie załamany w jakims miejscu, dotaunusa i grandzi w tym motomarkecie czy euroauto maja sporo kojdow, wiele tam kupowałem ,


g.p

grzech / 2004-06-01 19:11:52 /


Talar, na poczekaniu to ci zrobi niejaki pan Piotrowski niezaleznie do jakiego wozu tyle ze troche poza poznaniem. SKLEP MOTORYZACYJNY Kościan, ul. Gostynska. Bardzo latwy dojazd z krajowej 5 wglab naszego miasta.
nara. pozdro.
ps. czynne od 9 - 19

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-01 21:51:12 /


oto obiecany prosty przyrząd do zarabiania końcówek:


Tu ściskamy rurkę z wysuniętym końcem do rozklepania:

a jak się uda to wyjdzie coś takiego ;)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-02 09:59:23 /


a jak ktoś chce pocwaniakować usługowo, to już lepszy taki fabryczny uniwersalny. Uchwyt zaciska się na rurce, a wgłębnik stożkowy kręcąc motylkiem bardzo ładnie zarabia, szczególnie w amatorskich rękach ;)
#1# #2#
pozdro

P.S.oczywiście żadne z powyższych przyrządów nie wytłoczy końcówek hamulcowych, jak w oryginale (stożek zewnętrzny), ale z całkowitą pewnością szczelności i wytrzymałości pozwala połączyć rurki.
W przypadku naprawdę spaskudzenia powierzchni stożka stalowych rurek i braku szczelności można włożyć w środek miedzianą podkładkę, jako uszczelkę.

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-02 10:23:37 /


(sieć u nas dziś kuleje i fotki nie poszły)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-02 10:29:21 /


wielkie dzieki chłopaki, zebrało się w sumie sporo dobrych informacji.
ja tymczasem poradziłem sobie zakłądając rurkę od żuka. jest ciut dłuższa, ale z dwojga złego działą, jak już bede miał czas żeby grzebać przy aucie to dorobie sobie porządne.

jeszcze raz dzieki
talar

Talar Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-09 01:01:43 /


A od czego przewody gumowe ?? do tauniego np.

nmd / 2004-06-09 10:09:48 /


odpowiedzi na początku tego wątku zaczęły się od elastycznych przewodów ;)

Możesz skorzystać z mojej pierwszej, jest ciągle aktualna.

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-09 12:03:37 /


:/ no tak . sry glupio mi. itd.

swoja droga kiedy wymienic przewody jeszcze nie ciekna ale

nmd / 2004-06-09 12:24:30 /


sztuka kulinarna mówi: co ok. 3 lata, albo 60-100 tys. km, tylko i tak nikt tego nie robi.
Co 6 lat wystarczy w zupełności, bo czekać aż same spróchnieją i trzasną... to już zależy kto jak się toczy ;)

Zawsze sprawdzać miejsca załamań, połączeń z gwintami, bo tu głównie ulegają zmęczeniu już na pierwszy rzut oka. Dlatego bardzo ważne jest, dla trwałości, dobre ułożenie przewodów.

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-09 12:49:27 /


to jeszcze spytam ile kaski szykowac na takie przewody ;)

nmd / 2004-06-09 13:00:46 /


z pewnością, ktoś jest bardziej na bieżąco w cenach ode mnie, ale "zwykłe" przewody od czegoś tam "made in poland" lub "made in krzak" są od 20-30 zł.
pozdro

P.S. na szrocie są od 0 do 5PLN, ale zdecydowanie nie polecam

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-09 16:43:13 /


orientejszyn sie ktoś gdzie można w 3m dorwać miedziane przewody na metry + kogoś kto ma końcówki i je zaklepie :D? Podobno gdzieś koło Carrefoura ale gdzie to nie wiadomo :D

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-10 13:16:03 /


Piekarniczą w górę. Mijasz po lewej skręt do byłyej piekarni, jeszcze dalej ze 30-50m i jakieś 300 m od skrzyżowania - w prawo w bramę i jedziesz do warsztatu jakies 50 m. Będę w tym tygodniu u nich po przewody do Sierry - wezmę jakies namiary.

mtango / 2007-12-10 18:38:56 /


dobra super :D dzięki :D a orientujesz sie w cenach ?

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-11 12:00:17 /


Aktualnych nie, ale kiedyś było dobrze - poza tym - wyboru raczej nie ma

mtango / 2007-12-11 13:57:09 /


mam takie pytanko czy ktoś sie orientuje od czego mogę dopasować przewód hamulcowy do Capri mkII idący od pompy hamulcowej do tyłu ?? stary wkręcił mi sie w wał :/ i nie wiem od czego mogę to dopasować

karolkrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-22 12:39:35 /


Dorobić na wymiar - u mnie dorabiają wg długości lub wg. starego przewodu i biorą 20 zł za metr ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-22 13:04:39 /


20zł za metr? czyli cena 12zł jest więcej niż dobra :D?

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-23 14:55:08 /


W Poznaniu przewody gumowe, czyli elastyczne i rurki hamulcowe robią na Wspólnej 20.

allrad / 2009-02-16 00:07:52 /


W Przeźmierowie hurtownia "Luma" - naprzeciw "Medy Capri Garage" :D

Medy / 2009-02-16 16:46:37 /


Luma dorabia tylko miedziane, jakby ktos pytal

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-07-15 16:10:47 /


Masz jeszcze firmę MotoKram w Poznaniu na Św.Jerzego 12, sprzedają i dorabiają wszelkiego rodzaju przewody hamulcowe z miedzi.
Dorabiali mi przewody do NIVO, jakość i cena OK.

bridgo / 2011-01-08 12:49:48 /