logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Mixer strumieniowy w praktyce (to działa!)

Mixer strumieniowy w praktyce (to działa!)

Postanowilem wyprobowac ten wynalazek.
Jezeli ktos nie zna, to w skrocie: mixer strumieniowy, zamiast zwezki z dziurkami, ma posrodku dysze podobna jak zwykly gaznik. Co ma dawac lepsze wymieszanie gazu z powietrzem i stawiac mniejsze opory w dolocie.
Pacjentem zostala sciera 1.6 z szuflada. Wczesniej byl zalozony zwykly palnik.
Dobralem odpowiedni typ i rozmiar mixera. Weszlo toto idealnie w obudowe filtra, uszczelnilem tylko styk mixera z gaznikiem i jazda.

Silnik odpalil i chodzi od razu (a podobno te miksery maja za male podcisnienie... i sa tylko to instalacji z krokowcem... itd).

Po dodaniu gazu dlawil sie - zeby chodzil normalnie, musialem skrecic srube od gazu gdzies tak o 1,5 obrotu. Pozniej regulacja wolnych - tutaj chyba musialem troche odkrecic.

Pierwsze wrazenia byly bardzo pozytywne, silnik lepiej sie wkreca i duzo lepiej jedzie.
Przyspiesza plynnie na V biegu od 1000 obrotow (na palniku niemozliwe).
Przedtem auto z trudem jechalo 140, teraz do 140 idzie w miare lekko i chce wiecej (ale ja juz nie chce).

Spalanie trudno ocenic, bo mixer zakladalem zima. Od tego czasu nie musze grzac silnika przed jazda, no i przyspieszylem zaplon, wiec i tak spadlo. Ale teraz, w podobnych warunkach jak rok temu, na miescie schodzi mi okolo 0,5-1 litr mniej.
Czyli powiedzmy 5-10%. Ale zaznaczam, ze to nie jest dokladny pomiar i moge sie mylic.

Ogolnie - bardzo polecam. Jezeli 1.6 na szufladzie jedzie wyraznie lepiej, to co dopiero bedzie na jakims 2.9. Zwlaszcza ze zalozylem mixer taki jakim go dostalem, a nie jest on wykonany idealnie i mozna jego ksztalt jeszcze troche poprawic i zwiekszyc przeloty jeszcze bardziej.

Jak ktos zainteresowany, to moge zalatwic te mixery taniej niz w sklepie internetowym producenta. Zaraz zreszta wrzuce ogloszenie.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-06 16:10:46 /


A przypadkiem prawie równo 5 lat temu nie było już o tym mowy i wyszło na to, że to najzwyczajniejsze wkrętki?

http://www.capri.pl/forum/70047

Konar / 2010-05-06 16:19:54 /


5 lat temu w koncu nie dowiedzielismy sie niczego, poza tym ze komus cos sie wydaje.
Z wkretka porownania nie mam. Jest to jednak troche bardziej zaawansowana konstrukcja niz rurka wsadzona z boku w gaznik (wewnatrz dyszu gazu jest jeszcze mala dysza powietrza, ktore poprawia wymieszanie paliwa). Dla mnie wazne, ze w porownaniu ze zwyklym mixerem "wyszlo", iz dziala toto duzo lepiej.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-06 16:43:18 /


a siada to na webera od 2,0 i czy trzeba ciąć obudowę filtra ?

mitrov Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-06 18:40:55 /


daj linka gdzie to dostałęś jeśli w necie albo wymiary bo ja mam szufladę na 2.0 ohc i chętnie bym też tego spróbował choć do obecnego mixera zastrzeżeń nie mam oprócz tego ,że maska mi się na styk z obudową filtra zamyna

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-06 19:17:32 /


mitrov - nie, musialbys nalozyc na gaznik jakies kolanko + mixer w rurze + filtr na koncu rury

Joko - to chyba ten rozmiar (nie pamietam) http://www.rybacki.pl/order.php?id_grupy=1&indeks=300-457&id_model=96&akt_sesja=bd13b51f767c8f0fa585f06c73ca3c08&cust_code=&cust_ref=&dz=&strWer=pl
filtr poszedl do gory jakies 4cm

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-06 22:40:44 /


To pięć lat temu to był mikser soniczny, inna bajka, to jest zwykły mikser z innym miejscem wyprowadzenia gazu. Każda wkrętka jest tym samym co ten mikser. Pod warunkiem odpowiedniego umieszczenia jej w stosunku do zwężki Venturiego.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-07 07:58:48 /


Można prosić o jakieś świeższe informacje od użytkowników takiego rozwiązania?
Jak z tym się jeździ? Jak daleko może być mikser od gaźnika? Jak dobrać średnicę miksera?

DF / 2015-02-16 11:04:17 /


Cześć.

Masz może zdjecie jak to zamontowałeś?

cezaryg / 2021-01-05 13:37:08 /


Wiewiór nie był na c.pl prawie pół roku, a tego auta nie ma jeszcze dłużej.

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-01-05 15:55:52 /


DF, Cezary: w ścierze z szufladą położyłem po prostu mixer na gaźnik i dociąłem uszczelkę z kartonu :)

a średnicę wziąłem taką żeby elegancko weszła w otwór w obudowie filtra.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-03-14 13:32:48 /


Ja wbiłem młotkiem zwykły mikser w przepustnice i jeździło jak złoto , topiło kapcia do wystrzału , było to z 15 lat temu i w sumie to chyba nadal tak jest w tym wozie :⁠-⁠D gaz to bardzo prosta konstrukcja

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-03-14 14:22:08 /