logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Czy da się zarejestrować stare angielskie auto w polsce?

Czy da się zarejestrować stare angielskie auto w polsce?

Czy da się legalnie i zarejestrować auto z kierownicą po prawej stronie? Czy musi być na żółtych blachach? Ktoś to już robił w klubie? Załatwiam po prostu sprawe jak z każdym zabytkiem, dostaję żółte i jazda? Czy są jeszcze inne problemy/kruczki? Jak było na forum to możecie mnie przekierować, ja nie znalazłem, może nie wiem gdzie szukać ;]
Pozdr.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-05-16 11:53:19 /


Z tego co wiem to tylko na żółte blachy jako zabytek.
Ale to niech sie bardziej zorientowani wypowiedzą.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-05-16 11:58:55 /


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.) mówi, że:
§ 1. 1. Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do:
1) pojazdu specjalnego lub używanego do celów specjalnych Sił Zbrojnych, z wyjątkiem oznakowania określonego dla pojazdu uprzywilejowanego;
2) pojazdu specjalnego lub używanego do celów specjalnych Policji, Biura Ochrony Rządu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Straży Granicznej, Służby Więziennej i straży pożarnej, z wyjątkiem oznakowania określonego dla pojazdu uprzywilejowanego;
3) pojazdu zabytkowego;
4) tramwaju i trolejbusu, dla których warunki techniczne określają odrębne przepisy.
W związku ze szczym, zdaje się, że tylko zabytek rozwiązuje sprawę. No chyba, że będzie to pojazd specjalny BOR'u ;). W innych przypadkach; jak to w Polsce bywa; jakiś Pan Policjant w drodze uzasadnionego podejżenia może dowodzik zwinąć...

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-05-16 12:27:56 /


Dział III

Warunki techniczne pojazdu samochodowego i przyczepy przeznaczonej do łączenia z tym pojazdem

Rozdział 1

Warunki ogólne

§ 9 Punkt 2. tego samego rozporządzenia mówi też :


2. Kierownica w pojeździe o liczbie kół większej niż trzy, którego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości przekraczającej 40 km/h, nie powinna być umieszczona po prawej stronie pojazdu.
3. Przepis ust. 2 stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1984 r.




W dziale pierwszym jest adnotacja:

3. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1) "dacie pierwszej rejestracji pojazdu", rozumie się przez to:
a) dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą - dzień pierwszej rejestracji za granicą,

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-05-16 13:58:25 /


Potwierdzam , mialem e21 anglika na zwyklych tablicach , a rejestracja byla podparta w/w przepisem. Jezdzilem tym rok czasu milion kontroli i nic.

Classmobile / 2010-05-16 21:26:09 /


dobrze kurde wiedzieć!

lakukaracza Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-16 21:57:42 /


Tylko, że jaguar z 85 roku, nic szukamy dalej :) Dzieki za informacje. Być może w ogole padnie na forda fairlane i problem ze stroną będzie z głowy.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-05-16 22:54:01 /


Odgrzewam temat - czy coś się zmieniło czy nadal można 40-letnie auto z kierą RHD zarejestrować w Tuskolandzie na normalne białe blachy w oparciu o przepisy podane wyżej przez Mike B4? Proszę o wypowiedź głównie rzeczoznawców, diagnostów i policjantów.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-23 00:37:53 /


Policjanci nie mają nic do tego , Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów i zakresu ich niezbędnego wyposażenia ma .... Przed jego treścią powinien się ugiąć nawet diagnosta .... ;-)

Mało kto tak dokładnie zna rozporządzenie by znać takie niuanse więc zapewne przyda się tekst pisany wydrukowany....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-23 01:25:20 /


widziałem że jeżdzą po Krakowie angliki na żółtych blachach, więc chyba sie da

aaannnd Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-05-23 09:12:25 /


ale KRK pytal o biale blachy

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-05-23 09:51:56 /