logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zloty » Drive it day

Drive it day

Informacje znalazłem na facebooku na profilu classicauto a brzmi ona tak:

"Akcja jeździmy zabytkami i klasykami przez cały dzień! Czytaj info:
W zeszłym roku po raz pierwszy mieliśmy w Polsce akcję „Drive it Day” – czyli „jeździj swoim zabytkiem przez cały dzień”. W tym roku akcja odbędzie się po raz drugi. Europejska federacja zabytkowej motoryzacji FIVA ogłosiła termin tegorocznego „Drive it Day”, będzie to ŚRODA 2 CZERWCA.

Na czym polega „Drive it Day”? To proste. Jeśli posiadasz samochód lub motocykl zabytkowy, we środę 2 czerwca wyciągnij go z garażu i jeździj nim przez cały dzień, jak „zwykłym” pojazdem. W końcu do tego został kiedyś stworzony. Tego dnia pojedź nim do pracy, do urzędu, załatwić sprawy na mieście. Krążownikiem podjedź do McDonald`sa, Austinem-Healey do Tesco, Mercedesem 190SL do Lidla, Warszawą na pocztę, Fiatem 600 do warzywniaka.

Z inspiracji FIVA Drive it Day w różnych dniach odbywa się w różnych europejskich krajach. Drive it Day w Polsce z zeszłym roku propagował Automobilklub Beskidzki oraz magazyn Classicauto. Niewiele innych organizacji czy mediów się do tego przyłączyło, zapewne z obawy, że akcja nie przyjmie się. W tym roku dzień jeżdżenia zabytkami ma nieco lepszą promocję i liczymy, że na polskich drogach we środę 2 czerwca zobaczymy jeszcze więcej zabytków!

Wiele osób pytało dlaczego Drive it Day wypada w środku tygodnia a nie weekend? Odpowiedź jest prosta: nie sztuka jeździć zabytkiem w weekend. Wtedy i tak większość właścicieli wyciąga je z garaży. Tym na czym zależy FIVA i co w pełni popieramy, jest pokazanie tych pojazdów jako uczestników normalnego, codziennego życia, pokazanie że jest pojechanie nimi do pracy, na pocztę czy do supermarketu jest możliwe i do tego bardzo przyjemne.

Tradycyjnie ogłaszamy konkurs fotograficzny: na adres redakcji przysyłajcie zdjęcia zabytków jadących przez miasto, uczestniczących w codziennym życiu swoich właścicieli, tankowanych na stacji benzynowej, stojących pod warzywniakiem... Najlepsze zdjęcia wraz z opisami opublikujemy w Classicauto i nagrodzimy. Pamiętajcie, że liczą się tylko zdjęcia zrobione 2 czerwca."

Ja akurat często jeżdżę sobie Capri do szkoły lub załatwić jakąś sprawę jeśli tylko pogoda dopisuje, ale tego dnia mam zamiar jeździć nawet i bez celu :) Moim zdaniem fajna inicjatywa więc do zobaczenia na ulicy.

Pietrak Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-26 19:43:51 /


O to to! Właśnie miałem wrzucić info :)

Dodatkowo:
"(...) osoby jeżdżące klasykami i chcące tego dnia wystąpić przed kamerą w TVN Warszawa proszone są o maila z nr telefonu pod adres mailowy s.adamczyk@tvn.pl (...)"

Konar / 2010-05-26 19:47:50 /


powinni zrobić ogólnokrajową dopłate do benzyny dla zabytków w tym dniu, to na pewno byśmy dużo więcej zobaczyli,,, szczególnie na stacjach :)

Endryou Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-26 20:16:38 /


Dla mnie to żadna frajda... ja i tak nalewakiem pomykam codziennie po mieście :P

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-26 20:51:09 /


To musisz Sołtysie wynająć jakiegoś Forda A z lat 30tych ;-))) heh

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-05-26 21:10:00 /


to ja dla odmiany pojeżdżę znowu granadą :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-26 21:15:23 /


nie mówię jednak, że się nie wybiorę na przejażdżkę do ZUS :P

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-26 21:23:43 /


Ja tam Taunusem/Capri smigalem codziennie do szkoly.

Czorny Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-05-26 22:55:16 /


Ja bym bardzo chciał wyjechać na 2 Czerwca :D Ale raczej będzie to 20ty i to przy sprzyjających okolicznościach.

Zdjęcie na dzień 19 maja:



Prace poszły od tamtej pory bardzo dużo do przodu, w piątek idzie podkład a po niedzieli lakier :)

PS. Wiem, nie Ford, co ja tu w ogóle robie :D

Tomasz [DMI] Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-26 23:02:48 /


Niby tak, ale wiem że napewno paru fanów szalonych francuzów tu znajdziesz, ja np. chętnie bym się kaczuchą przejechał :)

Niestety Drive It Day nie dla mnie, nie poskłada się... Ale potem to pewnie codziennie będzie Drive It Day :D

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-05-26 23:11:15 /


@SzooGun: Jak mi się uda, to chętnie się wybiorę na Puchar Capri albo następne Spring Open, popatrzeć na wasze Fordy, także, może dam się przejechać :P

Tomasz [DMI] Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-26 23:15:04 /


No by było miło... Następnym Twoim autem zawsze może być stary Ford

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-05-26 23:18:30 /


zawsze można zapodać mu serce od Forda :D

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-26 23:21:49 /


Ja też zamawiam przejażdżkę Kaczuszką i jej miękkim zawieszeniem :-))) chętnie Cię zobaczymy na PC więc wpadaj ... i na pole namiotowe tez !

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-05-27 00:04:32 /


"zawsze można zapodać mu serce od Forda" - najlepiej BOB-a.

:)

BartekCapri / 2010-05-27 17:37:05 /


@MikeB4: jeśli faktycznie mógłbym tak półczynnie uczestniczyć w imprezie, to chętnie się wybiorę :)

Co do silnika, to może 1.7 V4 by weszło :D Ze skrzynią gorzej.

Tomasz [DMI] Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-27 18:08:09 /


Ja tak czy siak garbusa i granade przepalam regularnie i robie przejazdy do i z pracy co kilka dni. Dodatkowo, wybierając się do knajpy/kina/teatru ZAWSZE biore garbusa.
Jak lans to lans =]

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-27 18:53:29 /


Ja myślę , że nikt nawet nie pozna że znaczek V masz podwójnie i do góry nogami ;-P

A silnik w 2CV musi być mały i bokser :)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-05-28 03:19:24 /


u mnie tam Drive it Day jest CODZIENNIE
uporczywie przemieszczam sie 27 letnim autem nie jest to co prawda ford ale wiek godziwy
jedynie ookresie solnym wsiadam w nowszy przejsciowo

PS polukalem jak sie zachowuje Kaczka w terenie rany boskie ta parasolka jedzie dalej tam gdzie wojskowy Ford z 45 juz nie bardzo ma ochote....

zweitakter / 2010-05-30 23:07:06 /


Magazyn ClassicAuto:
"Moi drodzy! W celu wymiany obserwacji i ogólnej zajawki spotkajmy się wieczorem w centrum miasta. Kiedy? Od godz. 21.00. Gdzie? Południowy koniec Alei Na Skarpie (okolice Pl. 3 Krzyży, za Sheratonem i Teatrem Buffo, każdy znajdzie), ten przy samym Sejmie. Klimatyczna uliczka, dużo miejsca i można ją całą zastawić wozami. Około 22.00 masa krytyczna na mieście. Z szoferskim pozdrowieniem do zobaczenia!"

Konar / 2010-06-02 12:26:43 /


No to ja się piszę.

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-06-02 12:35:06 /


a to dzisiaj?

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-06-02 14:18:46 /


no ba

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-06-02 14:19:07 /


Byłem, było fajnie, atmosfera była naprawdę miła. Na uwagę zasługuje fakt ,że oprócz paru beczek, dużych i małych fiatów żaden inny samochód się nie powtórzył. Fordem byłem tylko ja no i jeszcze trochę chłopak z TVR pod ,którego maską kryło sie 2.8 i z granady :). Minusem było tylko to ,że najbardziej pasującą piosenką do jeżdżenia tego wieczoru było "Riders on the storm" The Doors. ;)

Pietrak Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-06-03 18:01:24 /


No, były jeszcze 2 capriki, mój i Orła. Ale: przybyliśmy o 20, zainstalowaliśmy się w gastronomii pod parasolami na środku pola elizejskiego i cieszymy się widokiem z molo. W międzyczasie niebem nadciągnęło jezioro i znienacka spadło. Padało nawet do góry, jak w Foreście Gumpie. Mając kontakt wzrokowy z parkingiem, widzieliśmy że przyjeżdżają jakieś wozy, ale nie było jak się udać na parking. Wyjście na otwarty teren zakończyłoby się przemoczeniem majtek w 4 sekundy, a na obecnym etapie życia zapasowe majtki zabieram tylko dzieciom na dłuższy spacer. Ku naszemu zdumieniu sformowała się na parkingu kolumna i wyraźnie przed planowaną godziną 21-22 odjechała. Pościgu nie podjęliśmy, powód - omówiony już brak majtek na zmianę.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-06-03 18:21:28 /


Pietrak co za TVR?

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-06-03 18:38:28 /


Z tego miejsca dodam jeszcze, że jak już opuszczaliśmy kąpielisko minął na jakiś spóźniony saab sonet. Bardzo ładny, chociaż żółty. A, no i była też zastawa 1100p, co mnie osobiście bardzo wzruszyło.

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-06-03 18:39:44 /


No właśnie chciałem jechać na moto, ale mnie pogoda zdemotywowała :/

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-06-04 10:06:37 /


Mieczak =]

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-06-04 15:28:52 /


Nie wiem co to za model ale mogę wrzucić fotkę dla znawców angielskiej motoryzacji.
To ten za dużym fiatem.

Pietrak Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-06-05 22:39:57 /


A miejscówka, to ulica Widok, w podziemiach pod Marszałkowską?

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-06-05 23:33:47 /


Czyli TVR S2 albo S3 z lat 1986-94. Istotnie ZABYTEK :)
http://en.wikipedia.org/wiki/TVR_S_Series
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-06-05 23:57:54 /