logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » rejestracja i opłaty oc za nie skończone auto

rejestracja i opłaty oc za nie skończone auto

witam,
nie mogłem się doszukać tego tematu a słyszałem że jest na forum, także
z góry przepraszam za powielanie.
Mam dzioba do skończenia i wymaga to jeszcze paru ładnych miesięcy, a w
przyszłym miesiącu powinienem go zarejestrować i opłacić gdyż wpisaliśmy
taką datę na umowie.
nie wiem co mam teraz zrobić bo auto mam rozebrane i bez oc.
w ogóle poprzedni właściciel też go nie rejestrował ani nie opłacał
a ja mam go na podstawie ciągłości umów.
wolałbym nie tracić potrzebnej mi kasy na oc samochodu który i tak nie wyjedzie
na ulicę przez parę najbliższych miesięcy a słyszałem że grożą za to fest kary..
zarejestrować też nie mogę choćbym chciał bo nie mam przeglądu..
co robić??
słyszałem że rzeczoznawca może wystawić jakąś opinię dzięki której nikt się nie
doczepi mnie że opłacam auto ileś tam miesięcy po terminie.
ale jak ta procedura wygląda?
i czy nie niesie za sobą jakichś konsekwencji, tj. że np potem muszę rejestrować
jako zabytek??

pomocy! czas się kończy;(

mojakoko Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-07-11 17:27:37 /


jeśli mam miejsce na pieczęć przeglądu to mimo iz nie figuruję w dowodzie to mogą mi tam podbić przegląd?? czy ze względu na to iż auto nie miało aktualnego przeglądu od lat
musi to być wystawione na jakimś innym druku??

mojakoko Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-07-11 17:31:06 /


http://www.capri.pl/forum/90689

http://www.capri.pl/forum/417135

pogadaj z bobikiem

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-07-11 17:34:12 /


Jesli poprzedni wlasciciel nie wypowiedzial OC, to jest ono przedluzone automatycznie. Masz umowe z jakąś datą. Po 30 dniach ochronych od tej daty OC przejdzie na Ciebie. Jesli wypowiedzial, to MUSISZ ubezpieczyc w dniu zakupu bo umoczysz z UFG (pczytaj ustawę o UFG - pojazd ze stosowna opinia to pojazd historyczny, ktorego nie dotyczy ciaglosc OC). Skontaktuj sie z odpowiednim ubezpieczycielem i ustal co i jak. W kazdej chwili mozesz wypowiedziec umowę OC. Następnie gdy pojdziesz rejestrowac, zarejestrujesz bez OC na podstawie opinii rzeczoznawcy (WK nie zglosi do UFG). Przeglad zrobisz przed pojsciem do Wydzialu Komunikacji. Kraj ten pelen jest diagnostow ktorym nie potrzeba samochodu do podbicia przegladu, bo sa zdania ze papier wszystko przyjmie. Jesli jest to stary dowod, to przeglad bedzie na dodatkowym swistku bo bedzie musial zawierac wiecej danych niz w starym dowodzie (masy, naciski osi itp). Milego rejestrowania. I rusz trochę głową...

Mysza liil (EM) / 2010-07-12 00:26:01 /