logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » kupno rejestracja i oc

kupno rejestracja i oc

Witam i mam pytanko kupuje samochod w dniu w ktorym konczy mu sie oc przyjezdzam do domu i co dalej jak mam go przerejestrowac skoro nie mam oc a jak mam wykupic oc skoro nie bedzie na mnie przerejestrowany moze jakies wskazówki

reed / 2004-06-08 17:01:38 /


wykupujesz OC na siebie na podstawie umowy kupno-sprzedaż .. a potem przerejestrowujesz auto..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-08 17:04:08 /


aco w przypadku kiedy odkupiłem samochod po 2 tyg a poprzedni własciciel jeszcze tego nie zgłosił i auta na siebie ni przerejestrował????

reed / 2004-06-08 17:24:34 /


odkupiłeś to samo auto co sprzedałeś ??

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-08 21:36:24 /


jeżeli samochód, który kupujesz nie ma ważnego OC (nawet od 10 lat) to musisz je zapłacić w dniu kupna (data z umowy) i masz z głowy (Ty jesteś "czysty"). Jeżeli tego nie zrobisz, lub zrobisz ze zwłoką, to w urzędzie komunikacji zgłoszą to do funduszu gwarancyjnego, a to nic dobrego:(

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-08 21:45:46 /


a jeżeli odkupiłeś samochod, ktory jest jeszcze "na ciebie" to najlepiej wyrzucić umowę do kosza i po problemie...

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-08 21:48:15 /


odkupiłem czyli kupiłem od kogos kto go kupił 2 tyg temu poprostu i jeszcze nic nie zgłaszał czyli ja mam samochod zarejestrowany jeszcze na tego pierwszego

reed / 2004-06-08 22:14:33 /


a jaki to samochód????

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-08 22:17:10 /


no raczej nie na temat bo to E21 rekin

reed / 2004-06-08 22:19:22 /


to i tak ta sama akcja:)
kupujesz, opłacasz na siebie w dniu w którym Ty kupiłeś ( zwykle na stare tablice rejestracyjne). Polise masz juz na siebie, rejestrujesz i ewentualnie zmieniasz nr rej w polisie.
Czyli tak jak napisał 3kont;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-08 22:22:50 /


jeżeli tamten gość oplacil umowe to Ty oplacasz swoja i rejestrujesz bez problemu, a co do oc, mozesz odrazu oplacic mozesz za kilka dni jeszcze nie maja tego systemu komputerowego i masz chwile ale chwila to nie miesiac od poczatku lipca ma wejsc komputerowa baza danych i wtedy czas bedzie gonil...
pozdro

grabasz / 2004-06-08 22:27:47 /


jeszcze 1 pytanie na papierz z oc jest okres ubezpieczenia do grudnia a termin płatnosci 2 raty jest jutro dokładnie czy ostatnia szansa zeby tym przyjechac jest jutro czy np moge pozniej bo juz jak bede miał na miejscu to wystarczy kupic oc juz na siebie i przerejestrowac

reed / 2004-06-08 22:30:26 /


JA mialem gorsza sytulacje bo auto mialo w ciagu miesiaca 3 wlascicieli i zaden z nich tego faktu nigdzie niezglaszal a co gorsza temu 2 wlascicielowi zabrali dowod bo podrobil przeglad :) maslo maslane . 1 Rok wluczenia sie po urzedach skarbowych sadach i starostwach i wyprostowalem dokumenty :).Tylko ze jak rejestrowalem samochod to nikt odemnie niewymagal pokazania Oc ogolnie autko kupilem sobie i nikomu nic niemowilem(oficiialnie nic niemowielm to znaczy jak cos to sie przedstawialem jako nowy wlasciciel auta :) az wyprostowalem dokumenty wtedy wpisalem wczorajsza date w dokumentach kupna-sprzedarzy i poszlem do skarbowki ,pozniej zarejestrowalem a na koncu ubezpieczylem.Niewiem czy tak to moze wygladac ,no niewiem ale niepolecam :)

mitrov Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-08 23:09:11 /


czyli jedyne wyjscie to zeby opoznic opłate oc to kupic i wpisac pozniejsza date sprzedazy auto sobie stoi a jak nadejdzie data jego kupna to wykupic oc i miesiac mamy do przodu na mały remoncik np

reed / 2004-06-08 23:15:57 /


no nie dokońca tak pięknie to wygląda.. bo umowę muszą podpisać obie strony.. i obie muszą mieć identyczną.. jeśli z jakiegoś powodu zacznie się czepiać fundusz gwarancyjny to najpierw czepną sie teoretycznie poprzedniego właściciela bo nie opłacił OC w terminie.. a jak się okarze że ma inną umowę jak ty to cała sytuacja jest przerypana ..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-08 23:40:55 /


no sprawa jest git jak podczas zgloszenia do uzredu skarbowego nikt sie niezorientuje ze data sprzedarzy to na przyklad 6.6.2004 a data kupna do 7.6.2004 :) .Bo przeciez sprzedajacy tez zglasza to do skarbuwki :)

mitrov Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-09 05:53:32 /


od kiedy?? sprzedający zgłasza do skarbówki??
najlepsze wyjście to opłacic w dniu zakupu, i mieć czysta i jasna sprawę:) "kombinacje z umowami stanowczo odradzam ( za duzo znajomych miało klopoty z tym zwiazane)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-09 07:32:01 /


ale jesli oc konczy sie dzisiaj np a ze sprzedajacym dogadam sie ze wpisujemy na umowie oboje date pozniejsza top niepowinno byc problemu

reed / 2004-06-09 11:48:52 /


a i sprzedajacy niepowinien miec nieprzyjemnosci czy dobrze mysle?

reed / 2004-06-09 11:50:14 /


Reed, a może zadzwoń do swojego urzędu, który się zajmuje rejestracjami, ewentualnie do skarbowego, tam Ci wszystko wytłumaczą? Na tym forum nie ma ekspertów od takich szczegółów prawnych, chyba że incognito.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-09 14:44:55 /