logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » wspomaganie kierownicy włącza się z opóźnieniem

wspomaganie kierownicy włącza się z opóźnieniem

Panowie, problem dotyczy wspomaganie ze sierry ohc. Wspomaganie włącza się jakby zbyt późno, kręcąc płynnie od oporu do oporu nie odczuwam żadnych przeskoków, jednak kiedy kierownica jest nieruchomo i zacznę nią obracać w obojętnie która stronę daje się zauważyć narastający opór, potem przeskok i dalej już idzie lekko. Efekt występuje bez względu na to jak na początku ustawię koła(prosto/skręcone w prawo/lewo), zarówno na postoju, jak i w czasie jazdy. Co by to mogło być? maglownica? a może pompa? albo przewód stalowy (delikatnie zagnieciony). Jakieś pomysły? Płyn mam nowy hipol atfIID

grnb / 2010-08-13 15:55:55 /


Na sierrafanach powinni wiedzieć, ale poki co sprawdz naciąg i stan pasków oraz prawidłowość ich doboru pod względem wymiaru, szczególnie szerokości.

Mysza liil (EM) / 2010-08-13 17:05:21 /


a to ciekawe. paski mam nowe ale rozmiar obydwóch ten sam ale jeden ma trochę inne -drobniejsze żęby, co do szerokości też nie jestem pewien jaka ma być 9 czy 10 mm. może to mieć takie znaczenie?

grnb / 2010-08-13 17:20:06 /


szerokosc ma znaczenie, bo pasek ma sie klinować w kole (klinowy w koncu sie nazywa) a jak jest za wąski to się ślizga po dnie kółka i nie ciągnie mimo tego ze jest napięty prawidłowo. Sierra OHC nie wiem czy nie powinna miec jakichś AVXów 12mm. W kazdym razie mają wypełniać kółko, a nie leżeć na dnie.

Mysza liil (EM) / 2010-08-13 17:36:54 /


w mojej sierze był podobny problem, wymieniłem płyn (dwa razy, bo pierwszy miał za zadanie wypłukać układ), potem pompę a w końcu magiel na taki po regeneracji, no i teraz wszystko hula tak jak powinno. Fajnie by było wstawić od kogoś sprawdzoną pompę i zobaczyć czy się coś zmieni, zawsze to wygodniej niż drzeć magiel, oczywiście po sprawdzeniu drobniejszych rzeczy jak paski czy płyn

zedo Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-08-13 19:53:50 /


Panowie, jest rozwiązanie, przepłukałem porządnie cały układ denaturatem, zalałem nowy płyn wspomagania mobil1 i wszystkie problemu ustąpiły, -wspomaganie działa pięknie tj. płynnie i lekko czyli tak jak ma być. Polecam to rozwiązanie jeśli ktoś ma podobny problem ze wspomaganiem.

grnb / 2010-08-20 20:34:50 /